Poniedziałek, 21 września 2020 r.   Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Polskie Radio PiK » Biznes
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-12-27, 13:05 Michał Zaręba/Redakcja

Wsparcie dla kujawsko-pomorskich przedsiębiorców. Granty na badania i rozwój

Umowę w tej sprawie podpisali w Urzędzie Marszałkowskim przedstawiciele samorządu województwa i Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego. Fot. Michał Zaręba
Umowę w tej sprawie podpisali w Urzędzie Marszałkowskim przedstawiciele samorządu województwa i Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego. Fot. Michał Zaręba
Przedsiębiorcy z województwa kujawsko-pomorskiego otrzymają wsparcie na prowadzanie prac badawczo-rozwojowych. Umowę w tej sprawie podpisali w Urzędzie Marszałkowskim przedstawiciele samorządu województwa i Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego.
Wartość grantu nie może przekroczyć 200 tys euro. dofinansowania.

Mamy wiele fantastycznych przedsiębiorstw powiedział marszałek województwa Piotr Całbecki.

- Inwestują w innowacje, szukają innowacyjnych metod na poprawienie konkurencyjności swoich firm. Z drugiej strony mamy duży potencjał badawczy. Połączenie tych dwóch obszarów spędza sen z oczu nie tylko naszemu województwu, bo od tego zależy konkurencyjność gospodarki europejskiej - powiedział Piotr Całbecki.

- Przedsiębiorcy z naszego województwa będą mogli wykorzystać granty na przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych, na stworzenie zaplecza badawczo-rozwojowego, na pokrycie kosztów związanych z patentami, wynalazkami i wzorami - powiedziała Agnieszka Wasita, prezes Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego.

Podpisano też tysięczną umowę w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu jest wydłużanie aktywności zawodowej pracowników Urzędu Miasta w Bydgoszczy.

Bydgoscy urzędnicy będą bezpłatnie uczestniczyć w zajęciach sportowych i warsztatach wspierających radzenie sobie ze stresem, odbędą też konsultację z fizjoterapeutą. Uzupełnieniem programu są ergonomiczne rozwiązania na stanowiskach pracy.

Z projektu skorzysta 180 pracowników. Samorząd województwa przekroczył 70 procent środków dostępnych z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Wsparcie dla kujawsko-pomorskich przedsiębiorców. Granty na badania i rozwój (Popołudnie z nami)
Toruń

Biznes

2020-09-21, godz. 13:02 Obajtek: w 2022 r. rozpoczniemy produkcję paliwa wodorowego we Włocławku W 2022 r. PKN Orlen rozpocznie produkcję paliwa wodorowego we Włocławku - poinformował w poniedziałek na Twitterze prezes spółki Daniel Obajtek. Zaznaczył, że ... » więcej 2020-09-20, godz. 10:05 Ponad 23 tysiące złotych emerytury? Albo 25 groszy? To możliwe! Emerytalna rekordzistka mieszka w woj. kujawsko-pomorskim! Ile wynosi najwyższa emerytura w kraju i jaki jest na nią przepis? » więcej 2020-09-18, godz. 08:36 Wygodna poduszka do snu - czym kierować się podczas jej wyboru? Podczas zakupów wyposażenia do sypialni skupiamy się zazwyczaj na łóżku i materacach. Bardzo często zapominamy o poduszce. Jest to duży błąd, ponieważ to na n ... » więcej 2020-09-17, godz. 10:30 Trzy modele obuwia, za którymi "stoją" muzycy Współpraca między branżami obuwniczą i muzyczną od dekad trwa w najlepsze. Tylko w ostatnich latach znani ze swojej twórczości muzycznej artyści stworzyli kil ... » więcej 2020-09-16, godz. 16:34 Szczepionki przeciw grypie otrzymywane przez pracowników nie będą opodatkowane Szczepionki przeciw grypie otrzymywane przez pracowników nie będą opodatkowane - informuje w środę Ministerstwo Finansów. Jak zapewniono, prace nad rozporządz ... » więcej 2020-09-15, godz. 21:34 W Toruniu będą lać wodę, ale w ramach inwestycji w małą retencję 390 tys zł trafi do torunian - w tym firm - na instalacje do gromadzenia deszczówki. Prezydent Michał Zaleski podsumował dziś pilotażowy program dofinansowań ... » więcej 2020-09-15, godz. 10:12 Minister: Polska poradziła sobie z pandemią najlepiej z państw Unii Europejskiej - Musimy wykorzystać ten moment, ruszyć gospodarkę i zostać liderem na rynkach międzynarodowych. Analizy Komisji Europejskiej pokazują, że Polska poradziła so ... » więcej 2020-09-14, godz. 21:00 PKN Orlen wybiera wykonawcę hubu wodorowego, który ma powstać we Włocławku Docelowo hub wodorowy we Włocławku będzie mógł wytwarzać do 600 kg doczyszczonego wodoru na godzinę. Zakończenie inwestycji planowane jest w pierwszym półrocz ... » więcej 2020-09-14, godz. 19:26 „Polska już odłączona od respiratora”. Welconomy Forum in Toruń głównie o pandemii Pandemia i co dalej? To główny temat, który przewija się przez Welconomy Forum in Toruń. Przedstawiciele rządu i eksperci w poniedziałek dyskutowali o przyszł ... » więcej 2020-09-13, godz. 08:10 Hodują, produkują, częstują - byliśmy na rypińskich targach rolnych [galeria] Kilkudziesięciu wystawców z branży rolniczej i ogrodniczej uczestniczy w 30. Targach Agra w Rypinie. Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wystawil ... » więcej
1234567