Poniedziałek, 17 czerwca 2019 r.   Imieniny: Laury, Marcjana, Alberta
Polskie Radio PiK » Popołudnie z nami

O tym się mówi...

3 czerwca 2019

W programie: Podpisanie porozumienia w Kruszwicy między policją, strażą i ratownikami o zwiększeniu bezpieczeństwa nad wodą. Profilaktyka chorób zakaźnych w zakładzie pracy. Konsultacje Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzeni w Bydgoszczy. Bydgoskie obchody 30. rocznicy wyborów z 4 czerwca '89. POLISHOPA 2019 Design Thinking Conference. Interwencja ws. drogi wojewódzkiej Świecie - Laskowice. Początek procesu matki i syna ws. śmiertelnego procesu. Ostatnie przygotowania do koncertu galowy Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca bicie”.

31 maja 2019

W programie: 1. Światowy dzień bez papierosa; 2. Dzień Osób z Niepełnosprawnością;
3. 30 lat od wyborów w 1989 r. wystawa UMK; 4. Święto patrona szkoły w Wałdowie Szlacheckim im. Broniewskiego "Orszy"; 5. Posiedzenie sejmowej komisji nt. dróg wodnych; 6. Interwencja; 7. "HUR(RA)ZEM BAWIMY SIĘ" ; 8. Wystawa w Muzeum Podróżników; 9. Spotkanie z Kubą Więckiem

30 maja 2019

W programie: Przez region przechodzi kulminacyjna fala na Wiśle. Konferencja wojewody i służb. Debatą z młodzieżą o wolności rozpoczęły się w Grudziądzu obchody 30. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 r. Toruń wprowadza Kartę Osoby z Niepełnosprawnością. Wnioski od najbliższego poniedziałku. Sytuacja w klubach siatkarskich w Bydgoszczy. Profilaktyczna akcja w Toruniu związana ze Światowym Dniem Bez Tytoniu. O sytuacji chorych na SM w regionie przy okazji Światowego Dnia Stwardnienia Rozsianego. Premiera w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu. Zapowiedź Święta Województwa.

29 maja 2019

W programie: Posiedzenie Zespołu Doradczego Wojewody ds. Wsi i Rolnictwa. Prokuratorskie zarzuty i tymczasowy areszt dla napastnika, który w poniedziałek wtargnął do Szkoły Podstawowej w Brześciu Kujawskim i ranił 2 osoby. Relacja z sesji Rady Miasta w Bydgoszczy, a niej temat skażonych terenów pozachemowskich i budowy drogi S5. Bydgoskie szkoły są gotowe do przyjęcia we wrześniu podwójnego rocznika uczniów. Kiedyś ułani, dziś JFTC. Uroczystości 100-lecia utworzenia 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich. Olimpiada Wiedzy o Żegludze i Drogach Wodnych. Uczniowie bydgoskich szkół ponadgimnazjalnych brali udział IX Zielonym Survivalu Miejskim.  "Dzień, w którym porwano papieża" - premiera Teatru Muzycznego w Toruniu.

28 maja 2019r.

W programie: 1. 18-letni sprawca poniedziałkowego ataku w szkole w Brześciu Kujawskim przyznał się do usiłowania zabójstwa; 2. Przed sejmem dzieci i młodzieży; 3. Wojewódzkie Zawody Sportowo - Obronne; 4. 25 Toruński Festiwal Książki; 5. Memoriał Ireny Szewińskiej; 6. interwencja; 7. Plener Rzeźbiarski; 8. Spotkanie z Aleksandrem Dętkosiem twórcą statuetki Drums Fusion

27 maj 2019

W programie: Strzelanina w szkole w Brześciu Kujawskim - 2 osoby ranne. Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Sesja sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego - absolutorium dla zarządu województwa. Spotkanie uczestników programu Erasmus + w Bydgoszczy. Dzień Diagnosty Laboratoryjnego. Ulice gruntowe w Bydgoszczy - interwencja. Festiwal Drums Fusion 2019 w Bydgoszczy.

24 maja 2019

W programie: IV Bydgoski Dzień Czystej Energii. Konferencja kardiologiczna POLSTIM 2019 w Toruniu. Wyjazd nad morze podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Świeciu nad Wisłą. Większość z nich zobaczy morze po raz pierwszy. Podsumowanie kampanii wyborczej do PE: Konfederacji, Wiosny, Koalicji Europejskiej, PiS, Lewicy Razem. Wyrok ws. prezesa Toruńskiej Infrastruktury Sportowej. Przegląd Twórczości Filmowej „Pola i inni” w Lipnie. Poradnik wyborcy.

23 maja 2019

W programie: Rozpoczynają się Piłkarskie Mistrzostwa Świata do lat 20. Mecze rozgrywane także w Bydgoszczy. Radni Torunia zgodzili się na dofinansowanie kwotą 1,7 mln festiwalu Camerimage 2019. Bydgoszczy. Konferencja w Kujawsko-Pomorskim Oddziale Wojewódzkim NFZ. Zmiana wyceny świadczeń opieki zdrowotnej. Utworzenie Bydgoskiego Biura Seniora. Mieszkańcy Szelejewa protestują przeciwko budowie przemysłowych chlewni. Pojawili się na sesji Rady Gminy w Gąsawie. Po pierwsze innowacje. W Toruniu podpisano umowy w ramach programu "Fundusz Badań i Wdrożeń".  Premiera w Teatrze Polskim „Inna dusza” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego w oparciu o prozę Łukasza Orbitowskiego. Konferencja na UMK wokół fenomenu kulturowego książki i serialu "Czterej pancerni i pies". Poradnik wyborcy.

22 maja 2019r.

W programie: 1. "Samorząd dzieciom"sposoby rozwiązywania problemów leczenia, profilaktyki oraz rehabilitacji dzieci i młodzieży; 2. Po konsultacjach społ. w sprawie ruchu samochodowego na Starym Rynku. 3. Konf. Posła Tomasza Latosa; 4. konf. Wandy Nowickiej kandydatki KW Wiosna; 5. Konf. Zbigniewa Girzyńskiego; 6. Fundacja Poniatówka Polska chce zadbać o stare drewniane budynki;7. Spotkanie z Agatą Dudą Gracz; 8. Katarzyna Wodecka w 2 rocznicę śmierci taty

21 maja 2019r.

W programie: 1. Przysiek Forum Ochrony środowiska; 2. Prezydent Bydgoszczy podziękował koszykarzom Enea Astorii za awans do ekstraklasy; 3. Michał Korolko, - konf.
4. Remont zamku w Świeciu; 5. Piękny Dzień Mamy dla matek ciężko chorych dzieci; 6. Rozprawa pojednawcza Chmara vs Pietrzak; 7. poradnik wyborcy
1234567