Niedziela, 15 grudnia 2019 r.   Imieniny: Niny, Celiny, Waleriana
Polskie Radio PiK » Popołudnie z nami

O tym się mówi...

6 grudnia 2019

W programie: Korytarz życia i jazda na suwak. Mikołajki w Polskim Radiu PiK. Gościliśmy podopiecznych Domu Dziecka w Cerkwicy Małej i przekazaliśmy prezenty przygotowane przez Lasy Państwowe i naszych Słuchaczy. Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego przygotowali „Szlachetne Paczki” dla trzech rodzin z województwa. Ulicami Bydgoszczy przejechał konwój Świętego Mikołaja i dojechał do Szpitala Dziecięcego. W Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy otwarte zostały nowe pracownie - mechatroniczną i informatyczne. Rozmowa z Krzysztofem Osińskim - „Bydgoski Garnizon 1920-1939”. Spotkanie producentów mleka i hodowców bydła. Mikołajkowy turniej charytatywny. Nowa wystawa w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.

2 grudnia 2019

W programie: Akcja „Wybieram 590 - Sobota dla Polski”. Najlepsi uczniowie z kujawsko-pomorskich liceów i techników otrzymali stypendia premiera. O innowacjach w szkole - konferencja w Bydgoszczy. O zmianach w podatkach w gminie Świecie nad Wisłą. Relacja z 48. Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Przewodników Turystycznych w Golubiu-Dobrzyniu. Zbliża się koniec zbiórki prezentów dla podopiecznych Domu Dziecka w Cerkwicy Małej. Żywe Muzeum Piernika w Toruniu organizuje kolejny konkurs na Domek z Piernika. Casting do musicalu „Sunset Boulevard” Andrew Lloyd Webbera w Operze Nova w Bydgoszczy.

29 listopada 2019

W programie: Centralne obchody Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii w Toruniu. Black Friday. Poseł KO Paweł Olszewski o swoich priorytetach w pracy w Sejmie. Przede wszystkim drogi dla regionu. Wyniki badań bydgoskich naukowców nad stresem w pracy - bankowcy. O dialogu obywatelskim na WSG w Bydgoszczy udziałem przedstawiciela Komisji Europejskiej. Konferencja nt. innowacji w rolnictwie.  Zbiórka żywności organizowana w sklepach przez Banki Żywności. Zapowiedź Sylwestra Wolności na Starym Rynku w Bydgoszczy. Inauguracja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Premiera w Teatrze Polskim w Bydgoszczy - „Ptak” w reż. Magdy Drab.

28 listopada 2019r.

W programie: 1. Głośna sprawa śmiertelnego wypadku na skrzyżowaniu ulic. Gajowej i Głowackiego znajdzie swój finał w sądzie; 2. Od przyszłego roku w Bydgoszczy będą obowiązywały opłaty za odprowadzenie wody z opadów lub topniejącego śniegu; 3. Nowy monitoring trafi do Szkół Podstawowych nr 23 i 31 w Toruniu; 4. Protest rodziców w sprawie likwidacji szkoły w gminie Waganiec; 5. interwencja; 6. Rozpoczyna się zbiórka darów w ramach akcji "Ciepło serca w słoiku"; 7. Przygotowania do koncertu kolęd szkółki TGD

27 listopada 2019r.

W programie: 1. sesja Rady miasta; 2. Będzie podwyżka za śmieci w Grudziądzu; 3. Ponad 200 kg niewybuch odnaleziono na placu budowy w Toruniu; 4. Jak sobie radzić z otępieniem i jak pomagać opiekunom chorych z demencją; 5. sprzątanie plakatów wyborczych; 6.otwarcie placówki opiekuńczej w Kruszwicy; 7. Festiwal Sztuka Natury; 8. Akademia Muz Konferencja "dzieło muzyczne wobec przeszłości i współczesności"

26 listopada 2019r.

W programie: 1. miasto - smog; 2. konferencja PiS; 3. Sesja RM Włocławka; 4. W Bydgoszczy o współpracy rozmawiali dziś samorządowcy oraz przedstawiciele kuj-pom spółdzielni mieszkaniowych; 5. interwencja śmieci; 6. Przez 17 lat uratował zdrowie i życie tysięcy pacjentów, teraz sam walczy z chorobą. Dr Paweł Drojecki' 7. "Zbieramy kasztany i żołędzie, zima zwierzakom przyjazna będzie"; 8. Filip Syska przed koncertem

25 listopada 2019

W programie: Prezydent Bydgoszczy spotkał się z parlamentarzystami. Liczy na współpracę. Schroniska dla bezdomnych rozpoczęły tegoroczną akcję „Zima”. Odpowiedzi na pytania dot. nowych zasad segregacji śmieci. Rodzice uczniów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Sierosławiu chcą wybudować salę gimnastyczną. Na razie zburzyli stodołę. Relacja z Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Młodzieży Szkolnej na zamku w Golubiu-Dobrzyniu.  Akcja „Szlachetna Paczka”. Dzień Pluszowego Misia.

22 listopada 2019

W programie: W Toruniu sesja naukowa pn. „Rozstrzelana niepodłegłość” poświęcona Zbrodni Pomorskiej 1939 r. W Bydgoszczy zachęcano, by kobiety podejmowały pracę w branży nowoczesnych technologii. O humanitaryzmie i prawie humanitarnym dyskutowano w Toruniu. Okazją jest 100-lecie Polskiego Czerwonego Krzyża. Prezydent Włocławka przedstawił projekt budżetu miasta na 2020 r. Lasy Państwowe wyznaczyły specjalne obszary, gdzie miłośnicy bushcraftu i survivalu będą mogli uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach. Szkoła Podstawowa w Niemczu zyskała patrona - jest nią Agata Mróz - nieżyjąca wybitna siatkarka, reprezentantka Polski. Rozpoczyna się kolejna edycja akcji pod hasłem „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy wkroczył w finałową fazę.

21 listopada 2019r.

W programie: 1. Toruńscy radni rozpoczęli dyskusję nad przyszłorocznym budżetem miasta; 2. Laboratorium Chemiczne, w SANEPIDZIE 3. We Włocławku będzie nowy dworzec i centrum przesiadkowe; 4. Targi Pracy Offerty. 5. Jak efektywnie uczyć matematyki? O tym - w bydgoskim Specjalnym Ośrodku im. L. Braille'a; 6. W Świeciu Festiwal Podróżników "Piąty Ocean". 7. Ralph Kaminski laureatem Nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego.8. Wojewódzka olimpiada wiedzy rolniczej 9. Wkrótce Mikołajki.

20 listopada 2019

W programie: Wyrokowi sądu przeciwko byłym generałom SB poświęcona była konferencja w siedzibie Regionu Bydgoskiego „Solidarność”. Sprawa dotyczyła tzw ”Chełminiaków” i przymusowego wcielania do wojska opozycjonistów w czasie stanu wojennego. „Co dalej ze służbą zdrowia?” - to hasło przewodnie konferencji w Grudziądzu. Mowa była m.in. o grudziądzkim szpitalu, a gościem spotkania był m.in. marszałek Senatu. Akcja „Środa z profilaktyką” w NFZ, tym razem poświęcona była zdrowiu matki i dziecka. Mowa była też o roli położnej. W Toruniu wręczone zostały „Stalowe Anioły” dla osób wyróżniających się w działalności pomocy społecznej. W Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy zorganizowano galę, podczas której podsumowano konkursy i programy prewencyjne Okręgowego Inspektoratu Pracy. W Zespole Szkół Budowlanych w Bydgoszczy  mowa była o nowych trendach w budownictwie.  Sąd Rejonowy w Wąbrzeźnie umorzył sprawę aktywistki, która w lipcu 2018 roku uszkodziła biura posła i senatora Prawa i Sprawiedliwości. Zapowiedź 34. Toruńskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora. 
1234567