Sobota, 06 czerwca 2020 r.   Imieniny: Norberta, Laurentego, Bogumiła
Wypadek na DK5 koło Gruczna, jedna osoba ranna, droga zablokowana, wytyczono objazd.
Wypadek na DK5 koło Gruczna, jedna osoba ranna, droga zablokowana, wytyczono objazd.
Wypadek na DK5 koło Gruczna, jedna osoba ranna, droga zablokowana, wytyczono objazd.
Polskie Radio PiK » Robbie Williams w Toruniu
Apartamentowiec

Robbie Williams zaśpiewał w Toruniu

Wieczór 8 grudnia był bardzo gorący dla polskich fanów Robbiego Williamsa i serdeczny poprzez świąteczny repertuar wypełniający koncert artysty w toruńskim Centrum Kongresowo-Kulturalnym Jordanki. O wejściówkę nie było łatwo, ale te można było wygrać w konkursach na antenie Polskiego Radia PiK.

Grudniowe spotkanie z Robbie'm Williamsem w Toruniu odbyło się w ramach świątecznej gali, której współorganizatorami byli: Województwo Kujawsko-Pomorskie, Miasto Toruń oraz Grupa Energa.

Występ artysty w CKK Jordanki wypełniły kompozycje z jego świątecznego wydawnictwa pt. „The Christmas Present”. To pierwszy tego rodzaju album w dorobku Robbie'go Williamsa i w dodatku podwójny. Dwa krążki „Christmas Past” i „Christmas Future” godzący klasyczny repertuar świąteczny z nowymi kompozycjami, które wpisują się w charakter zimy i Bożego Narodzienia. Singiel „Time For Change” brzmiący również na antenie Polskiego Radia PiK, świetnie wpisał się w grudniową ofertę promując przy okazji całe wydawnictwo i oczywiście koncertowe spotkanie z Robbie'm Williamsem w Toruniu.

Ponieważ nie każdy mógł zasiąść na widowni Centrum Kongresowo-Kulturalnego Jordanki, z pewnością wielu ucieszyła rejestracja świątecznej gali Robbiego Williamsa zapewniająca retransmisję tego niecodziennego wydarzenia na antenie TVP2 podczas świąt Bożego Narodzenia 2019.

Toruńska gala świąteczna Robbie'go Williamsa była jedną z dwóch europejskich gal, które artysta uświetnił swoim występem. Podobną zorganizowano we współpracy z angielską stacją ITV.

Nie można dziwić się wielkiemu zainteresowaniu wydarzeniem, które mimo grudnia spowodowało napływ do Torunia fanów Robbie'go Williamsa z całej Polski. Prawie godzinny materiał zarejestrowany w CKK Jordanki został jeszcze dwukrotnie emitowany na antenie TVP2 - jeszcze 28 grudnia ub. roku i 12 stycznia 2020. Wydarzenie z pewnością wpisało się na listę najważniejszych, zorganizowanych w Toruniu i zwracających uwagę na życie koncertowe regionu Kujaw i Pomorza.