Środa, 18 września 2019 r.   Imieniny: Irmy, Stanisława, Ireny
Polskie Radio PiK » Bliżej życia

Audycja z 18 września 2019

„Płacimy za paliwo kilka... kilkanaście groszy więcej niż mieszkańcy innych miast” - mówią włocławianie. Prezydent Włocławka interweniował w tej sprawie w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Czy to zmowa cenowa? Od czego zależą ceny paliwa na poszczególnych stacjach benzynowych? O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej-Kuras, z cyklu „Bliżej życia”.

Audycja z 17 września 2019

Lokator wynajętego mieszkania wyniósł kuchenkę do lombardu. Czy miał prawo? Fot. Adriana Andrzejewska-Kuras
Lokator wynajętego mieszkania wyniósł kuchenkę do lombardu. Czy miał prawo? Fot. Adriana Andrzejewska-Kuras
Nasz Słuchacz wynajął mieszkanie lokatorowi i po pewnym czasie zorientował się, że zniknęła z niego kuchenka. Lokator przyznał, że wyniósł ją do lombardu. Policja i prokuratura uznały jednak, że nie ma w tym czynu zabronionego i umorzyły postępowanie w tej sprawie. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej-Kuras, z cyklu „Bliżej życia”.
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 17.09.2019

Audycja z 16 września 2019

Fot. Adriana Andrzejewska-Kuras
Fot. Adriana Andrzejewska-Kuras
Pierwszeństwo dla pieszych wkraczających na pasy, wyższe mandaty dla łamiących przepisy, lepsze egzekwowanie przepisów oraz obniżenie prędkości jazdy w nocy w terenie zabudowanym. To postulaty społeczników, którzy chcą poprawić bezpieczeństwo pieszych. 16 września br. swoje wnioski złożyli w całej Polsce do Urzędów Wojewódzkich. Czy takie zmiany są potrzebne? O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej-Kuras, z cyklu „Bliżej życia”.
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 16.09.2019

Audycja z 13 września 2019

Włocławianie spotkali się przedstawicielami władz miasta, by przedstawić swój protest. Fot. Adriana Andrzejewska-Kuras
Włocławianie spotkali się przedstawicielami władz miasta, by przedstawić swój protest. Fot. Adriana Andrzejewska-Kuras
„To konieczna i ekologiczna inwestycja” – przekonuje prezydent Włocławka. Mieszkańcy okolic ul. Papieżka nie chcą jednak w swoim sąsiedztwie elektrociepłowni opalanej słomą. Zebrali podpisy pod protestem, a wczoraj spotkali się w tej sprawie z przedstawicielami władz miasta. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej-Kuras, z cyklu „Bliżej życia”.
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 13.09.2019

Audycja z 11 września 2019

18. rocznica ataku na World Trade Center i 15. rocznica napaści na szkołę w Biesłanie skłaniają do refleksji i pytań o nasze bezpieczeństwo. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 11.09.2019

Audycja z 10 września 2019

Czy we Włocławku powstanie cmentarz dla zwierząt? O jego powstanie od miesięcy zabiega grupa społeczników. Władze miasta proponują by powstał on na osiedlu Rózinowo. Tu pomysł spotkał się z mieszanymi uczyciami. Część mieszkańców nie chce takiego cmentarza. Dlaczego? O tym we wtorkowej audycji Michała Słobodziana, z cyklu „Bliżej życia”.
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 10.09.2019

Audycja z 9 września 2019

Spór między prezydentem Bydgoszczy a biskupem diecezji bydgoskiej, o zakaz wjazdu na Stary Rynek w Bydgoszczy. Zdaniem biskupa Jana Tyrawy prezydent Rafał Bruski uniemożliwia mu wykonywanie obowiązków duszpasterskich. Rafał Bruski natomiast twierdzi, że sprawa zamknięcia Starego Rynku dla ruchu kołowego była szeroko konsultowana i nie może robić wyjątków dla biskupa. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 09.09.2019

Audycja z 6 września 2019

Fragment reportażu pt. "Mama razy dwa" to opowieść o konflikcie między biologiczną matką trójki rodzeństwa, a ich matką zastępczą. Matka biologiczna wyjechała na 8 miesięcy poza granice kraju pozostawiając dzieci pod opieką babci, która nie poradziła sobie z ich wychowaniem. Teraz matka zarzuca tymczasowym opiekunom niewłaściwe traktowanie jej potomstwa. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 06.09.2019

Audycja z 5 września 2019

Pomost przy terenach letniskowych nad Zalewem Koronowskim... odpłynął. Fot. Adriana Andrzejewska-Kuras
Pomost przy terenach letniskowych nad Zalewem Koronowskim... odpłynął. Fot. Adriana Andrzejewska-Kuras
Właściciele domków letniskowych nad Zalewem Koronowskim ze zdziwieniem stwierdzili, że pomost przy dzierżawionym przez nich terenie... odpłynął. Czują się oszukani, bo byli przekonani, że infrastruktura należy do ośrodka. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej-Kuras, z cyklu „Bliżej życia”.
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 05.09.2019
123