Czwartek, 29 października 2020 r.   Imieniny: Euzebii, Wioletty, Felicjana
Polskie Radio PiK » Magazyn Konsumenta
Ogłoszenie własne nadawcy

Magazyn Konsumenta


„Magazyn Konsumenta” to program cykliczny poświęcony szeroko rozumianym sprawom rynkowych. Obok praw konsumenckich - reklamacji, zwrotów czy odszkodowań - będziemy omawiać korzystne i niekorzystne dla konsumentów zmiany na rynku. Pokazujemy, gdzie i kiedy można i warto dostąpić od zawartych umów, gdzie szukać nie tylko finansowego wsparcia dla konsumenckich potrzeb.

Wskazujemy co winni zrobić ci, którzy borykają się z umowami kredytowymi i mają kłopoty w spłacaniu konsumenckich zobowiązań. Chcemy sygnalizować naganne praktyki rynkowe takie jak pseudopromocje czy specjalne sprzedaże dla seniorów. Wszelkie zapytania i propozycje tematyczne proszę kierować pod adres wojciechsobocinski@radiopik.pl

W każdy wtorek o godz. 19.05 zapraszają: Wojciech Sobociński, Ireneusz Sanger i Tomasz Kaźmierski.

27 października 2020

W Magazynie Konsumenta m.in. najnowsze dane o rynku kredytów w Polsce, a także o tym, jak wprowadzone w związku pandemią ograniczenia wpłynęły na wykonywanie umów konsumentów z przedsiębiorcami. Kilka porad prawnika.
Zaprasza Ireneusz Sanger.
Polskie Radio PiK - Magazyn konsumenta z 27.10.2020

20 października 2020

Z powodu pandemii 65 proc. polskich konsumentów obawia się o stan swoich oszczędności, dla 14 proc. to nie jest problem – wynika z badania firmy doradczej Deloitte. Wzrosły także obawy związane z utrzymaniem obecnej pracy; przestajemy też kupować na zapas.
Polskie Radio PiK - Magazyn konsumenta z 20.10.2020

13 października 2020

W „Magazynie Konsumenta” Tomasza Kaźmierskiego m.in. o spisie rolnym, zasadach kupowania w internecie i wzroście cyberoszustw w czasach pandemii.
Polskie Radio PiK - Magazyn Konsumenta z 13.10.2020

6 października 2020

Od lutego br. Polacy wycofali z banków ponad 64 miliardy złotych. To efekt pandemii i niskiego oprocentowania lokat. Wciąż jednak obawiają się bardziej ryzykownego inwestowania. W „Magazynie konsumenta” także o Powszechnym Spisie Rolnym. Rachmistrzowie na razie nie odwiedzą gospodarstw. Spisać można się przez internet. Zaprasza Ireneusz Sanger.
Polskie Radio PiK - Magazyn konsumenta z 06.10.2020
12