Poniedziałek, 16 września 2019 r.   Imieniny: Edyty, Korneliusza, Cypriana
Polskie Radio PiK » Popołudnie z nami

O tym się mówi...

12 września 2019r.

W programie: 1. Konwent wójtów gmin kujawsko-pomorskich; 2. Sesja RM - Medalem "Za zasługi dla miasta Torunia" dla Włodzimierza Rudzińskiego; 3. S10 w okolicach Torunia; 4. 70-lecie istnienia NATO i 15-lecia obecności Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO w Bydgoszczy; 5. Płonie poligon w Kijewie - to tylko ćwiczenia; 6. Krajowa Administracja Skarbowa obchodziła swoje święto; 7. Dwa dni zostały do rozpoczęcia akcji "Polska pod krzyżem"; 8. Nowy sezon artystyczny Teatru W.Horzycy; 9. Gość PzN Helena Czakowska - kandydatka PiS do senatu

11 września 2019r.

W programie: 1. Sławomir Mentzen, lider listy Konfederacji; 2. Senator Andrzej Kobiak chce likwidacji podatków od pracy niepełnosprawnych; 3. Kolejne rządowe pieniądze na drogi w regionie trafią do samorządów. 4. Krzysztof Gawkowski, lider bydgoskiej listy SLD o czteropunktowym pakiecie zdrowotnym; 5. Konfederacja przedstawiła swoich kandydatów do Sejmu- z powiatu nakielskiego; 6. 41 sezon artystyczny Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej; 7. Bydgoszczanie mogli dziś skorzystać z porad psychologa. 8. Mecz o złoto na ME pomiędzy Serbią i Turcją, jako główny sędzia, poprowadziła bydgoszczanka Agnieszka Michlic;

10 września 2019r.

W programie: 1. 15 milionów złotych otrzymają szpitale w woj; 2. Dziś rozpoczął się proces, który Sebastian Chmara wytoczył właścicielowi tartaku Krzysztofowi Pietrzakowi; 3. Eksperci z Biura Organizacji Narodów Zjednoczonych szkolą kujawsko - pomorskie samorządy na wypadek klęsk żywiołowych; 4. 25 lat istnieje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa; 5. Młodzi wandale niszczą place zabaw w Świeciu; 6. W Toruniu odbędzie się III Marsz Równości; 7. Młodzież z budowlanki będzie remontować mieszkanie seniorom; 8. Połączenie Domu Muz i Dworu Artusa; 9. 57 BFM

9 września 2019

W programie: Wojewoda kujawsko-pomorski podziękował wioślarzom z regionu za sukcesy w sezonie przedolimpijskim. Coraz bliżej inauguracji nowego sezonu Opery Nova w Bydgoszczy. Co tym razem przygotowano? Wybory: Konferencja Iwony Michałek po konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Pogotowie strajkowe w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Inowrocławiu. Związkowcy grożą czynnym protestem. Po letniej przerwie można w Bydgoszczy pójść na łyżwy. Jesień w biurach turystycznych. Rozmowa z Krzysztofem Czabańskim.

6 września 2019r.

W programie: 1. Przedstawiciele 53 szkół rolniczych z całego kraju przyjechali dziś do Brześcia Kujawskiego; 2. 320 mln zł wyniesie w województwie kujawsko-pomorskim dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych; 3. O utworzenie Sądu Apelacyjnego w Bydgoszczy chce zabiegać Paulina Wenderlich; 4. zjazd edukatorów polskich ogrodów zoologicznych; 5. Szacowanie skutków suszy; 6. Tadeusz Woźniak wystąpi w Filharmonii Pomorskiej; 7. Festiwal Sztuka na bilboardach; 8. Maraton Piosenki Osobistej w Świeciu.

5 września 2019r.

W programie: 1. Trwa Kujawsko-Pomorski Okrągły Stół Edukacyjny; 2. Likwidacja podatku dochodowego i dobrowolne składki na ubezp społ. - to główne postulaty Konfederacji; 3. Konferencja SLD; 4. Koalicja Obywatelska oficjalnie rozpoczęła kampanię wyborczą w Grudziądzu; 5. Konf Bezpartyjnych i samorządowców; 6. Wracają połączenia lotnicze z Warszawą; 7. Wmurowanie kamienia pod siedzibę IPN; 8. „Kujawsko-Pomorski Kongres Nowego Samorządu”; 9. Wojewódzki Ośrodek Animacji Kulturalnej w Toruniu zaprezentował swoją ofertę.

4 września 2019

W programie: Relacja z pierwszej powakacyjnej sesji Rady Miasta w Bydgoszczy. Radni przyjęli plan adaptacji miasta do zmian klimatu do roku 2030. „Śpiewajmy razem pieści wojenne i wojskowe” - spotkanie pod patronatem Muzeum II w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy dla KP PSP w Mogilnie. Nowy program edukacyjny Polskiej Akcji Humanitarnej. Rykowisko jeleni. Gra miejska w Toruniu na inaugurację Europejskich Dni Dziedzictwa. Protest mieszkańców Tryszczyna przeciwko pokazom fajerwerków w miejscowym hotelu. Rozmowa z kandydatem na senatora Łukaszem Zbonikowskim.

3 września 2019r.

W programie: 1. Konf. Iwona Michałek. 2. Zanieczyszczenia po byłym Zachemie w Bydgoszczy zagrażają Wiśle, konferencja SLD; 3. Ścieki z warszawskie oczyszczalni przekroczyły już Włocławek i płyną w kierunku Torunia; 4. Briefing WFOŚiGW oraz burmistrza Nakła; 5. Policyjna akcja "Bezpieczna droga z Polfinkiem"; 6. Stypendia dla wioślarzy i żeglarki za kwalifikacje na igrzyska w Tokio; 7. K. Zanussi u wojewody - nagroda dla reżysera; 8.
Zawody biegowe dla kobiet

2 września 2019

W programie: Wojewódzka inauguracja roku szkolnego w Kowalkach. Powakacyjna sesja sejmiku województwa - bezpieczeństwo sanitarne, kontrole WIOŚ. Inwestycje drogowe w powiecie inowrocławskim. Kampania wyborcza: konferencja PiS (Marzenna Drab, Andrzej Mioduszewski) w Grudziądzu i PO (Michał Stasiński) w Bydgoszczy. Przychodnia „Leśna” w Bydgoszczy ponownie przyjmuje pacjentów. Młodzieżowy strajk klimatyczny w Bydgoszczy. Sukcesy wioślarzy na mistrzostwach świata w Linz-Ottensheim. 

30 sierpnia 2019r.

W programie: 1. Kuratorium Konferencja; 2. Rolnicy i Samorządowcy z Powiatu Żnińskiego szkolenie na temat zapobiegania ASF; 3. Bezpieczeństwo w szkołach; 4. Młodzi zieloni organizują wakacyjny strajk klimatyczny; 5. TVB akcja; 6. "Perły Polskiej Przyrody"; 7. Festiwal Dwutakt; 8. "Sąsiedzi" zapowiedź spotkania
1234567