Niedziela, 20 stycznia 2019 r.   Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Polskie Radio PiK » Bliżej życia

Reportaże

Audycja z 18 stycznia 2019

Czy festiwal Camerimage opuści Bydgoszcz? Wydawało się, że dyrektor Marek Żydowicz podjął już ostateczną decyzję, zapowiadając ją ze sceny podczas gali finałowej. Tymczasem kilka dni temu Marek Żydowicz zwrócił się do Marszałka Województwa z prośbą o finansowe wsparcie. Czy to oznacza pozostanie festiwalu w regionie? Sprawą zainteresowała się Bogumiła Wresiło. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 18.01.2018

Audycja z 17 stycznia 2019

Obudźmy Kasię. Fot. facebook.com/pg/obudzmykasie
Obudźmy Kasię. Fot. facebook.com/pg/obudzmykasie
Bliscy, przyjaciele, specjaliści już prawie trzy lata walczą o wybudzenie Katarzyny Przygody z Bydgoszczy. 36-letnia kobieta zapadła w śpiączkę tuż po urodzeniu córeczki w jednym z bydgoskich szpitali. Po cesarskim cięciu nastąpiły komplikacje. Pani Katarzyna była reanimowana przez kilkadziesiąt minut. Serce zaczęło bić, ale kobieta nie wybudziła się ze śpiączki farmakologicznej. Córeczka Julia jest zdrowa, 10 kwietnia skończy trzy lata. Rodzina i przyjaciele robią wszystko by przywrócić świadomość Pani Katarzynie. Rehabilitacja jest kosztowna. Mimo wielu akcji pomocy wsparcie jest wciąż potrzebne.

W audycji "Bliżej życia" Michała Słobodziana porozmawiamy m.in. o tym, czego w tej chwili najbardziej potrzebuje Pani Katarzyna.
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 17.01.2018

Audycja z 16 stycznia 2019

Zabytkowy pałac w Leszczach od lat stoi zrujnowany. Fot. Henryk Żyłkowski
Zabytkowy pałac w Leszczach od lat stoi zrujnowany. Fot. Henryk Żyłkowski
Dlaczego piękny, zabytkowy pałac w Leszczach od lat stoi zrujnowany, mimo że od 2001 roku jest w prywatnych rękach? O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 16.01.2018

Audycja z 15 stycznia 2019

Wracamy do tematu byłego już policjanta z Brodnicy, który jest oskarżony o zgwałcenie kobiety na komisariacie. Mężczyzna usłyszał kolejne zarzuty. Prokuratura nie wyklucza, że ewentualnych pokrzywdzonych kobiet jest więcej. O tym reportażu Adriany Andrzejewskiej i Michała Zaręby, w audycji z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 15.01.2018

Audycja z 14 stycznia 2019

Wracamy do sprawy składowiska odpadów chemicznych we Wszedniu. Czy udało się zlikwidować składowisko? O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 14.01.2018

Audycja z 11 stycznia 2019

Już ponad 350 tysięcy osób podpisało się w internecie pod protestem przeciwko odstrzałowi dzików w związku z ASF. W miastach odbywają się też protesty. Czy odstrzał jest konieczny, by skutecznie walczyć z afrykańskim pomorem świń? O tym w reportażu Adriany Andrzejewskiej, w audycji z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 11.01.2018

Audycja z 10 stycznia 2019

Śladami Chińczyka z Barcina. Fot. Lech Przybyliński
Śladami Chińczyka z Barcina. Fot. Lech Przybyliński
Urodził się w Mandżurii, ale jako chłopiec trafił do Polski. Zaopiekowała się nim polska rodzina Chojnackich z Barcina. Został Polakiem nie tylko z powodu miejsca zamieszkania, pokochał Polskę i walczył o nią w Powstaniu Wielkopolskim i w wojnie polsko-bolszewickiej. Bohaterem audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia" był Zdzisław Józef Czendefu.
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 10.01.2018

Audycja z 9 stycznia 2019

Kłopotliwa przesiadka na bydgoskich Kapuściskach. Część pasażerów narzeka na tymczasową organizację komunikacji związaną z potężnym remontem torowiska. By dotrzeć do centrum Bydgoszczy mieszkańcy Łęgnowa dojeżdżają na pętlę autobusową na Kapuściskach autobusem nr 73. Problem polega na tym, że na tym przystanku zatrzymuje się tylko ta jedna linia. Wszystkie inne autobusy zatrzymują się na przystanku kolejnym, oddalonym o kilkaset metrów. Pokonanie takiego odcina to spory problem, szczególnie dla osób starszych i niepełnosprawnych. Czy nie można wprowadzić rozwiązania bardziej przyjaznego dla mieszkańców? O tym w audycji Michała Słobodziana, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 09.01.2018

Audycja z 8 stycznia 2019

Piękny, zabytkowy i opustoszały. Fot. Lech Przybyliński
Piękny, zabytkowy i opustoszały. Fot. Lech Przybyliński
"Od przybytku głowa boli" - to reportaż o pięknym, zabytkowym budynku, który od wielu lat stoi w głównej części opustoszały i nikt go nie chce. Dlaczego? O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 08.01.2018

Audycja z 7 stycznia 2018

Inspekcja Transportu Drogowego podpisała umowę na dofinansowanie fotoradarów i innych urządzeń rejestrujących. Dzięki środkom unijnym ma ich się pojawić dwa razy więcej. Czy takie urządzenia rzeczywiście przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na drogach, czy są - jak twierdzi część kierowców - tylko maszynkami do zarabiania pieniędzy? O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 07.01.2018
1234567