Sobota, 24 października 2020 r.   Imieniny: Rafała, Marcina, Antoniego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-02-14, 10:45 Tatiana Adonis/Redakcja

Walentynkowy weekend w Bydgoszczy. Sprawdź, co będzie się działo!

Jak i gdzie spędzić Dzień Zakochanych? Propozycji jest wiele. Fot. Pixabay.com
Jak i gdzie spędzić Dzień Zakochanych? Propozycji jest wiele. Fot. Pixabay.com
W zoo, w parku, na moście i w tramwaju - w Walentynki w Bydgoszczy miłość można wyznać sobie wszędzie i na każdy sposób. Jak i gdzie spędzić Dzień Zakochanych? Propozycji jest wiele. Walentynkowo w mieście będzie przez cały weekend.
Organizatorzy ekologicznych Walentynek przekonują, że święto zakochanych to doskonała okazja, aby segregować śmieci. W ten sposób można bowiem wyrazić miłość do środowiska. W ramach akcji „Kocham Bydgoszcz, segreguję” mieszkańcy mogą sfotografować się z wielkim sercem. W zamian otrzymają ekozestaw ułatwiający segregację śmieci. Ekoserce stanie w Amfiteatrze przy ul. Mostowej między 12:00 a 14:00.

Z kolei bydgoski UTP wraz z Urzędem Marszałkowskim zapraszają po południu na Stary Rynek. W ramach akcji „Zakochaj się” specjaliści będą zachęcać do zdrowego stylu życia, dbania o serce, będą też promować transplantację. A wszystko podczas pikniku rodzinnego. Będzie też koncert i konkursy z nagrodami. Początek zabawy o 17:00.

W ogrodzie botanicznym w Myślęcinku staną natomiast ławeczki zakochanych z wygrawerowanymi imionami kochających się osób. W sobotę, nie tylko zakochani, będą mogli przejechać się walentynkowym, zabytkowym tramwajem, który kursować będzie na trasie Las Gdański - Rycerska.

Na koniec, w niedzielę Walentynkowy Dzień Kota w myślęcińskim zoo.
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-10-24, godz. 21:15 Obiad w restauracji? Od soboty tylko na wynos W związku z nowymi obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa gastronomia została zamknięta. Na razie na dwa tygodnie. » więcej 2020-10-24, godz. 18:15 Partyjne młodzieżówki ponad politycznymi podziałami. Taka jest „Młoda Bydgoszcz” Działacze partyjnych młodzieżówek założyli właśnie stowarzyszenie „Młoda Bydgoszcz”. W planach mają także powołanie Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko ... » więcej 2020-10-24, godz. 14:00 Odbierali tuszki, wygraną w konkursie „Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina” 2020 gęsich tuszek trafi w sumie do mieszkańców naszego regionu. Wszystko w ramach akcji „Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”, która organizowana je ... » więcej 2020-10-24, godz. 12:33 Jazda zakończyła się na drzewie. Nie żyje siedemnastolatka 17-letnia pasażerka zginęła w wypadku w miejscowości Bielsk w gminie Kowalewo Pomorskie. Kierowca samochodu trafił do szpitala. » więcej 2020-10-24, godz. 10:08 Czego tam nie ma? Puszki pełne zdrowia dla podopiecznych Caritas Trzy tiry z żywnością dotarły do Ośrodka Caritas w Przysieku. Puszki z warzywami trafią do potrzebujących. Przydadzą się także podczas przygotowywania posiłkó ... » więcej 2020-10-24, godz. 08:03 Zapal Znicz Pamięci - apeluje IPN. W tym roku wspominamy pięć postaci XII edycja akcji „Zapal znicz pamięci” odbędzie się 25 października na terenie Oddziału IPN w Gdańsku i Delegatury IPN w Bydgoszczy. - Zapal znicz pamięci w m ... » więcej 2020-10-23, godz. 21:04 Zmiany w organizacji ruchu w centrum Torunia. Sprawdź jak jeździć od poniedziałku! [mapa] Od poniedziałku, 26 października 2020 r. zmieni się organizacja ruchu w rejonie pl. Niepodległości. Ma to związek z pracami torowymi na jezdni południowej ul. ... » więcej 2020-10-23, godz. 19:20 „Pogrzeb praw kobiet” – protesty w regionie. Chodzi o orzeczenie TK ws. aborcji W kilku miastach regionu odbyły się protesty przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał za niezgodne z konstytucją przepisy dotyczące tzw. ab ... » więcej 2020-10-23, godz. 17:04 Ułatwienie dla chorych oraz przybywających na kwarantannie. ZUS sam pozyska informacje z Sanepidu Spore ułatwienia dla osób, które przebywają na kwarantannie lub w izolacji domowej. By otrzymać zasiłek, nie będzie już konieczne osobiste dostarczenie decyzj ... » więcej 2020-10-23, godz. 16:07 Mandat lub wniosek o ukaranie do sądu za brak maseczek. Tysiące interwencji! Od blisko dwóch tygodni w przestrzeni publicznej obowiązuje zakrywanie ust i nosa. Za nieprzestrzeganie tego obostrzenia grożą kary. » więcej
1234567