Niedziela, 23 września 2018 r.   Imieniny: Tekli, Bogusława, Linusa
Polskie Radio PiK » Bliżej życia

Reportaże

Audycja z 21 września 2018

Powracamy do tematu mocno obciążonych szkół. Czy trwające do wieczora lekcje to problem także placówek w naszym regionie? Po informacjach mediów o tym, że w różnych częściach kraju zajęcia kończą się nawet o 19:00, kurator oświaty zbadał sytuację w naszym województwie. Jak duży jest problem? O tym audycji Michała Słobodziana, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 21.09.2018

Audycja z 20 września 2018

Czy prezydent Bydgoszczy powinien zawrzeć ugodę z właścicielem tartaku, który blokuje rozbudowę Trasy Uniwersyteckiej? Przedsiębiorca Krzysztof Pietrzak ujawnił ostatnio, że za wydanie nieruchomości oczekuje dodatkowych trzech milionów złotych. Prezydent Rafał Bruski poinformował, że propozycją ugody zainteresuje bydgoskich radnych. Zwróci się także z pytaniami do Regionalnej Izby Obrachunkowej, czy taka ugoda byłaby możliwa i czy zasadne byłoby wydawanie dodatkowych pieniędzy. Wojewoda już kilkukrotnie ogłaszał przetarg na egzekucję tartaku. Jak na razie bezskutecznie. Jak ten problem powinien być rozwiązany? O tym w audycji Michała Słobodziana, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 20.09.2018

Audycja z 13 września 2018

Uczniowie jednej z inowrocławskich podstawówek uczą się do wieczora. I nie chodzi o odrabianie zadań domowych. W niektóre dni lekcje kończą się po godzinie 18.00. Rodzice skarżą się, że uczniowie nie mają czasu na wypoczynek czy zajęcia dodatkowe. Dlaczego lekcje trwają tak długo? O tym w audycji Michała Słobodziana, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 13.09.2018

Audycja z 12 września 2018

Składowisko chemikaliów we Wszedniu w powiecie mogileńskim. Fot. Henryk Żyłkowski
Składowisko chemikaliów we Wszedniu w powiecie mogileńskim. Fot. Henryk Żyłkowski
Po serii pożarów wysypisk rząd zapowiedział walkę z tzw. mafią śmieciową. Tymczasem we Wszedniu w powiecie mogileńskim, składowisko chemikaliów znajduje się na terenie należącym do Skarbu Państwa. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 12.09.2018

Audycja z 11 września 2018

Stan rzeki Brdy w Koronowie odstrasza nie tylko turystów. Fot Henryk Żyłkowski
Stan rzeki Brdy w Koronowie odstrasza nie tylko turystów. Fot Henryk Żyłkowski
Brda w turystycznym i zabytkowym Koronowie mogłaby być jeszcze jednym atutem miasta. Niestety, prawie stojąca woda, rzadko przepłukiwana stanowi obraz odstraszający nie tylko turystów. Mieszkańcy Koronowa twierdzą, że ta sytuacja trwa już od bardzo wielu lat. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 11.09.2018

Audycja z 10 września 2018

Wracamy do sprawy właścicieli kawalerki w Bydgoszczy, którym nadzór budowlany kazał zamurować jedyne okna w mieszkaniu. Bez okien lokal, który kosztował kilkadziesiąt tysięcy złotych, przestanie być mieszkaniem. Co ciekawe, kawalerka przed laty została sprzedana przez miasto już z oknami. Kto powinien teraz ponieść konsekwencje błędu? Czy urzędnicy mają dla właścicieli jakąś propozycję? O tym w audycji Michała Słobodziana, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 10.09.2018
1234567