Sobota, 07 grudnia 2019 r.   Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-11-20, 16:55 Tatiana Adonis/Redakcja

Sebastian Chmara wygrywa cywilny proces z właścicielem Tartaku Bydgoszcz

Budynek Sądu Okręgowego w Bydgoszczy/fot. Pixabay
Budynek Sądu Okręgowego w Bydgoszczy/fot. Pixabay
Właściciel Tartaku Bydgoszcz winny zniesławienia i naruszenia dóbr osobistych byłego zastępcy prezydenta miasta Sebastiana Chmary. Taki wyrok zapadł w bydgoskim sądzie.
W sprawie o zniesławienie Sebastian Chmara skierował przeciwko Krzysztofowi Pietrzakowi prywatny akt oskarżenia. Sąd uznał właściciela tartaku winnym.

- Sąd po rozpoznaniu sprawy z oskarżenia prywatnego, dotyczącej Krzysztofa Pietrzaka - oskarżonego o to, że na portalu społecznościowym Facebook umieścił wpisy, w których treści publicznie pomówił Sebastiana Chmarę o to, że w dniu 31 grudnia 2012 roku, pełniąc w tym czasie funkcję prezydenta miasta Bydgoszczy złożył oskarżonemu Krzysztofowi Pietrzakowi propozycję zakupu przez podstawioną przez niego osobę, należącej do niego nieruchomości, położonej w Bydgoszczy przy ulicy Ujejskiego wraz ze znajdującym się na niej tartakiem za cenę 3 mln zł w celu jej dalszej odsprzedaży miastu Bydgoszcz z zyskiem za cenę 10 mln zł, czym pomówił oskarżyciela prywatnego o działania z chęci osiągnięcia przez siebie zysku na szkodę miasta Bydgoszcz. Oskarżonego Krzysztofa Pietrzaka uznaje za winnego zarzuconego mu czynu - odczytywał wyrok sędzia Jarosław Błażejewski.

- Uważam, że przesądziło niestety to, że pan Chmara jest osobą publiczną. Oczywiście składamy apelację. Nie nagrywałem tej rozmowy - skomentował wyrok Krzysztof Pietrzak.

Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami, uzasadnienie wyroku było niejawne. Sebastiana Chmary nie było podczas publikacji orzeczenia.

Krzysztof Pietrzak musi zapłacić 2 tys. złotych grzywny, 3 tys. zł nawiązki na rzecz Hospicjum im. ks. Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy oraz pokryć koszty sądowe. Wyrok nie jest prawomocny.
Relacja Tatiany Adonis
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-12-07, godz. 12:38 Kosma Złotowski "Europosłem Roku". Nagroda za wspieranie polskiego transportu Kosma Złotowski odebrał w piątek nagrodę „Skrzydło Transportu” w kategorii „Europoseł Roku” z rąk Macieja Wrońskiego, prezesa Związku Pracodawców„Transport i ... » więcej 2019-12-07, godz. 11:15 Męski Różaniec przejdzie ulicami Bydgoszczy. Inicjatywa Wojowników Maryi W sobotę po raz pierwszy ulicami Bydgoszczy przejdzie Męski Różaniec. Jest to inicjatywa mężczyzn - członków wspólnoty Wojownicy Maryi. » więcej 2019-12-07, godz. 10:09 Trzylatka potrzebuje pomocy! Mikołajkowy Koncert Charytatywny dla Karinki Ma cztery latka, zachorowała nagle, rodzice wierzą, że najgorsze już za nimi. Teraz potrzebuję pieniędzy na rehabilitację. W sobotę (7 grudnia) w Białych Błot ... » więcej 2019-12-07, godz. 08:50 Weekend cudów, czyli dary jadą do potrzebujących. Finał „Szlachetnej Paczki” W sobotę (7 grudnia) rozpoczyna się Weekend Cudów, czyli wyjątkowe dwa dni, w których „Szlachetna Paczka” dostarczy pomoc do kilkudziesięciu tysięcy potrzebuj ... » więcej 2019-12-07, godz. 07:00 Mikołajowy rajd dobroczynny na czterech kołach. Tą pomocą sami pokierujemy! Rodzinna zabawa turystyczno - nawigacyjna dla posiadaczy aut osobowych, terenówek 4x4 i suv w Trzeciewnicy to doroczna propozycja Fundacji O To Chodzi Edukacj ... » więcej 2019-12-06, godz. 21:30 Cel jest szczytny, gadżety świetne, a lista darczyńców - imponująca. Wszystko dla Kuby! Wojskowy Hercules - a dokładniej wierny model samolotu, remontowanego obecnie w bydgoskich WZL-ach - będzie można w niedzielę (08.12.) wylicytować podczas Mik ... » więcej 2019-12-06, godz. 20:21 Starszy pan zginął w wypadku drogowym w Żalnie. Podróżował sam Dwa samochody zderzyły się w piątek (06.12.) po godzinie 17:00 w okolicy Żalna, w powiecie tucholskim. 84-letni kierowca jednego z samochodów nie przeżył tego ... » więcej 2019-12-06, godz. 19:15 Najpiękniejsza choinka i świąteczny jarmark czekają na bydgoszczan! [galeria, wideo] 18 - metrowa choinka rozbłysła tysiącami światełek. Na Starym Rynku w Bydgoszczy odbyło się uroczyste uruchomienie oświetlenia na wielkim świątecznym świerku. ... » więcej 2019-12-06, godz. 18:12 Pracownicy bydgoskich domów pomocy społecznej wołają o pomoc...dla siebie Dziesięć minut na jednego podopiecznego, za mało podnośników i łóżek elektrycznych, dwie opiekunki na kilkudziesięciu chorych - tak według pracowników bydgosk ... » więcej 2019-12-06, godz. 17:18 Orszak świętego Mikołaja z prezentami dla chorych dzieci od Caritas i policji Ulicami Bydgoszczy przejechał w piatek (06.12.) konwój Świętego Mikołaja. Starszy jegomość z workiem prezentów w towarzystwie Polfinka i serca Caritas podjech ... » więcej
1234567