Czwartek, 04 czerwca 2020 r.   Imieniny: Kwiryny, Franciszka
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Skorzystaj z oferty. Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY)
2020-04-23, 07:03 Tomasz Gronet

Rondo turbinowe w Inowrocławiu: będzie bezpieczniej, płynniej, a nawet bliżej

Miejsce budowy ronda turbinowego w Inowrocławiu./fot. Google Maps
Miejsce budowy ronda turbinowego w Inowrocławiu./fot. Google Maps
Od czwartku (23 kwietnia) bez przejazdu będzie skrzyżowanie ulic: Staszica, Górniczej, Poznańskiej i Glempa w Inowrocławiu. W tym miejscu jesienią pojawi się rondo turbinowe. Inwestycja kosztuje prawie 6 milionów złotych.
Mówi Artur Kisielewicz ze Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu: - Część środków, około połowa pieniędzy, pochodzi z Funduszy Dróg Samorządowych, ponad 1,460 tys. złotych przekaże miasto Inowrocław, podobną kwotę da województwo kujawsko -pomorskie. Budżet powiatu wykłada również pieniądze na wykup gruntów i pokrycie kosztów nadzorów inwestycyjnych.

Zakres prac przewiduje przebudowę infrastruktury podziemnej, oświetlenia ulicznego oraz budowę ronda turbinowego wraz z chodnikami, ścieżkami rowerowymi, z zatokami autobusowymi. Ta inwestycja zapewni płynność ruchu w tej części miasta i bezpieczeństwo, bo to skrzyżowanie jest w obecnym kształcie wyzwaniem dla kierowców. Poprawi się także komunikacja między największymi osiedlami miasta, między Osiedlem Piastowskim i Rąbinem.

Od 23 kwietnia skrzyżowanie będzie zamknięte dla ruchu oraz zostaną wprowadzone objazdy. Dla relacji Toruń (ul. Szymborska) – Poznań (ul. Poznańska) wyznaczony będzie objazd ulicami: Mątewską, Wielkopolską i Szymborską oraz Miechowicką do Szymborskiej. Dla relacji Bydgoszcz (ul. Dworcowa i ul. Stanisława Staszica) – Poznań (ul. Poznańska) objazd będzie odbywał się ulicami: aleja Mikołaja Kopernika, aleja Ratuszowa, aleja Niepodległości, ul. Miechowicka oraz przez ul. Świętokrzyską. Dodatkowo zostanie umożliwiony przejazd (lewoskręt) na skrzyżowaniu ulicy Poznańskiej z ulicą Gwarków dla samochodów osobowych.

Więcej o tej inwestycji - mapka
mówi Artur Kisielewicz ze Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu

Wiadomości lokalne

2020-06-04, godz. 07:05 Historia na murze pisana będzie zachowana. Solidarnościowe hasło do rejestru zabytków W ciągu miesiąca powinna zakończyć się procedura wpisania do rejestru zabytków napisów z okresu PRL z muru zakładu mleczarskiego przy. ul. Podgórskiej w Torun ... » więcej 2020-06-03, godz. 20:31 „Przestrzegamy procedur i jesteśmy ostrożniejsi”. Szpital w Toruniu broni się Dyrekcja szpitala miejskiego w Toruniu jest przekonana, że przestrzegała procedur. Lecznica była jednym z największych ognisk koronawirusa w regionie. Śledztw ... » więcej 2020-06-03, godz. 19:42 Zaginął 50-latek z Torunia. Opuścił działkę i nie ma z nim kontaktu Toruńscy policjanci poszukują 50-letniego Jacka Roszaka. Zaginiony ostatni raz widziany był na działce przy ul. Przybyszewskiego. Od niedzieli nie nawiązał ko ... » więcej 2020-06-03, godz. 18:39 Nowy sprzęt, większe i piękniejsze sale dla chorych. Dom Sue Ryder po remoncie Dom Sue Ryder w Bydgoszczy po modernizacji przyjmuje pacjentów. W odnowionych pokojach w placówce przy ul. Roentgena udostępniono 37 specjalistycznych łóżek. » więcej 2020-06-03, godz. 17:12 Opiekunka z bydgoskiego żłobka „Słoneczko” jednak nie jest zakażona. Testy ujemne! Bydgoski żłobek zamknięty, 178 osób wysłanych na kwarantannę po tym, jak rzekome zakażenie potwierdzono w poniedziałek u jednej z opiekunek. W środę okazało s ... » więcej 2020-06-03, godz. 16:10 Podpisy pod kandydaturą Trzaskowskiego zbierane w urzędzie? Donos się nie potwierdził Postępowanie w sprawie rzekomego zbierania podpisów w Urzędzie Miasta w Świeciu, pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego, zostało umorzone przez policję. » więcej 2020-06-03, godz. 14:30 Leśne premie dla rolników i samorządów - pieniądze rosną razem z drzewami Dofinansowanie do sadzenia lasu oferuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pieniądze można otrzymać po spełnieniu kilku warunków. » więcej 2020-06-03, godz. 13:20 Silne ręce - wielkie serce! Krzysztof Jarzębski przemierza Polskę dla dzieci [zdjęcia] 280 kilometrów już za nim. Do pokonania jeszcze około...1300. Niepełnosprawny kolarz jedzie przez Polskę hand-bikiem, czyli rowerem ręcznym. Nie robi tego dla ... » więcej 2020-06-03, godz. 11:51 Rzeczy zaginionego 16-latka z Ciela odnalezione w Olimpinie. Trwa akcja policji Trwają poszukiwania 16-latka z podbydgoskiego Ciela. W oddalonym o 12 kilometrów Olimpinie (gmina Nowa Wieś Wielka), niedaleko lasu i żwirowni odnaleziono rze ... » więcej 2020-06-03, godz. 11:27 Rozmowa Dnia: - Zamieszanie wokół wyborów prezydenckich wreszcie się kończy - Chaos związany z wyborami jest skutkiem politycznych kłótni, za które winę ponosi każda ze stron - uważa dr Sławomir Sadowski, gość Rozmowy Dnia Polskiego R ... » więcej
1234567