Piątek, 03 lutego 2023 r.   Imieniny: Błażeja, Oskara
Polskie Radio PiK » Magazyn Konsumenta

Magazyn Konsumenta


„Magazyn Konsumenta” to program cykliczny poświęcony szeroko rozumianym sprawom rynkowych. Obok praw konsumenckich - reklamacji, zwrotów czy odszkodowań - będziemy omawiać korzystne i niekorzystne dla konsumentów zmiany na rynku. Pokazujemy, gdzie i kiedy można i warto dostąpić od zawartych umów, gdzie szukać nie tylko finansowego wsparcia dla konsumenckich potrzeb.

Wskazujemy co winni zrobić ci, którzy borykają się z umowami kredytowymi i mają kłopoty w spłacaniu konsumenckich zobowiązań.

W audycji pojawiają się „Rozmowy z prawnikiem” pod redakcją Michała Zaręby.

Chcemy sygnalizować naganne praktyki rynkowe takie jak „pseudopromocje” czy specjalne sprzedaże dla seniorów. Wszelkie zapytania i propozycje tematyczne proszę kierować pod adres wojciechsobocinski@radiopik.pl

W każdy wtorek o godz. 19.05 zaprasza: Wojciech Sobociński.

27 grudnia 2020

Magazyn pod redakcją Wojciecha Sobocińskiego.
Polskie Radio PiK - Magazyn konsumenta z 27.12.2020

15 grudnia 2020

Zanim klikniesz i kupisz, sprawdź, kto jest po drugiej stronie. Wejdź na stronę sklepu, poszukaj danych kontaktowych oraz regulaminu, gdzie powinny być umieszczone dane rejestracyjne. To podstawowe rady dla osób, które przed świętami kupują prezenty na przez Internet.

Z badań rynkowych wynika też, że co trzecia Polka kupuje za drogie prezenty. O tych konsumenckich problemach w Magazynie Konsumenta.
Polskie Radio PiK - Magazyn konsumenta z 15.12.2020

8 grudnia 2020

Komisja Europejska uruchomiła nowy program na rzecz konsumentów, aby umożliwić im odgrywanie aktywnej roli w transformacji ekologicznej i cyfrowej. Program ten dotyczy również sposobów zwiększenia ochrony i odporności konsumentów w trakcie i po zakończeniu pandemii COVID-19. Poznamy założenia Agendy Konsumenckiej Unii Europejskiej.
Polskie Radio PiK - Magazyn konsumenta z 8.12.2020

1 grudnia 2020

Sprzedaż on-line to w dobie pandemii coraz popularniejsza wśród Polaków forma zakupów. Jednak kupowanie w Internecie kryje w sobie wiele pułapek, o których rozmawiamy z ekspertem-prawnikiem. Zaprasza Wojciech Sobociński.
Polskie Radio PiK - Magazyn konsumenta z 1.12.2020

28 listopada 2020

Aż 59% Polaków błędnie sądzi, że tzw. podatkiem cukrowym, który wejdzie w życie od stycznia 2021 r., objęte zostały słodycze. Regulacje zakładają wprowadzenie opłat od napojów słodzonych i energetycznych, a także tzw. małpek alkoholowych. W Magazynie opowiemy o badaniach jakie w kwestii podatku cukrowego przeprowadziła firma analityczno-badawcza Zymetria. Zprasza Wojciech Sobociński.
Polskie Radio PiK - Magazyn konsumenta z 28.11.2020

17 listopada 2020

W ubiegłym roku Polacy pytani o wydatki na święta deklarowali kwotę 1700 złotych. Tegoroczna epidemia COVID 19 zmieniła radykalnie nasze nastawienie do świątecznych zakupów. Planujemy wydać zaledwie 700 złotych, a więc rażąco mniej niż przed rokiem. Nie myślimy o pożyczkach, a chcemy święta sfinansować z bieżących dochodów. Ale uwaga panowie, aż 64 procent pań oczekuje od was w tym roku prezentu.
Polskie Radio PiK - Magazyn konsumenta z 17.11.2020

10 listopada 2020

Audycja Wojciecha Sobocińskiego.
Polskie Radio PiK - Magazyn konsumenta z 10.11.2020

3 listopada 2020

Wojciech Sobociński podpowiada, w co się zaopatrzyć na wypadek czarnego scenariusza czyli totalnego lockdown'u. W programie również o pracy w handlu, zajęciu zwiększonego ryzyka.
Polskie Radio PiK - Magazyn konsumenta z 3.11.2020
12