Sobota, 18 stycznia 2020 r.   Imieniny: Piotra, Małgorzaty
Polskie Radio PiK » Biznes
2019-12-27, 13:05 Michał Zaręba/Redakcja

Wsparcie dla kujawsko-pomorskich przedsiębiorców. Granty na badania i rozwój

Umowę w tej sprawie podpisali w Urzędzie Marszałkowskim przedstawiciele samorządu województwa i Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego. Fot. Michał Zaręba
Umowę w tej sprawie podpisali w Urzędzie Marszałkowskim przedstawiciele samorządu województwa i Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego. Fot. Michał Zaręba
Przedsiębiorcy z województwa kujawsko-pomorskiego otrzymają wsparcie na prowadzanie prac badawczo-rozwojowych. Umowę w tej sprawie podpisali w Urzędzie Marszałkowskim przedstawiciele samorządu województwa i Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego.
Wartość grantu nie może przekroczyć 200 tys euro. dofinansowania.

Mamy wiele fantastycznych przedsiębiorstw powiedział marszałek województwa Piotr Całbecki.

- Inwestują w innowacje, szukają innowacyjnych metod na poprawienie konkurencyjności swoich firm. Z drugiej strony mamy duży potencjał badawczy. Połączenie tych dwóch obszarów spędza sen z oczu nie tylko naszemu województwu, bo od tego zależy konkurencyjność gospodarki europejskiej - powiedział Piotr Całbecki.

- Przedsiębiorcy z naszego województwa będą mogli wykorzystać granty na przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych, na stworzenie zaplecza badawczo-rozwojowego, na pokrycie kosztów związanych z patentami, wynalazkami i wzorami - powiedziała Agnieszka Wasita, prezes Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego.

Podpisano też tysięczną umowę w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu jest wydłużanie aktywności zawodowej pracowników Urzędu Miasta w Bydgoszczy.

Bydgoscy urzędnicy będą bezpłatnie uczestniczyć w zajęciach sportowych i warsztatach wspierających radzenie sobie ze stresem, odbędą też konsultację z fizjoterapeutą. Uzupełnieniem programu są ergonomiczne rozwiązania na stanowiskach pracy.

Z projektu skorzysta 180 pracowników. Samorząd województwa przekroczył 70 procent środków dostępnych z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Wsparcie dla kujawsko-pomorskich przedsiębiorców. Granty na badania i rozwój (Popołudnie z nami)
Toruń

Biznes

2020-01-16, godz. 12:04 Nowe wiadukty, tory, perony i przejazdy. Inwestycje PLK w Bydgoszczy PKP Polskie Linie Kolejowe w zeszłym roku zrealizowały w Bydgoszczy inwestycje za 20 mln zł. Znalazły się wśród nich remonty wiaduktów, wymiany torów, przebud ... » więcej 2020-01-14, godz. 21:04 Energia słoneczna we Włocławku? Tak, w dodatku są dotacje! Już nie tylko właściciele domów jednorodzinnych, ale też spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe będą mogły otrzymać dotację na instalacje fotowoltaiczne w rama ... » więcej 2020-01-12, godz. 13:32 Ekspert: dopłaty do zakupu samochodów elektrycznych dla firm przyśpieszą rozwój elektromobilności Aby przyspieszyć rozwój elektromobilności w Polsce, konieczne jest wprowadzenie dopłat do zakupu samochodów elektrycznych także dla firm, które kupują ponad 7 ... » więcej 2020-01-09, godz. 15:12 Zbliż i zapłać. W Polsce coraz więcej transakcji bezstykowych Na koniec września 2019 r. było w Polsce 36,2 mln kart zbliżeniowych - podał raporcie Narodowy Bank Polski. » więcej 2020-01-08, godz. 09:50 Iglotex zamyka zakład produkcyjny w Grudziądzu. Pracę straci prawie 200 osób Zakład w Grudziądzu był jedynym nierentownym wśród fabryk grupy Iglotex - czytamy w komunikacie spółki. Zakończy działalność z końcem czerwca. » więcej 2020-01-01, godz. 12:23 Darmowe szkolenia, studia, dotacje na założenie firmy. Wsparcie dla osób 30 plus Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny rozpoczyna nowy projekt o nazwie Level up. Ma wspierać aktywność zawodową osób powyżej 30 roku życia, oferuje też pie ... » więcej 2019-12-29, godz. 08:02 To ostatnia niedziela. W nowym roku już na nowych zasadach W niedzielę, 29 grudnia sklepy będą otwarte. Będzie to ostatnia niedziela handlowa w 2019 roku. » więcej 2019-12-28, godz. 06:00 Kto podejmie się rozbudowy toruńskiego mostu? Toruńscy drogowcy ogłosili przetarg na rozbudowę mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego. Rozpoczęcie prac planowane jest na wiosnę 2020 roku. » więcej 2019-12-27, godz. 10:45 ZUS: Internetowy kalkulator pomoże przedsiębiorcom w obliczeniu składek Specjalny kalkulator na stronie internetowej eSkladka.pl pomoże przedsiębiorcom obliczyć podstawę wymiaru składek za styczeń 2020 roku - poinformował Zakład U ... » więcej
1234567