Czwartek, 13 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Diany, Hipolita, Poncjana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2020-03-27, 18:06 KWP Bydgoszcz/Straż Miejska

Policja na całą ulicę nadaje komunikaty o wirusie. Czy obywatele to słyszą? [wideo]

Policja przypomina przez megafony o zasadach zachowania kwarantanny./fot. KWP
Policja przypomina przez megafony o zasadach zachowania kwarantanny./fot. KWP
Policjanci z regionu - wykorzystując nagłośnienie na radiowozach - podczas patrolowania ulic, zalecają w czasie stanu epidemii pozostanie w domu. Z kolei bydgoscy strażnicy miejscy rozpoczęli kontrole miejskich placów zabaw, pod kątem ewentualnego gromadzenia się osób w tych miejscach. Dla tych, którzy się nie dostosują, będą kary.
Mieszkańcy są jak dotąd zdyscyplinowani - wynika z kontroli bydgoskich strażników miejskich. Municypalni od kilku dni mają pod lupą przyszkolne obiekty sportowe i place zabaw. Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski zdecydował bowiem o ich zamknięciu. Strażnicy sprawdzają, czy w sytuacji epidemii mieszkańcy nie łamią zakazów i nie gromadzą się w tych miejscach. Z przeprowadzonych dotychczas, ponad 70 kontroli wynika, że bydgoszczanie przestrzegają wprowadzonych ograniczeń i obowiązujących przepisów.

Co z powszechnym nakazem pozostania w domu i wychodzeniem tylko w niezbędnych sprawach?

- Uprzedzamy, że na ulicach pojawiają się policyjne patrole, które sprawdzają jak respektowane są nakazy i ograniczenia. Policjanci wykorzystywać będą urządzenia nagłaśniające, a także drony, do kontroli miejsc, gdzie zwyczajowo gromadzić mogą się osoby - mówi mł. insp. Moniak Chlebicz, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Do 11 kwietnia w Polsce obowiązuje m.in. ograniczenie w przemieszczaniu się. Obowiązek pozostania w domu nie dotyczy jednak dojazdu do pracy czy zrobienia niezbędnych zakupów, wizyty w aptece czy opieki nad bliskimi. Wszystko po to, by ograniczyć zakażenie koronawirusem.
Radiowóz emitujący komunikat o wirusie COVID19./wideo: KWP Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-08-12, godz. 21:22 W Toruniu akcja wsparcia dla protestujących Białorusinów Jesteśmy z wami - mówią torunianie, którzy spontanicznie zebrali się pod pomnikiem Mikołaja Kopernika, w związku z ostatnimi wydarzeniami na Białorusi. » więcej 2020-08-12, godz. 17:56 CBA w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Co sprawdzają służby? Trwa kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Chodzi o przetarg na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla ... » więcej 2020-08-12, godz. 15:30 Czy tęczowa flaga zawiśnie nad bydgoskim ratuszem? Jest odpowiedź prezydenta Bydgoszczy Lewica i środowiska LGBT zaapelowały do prezydenta Bydgoszczy, by w geście solidarności i sprzeciwu wobec przemocy, wywiesił tęczowe flagi na budynku Ratusza. ... » więcej 2020-08-12, godz. 13:10 Skazane z więzienia w Grudziądzu napisały listy do dziewczyn z poprawczaka Brak rodzinnego ciepła, brak pieniędzy, albo ich nadmiar, alkohol, narkotyki, złe środowisko - kobiety z wyrokami przeanalizowały swoje życie i proszą dziewcz ... » więcej 2020-08-12, godz. 11:00 Sławomir Mentzen w Rozmowie Dnia: Opozycja białoruska nie ma żadnych szans Sławomir Mentzen, toruński polityk Konfederacji, który był gościem Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK, mówił, że choć wszyscy współczujemy Białorusinom, obaleni ... » więcej 2020-08-12, godz. 09:53 Pracownicy IPN w Areszcie Śledczym w Bydgoszczy. Szukają grobów... Na terenie Aresztu Śledczego w Bydgoszczy rozpoczęły się prace zespołu Biura Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej - Delegatury w Bydgoszczy. ... » więcej 2020-08-12, godz. 08:15 Nocne prace na remontowanym moście w Toruniu. Będą utrudnienia Dwie pracowite noce czekają wykonawcę na rozbudowywanym moście drogowym im. J. Piłsudskiego w Toruniu. » więcej 2020-08-12, godz. 07:20 Z bydgoskiego lotniska na własne. Nowa siedziba lotniczego pogotowia prawie gotowa Prawie 10 milionów złotych kosztowała nowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zlokalizowana w Żołędowie koło Bydgoszczy. Pod koniec roku do nowego obiektu ... » więcej 2020-08-12, godz. 06:13 Przełamują stereotyp bibliotekarza. Fotografie w oknie świeckiej biblioteki Kilkanaście niezwykłych fotografii pojawiło się w oknach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu nad Wisłą. Pozowali do nich pracownicy biblioteki, a inspir ... » więcej 2020-08-11, godz. 21:12 12 litrów osocza od kujawsko-pomorskich dawców posłuży do produkcji leku na Covid-19 Osocze od ozdrowieńców z województwa kujawsko-pomorskiego pomoże w produkcji leku na Covid-19 - ustaliło Polskie Radio PiK. Nad lekiem pracuje lubelska spółka. » więcej
1234567