Środa, 19 lutego 2020 r.   Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2020-02-14, 10:45 Tatiana Adonis/Redakcja

Walentynkowy weekend w Bydgoszczy. Sprawdź, co będzie się działo!

Jak i gdzie spędzić Dzień Zakochanych? Propozycji jest wiele. Fot. Pixabay.com
Jak i gdzie spędzić Dzień Zakochanych? Propozycji jest wiele. Fot. Pixabay.com
W zoo, w parku, na moście i w tramwaju - w Walentynki w Bydgoszczy miłość można wyznać sobie wszędzie i na każdy sposób. Jak i gdzie spędzić Dzień Zakochanych? Propozycji jest wiele. Walentynkowo w mieście będzie przez cały weekend.
Organizatorzy ekologicznych Walentynek przekonują, że święto zakochanych to doskonała okazja, aby segregować śmieci. W ten sposób można bowiem wyrazić miłość do środowiska. W ramach akcji „Kocham Bydgoszcz, segreguję” mieszkańcy mogą sfotografować się z wielkim sercem. W zamian otrzymają ekozestaw ułatwiający segregację śmieci. Ekoserce stanie w Amfiteatrze przy ul. Mostowej między 12:00 a 14:00.

Z kolei bydgoski UTP wraz z Urzędem Marszałkowskim zapraszają po południu na Stary Rynek. W ramach akcji „Zakochaj się” specjaliści będą zachęcać do zdrowego stylu życia, dbania o serce, będą też promować transplantację. A wszystko podczas pikniku rodzinnego. Będzie też koncert i konkursy z nagrodami. Początek zabawy o 17:00.

W ogrodzie botanicznym w Myślęcinku staną natomiast ławeczki zakochanych z wygrawerowanymi imionami kochających się osób. W sobotę, nie tylko zakochani, będą mogli przejechać się walentynkowym, zabytkowym tramwajem, który kursować będzie na trasie Las Gdański - Rycerska.

Na koniec, w niedzielę Walentynkowy Dzień Kota w myślęcińskim zoo.
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-02-19, godz. 13:32 Więcej dla stulatków. Nowa stawka świadczenia honorowego od marca Prawie 300 złotych więcej dla stulatków. Honorowe świadczenie z ZUS otrzymuje w naszym województwie 117 osób. » więcej 2020-02-19, godz. 12:36 W tym sezonie mniej chorych na grypę. Dlaczego? Choć przychodnie pełne pacjentów z objawami grypowymi nie ma mowy o wzroście zachorowań. Przeciwnie! Z danym Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego wynika, że o ... » więcej 2020-02-19, godz. 11:34 Kiedy udostępniony zostanie kolejny fragment drogi S5 w naszym regionie? W piątek będzie można jeździć częścią kolejnego odcinka drogi ekspresowej S5 w naszym regionie - poinformował o tym Urząd Miejski w Szubinie. To jednak nie je ... » więcej 2020-02-19, godz. 10:32 O krok od tragedii. Młody kierowca stracił prawo jazdy O dużym szczęściu może mówić 19-letni kierowca mitsubishi oraz jego 20-letni pasażer, których auto w wyniku niedostosowania prędkości, dachowało. Policjanci z ... » więcej 2020-02-19, godz. 09:34 Najlepszy patron dla nowego, polskiego święta: Mikołaj Kopernik Mikołaj Kopernik to badacz, którego wkład w rozwój światowej nauki trudno przecenić, dlatego będzie doskonałym patronem nowego święta - Dnia Nauki Polskiej - ... » więcej 2020-02-19, godz. 08:22 Grudziądzkie Wodociągi pozostaną spółką miasta. Ostateczną decyzję podejmą radni Udziały w grudziądzkich Wodociągach nie trafią w prywatne ręce. Samorząd wycofał się z pomysłu sprzedaży części majątku spółki, aby zdobyć dodatkowe pieniądze ... » więcej 2020-02-19, godz. 07:15 Ul. Bratkowa w Bydgoszczy tonie w ciemnościach. Mieszkańcy zakładnikami negocjacji? Coraz więcej mieszkańców różnych ulic w Bydgoszczy skarży się na nieczynne lampy uliczne, co o tej porze roku bywa niebezpieczne i uciążliwe, zarówno dla pies ... » więcej 2020-02-19, godz. 06:20 Jedyny kandydat na rektora UMK. To prof. Andrzej Sokala Prof. Andrzej Sokala jest jedynym kandydatem na rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. We wtorek w południe minął termin na zgłoszenia kandydatów. » więcej 2020-02-18, godz. 21:05 Połasił się na perfumy. Policja prosi o pomoc w identyfikacji Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny proszą o pomoc w identyfikacji mężczyzny przedstawionego na zdjęciu. » więcej 2020-02-18, godz. 20:18 We Włocławku będą badać próbki pod kątem ASF. Powstanie jedno z najnowocześniejszych laboratoriów We Włocławku powstanie laboratorium do badania próbek pod kątem afrykańskiego pomoru świń ASF. Ma być jednym z najnowocześniejszych w kraju. » więcej
1234567