Piątek, 14 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana / Utworzono stanowisko korespondenta radiowego we Włocławku (1978)
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-06-10, 18:15 Tatiana Adonis/Redakcja

Skoczyli do wody na główkę i wylądowali na wózkach. Teraz ostrzegają innych

Akcja pod hasłem „Głową dna nie przebijesz” na bydgoskim UTP/fot. Tatiana Adonis
Akcja pod hasłem „Głową dna nie przebijesz” na bydgoskim UTP/fot. Tatiana Adonis
Akcja pod hasłem „Głową dna nie przebijesz” na bydgoskim UTP/fot. Tatiana Adonis
Akcja pod hasłem „Głową dna nie przebijesz” na bydgoskim UTP/fot. Tatiana Adonis
Akcja pod hasłem „Głową dna nie przebijesz” na bydgoskim UTP/fot. Tatiana Adonis
Akcja pod hasłem „Głową dna nie przebijesz” na bydgoskim UTP/fot. Tatiana Adonis
Nieudany skok do wody może skończyć się kalectwem. O tym, jak robić to „z głową" mówiono dziś podczas konferencji na bydgoskim Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym.
Wszystko w ramach akcji pod hasłem „Głową dna nie przebijesz”. Uczestniczyło w niej pół tysiąca dzieci z bydgoskich podstawówek. Czym może skończyć się skok do wody? - dobrze wiedzą Krzysztof Kranz i Paweł Dzik, którzy po nieudanym skoku na główkę poruszają się na wózkach inwalidzkich. Obaj byli gośćmi konferencji.

- Skoków na główkę nie należy łączyć tylko ze skokami z wysokości – opowiadał jeden z nich. - Ja na przykład wbiegłem do wody po to, żeby szybko się zanurzyć. Kiedy sięgała mi do pasa, rzuciłem się do przodu i niestety - mimo wyciągniętych rok - uderzyłem głową i uszkodziłem sobie kręgosłup. Drugi z mężczyzn miał wypadek podczas imprezy rodzinnej. - W ogrodzie był rozstawiony basen, a ja chciałem się w nim orzeźwić – mówił. - Wskoczyłem do basenu, no i się nie udało - uderzyłem głową w ścianę, bo basen okazał się zbyt krótki. Złamałem kręgosłup szyjny – wspominał.

Przed wakacjami obaj mężczyźni postanowili uzmysłowić młodym, na jakie niebezpieczeństwa mogą się narazić. Akcja pod hasłem „Głową dna nie przebijesz” została zorganizowana przez straż miejską i Urząd Miasta w Bydgoszczy.
Relacja Tatiany Adonis

Wiadomości lokalne

2020-08-14, godz. 07:04 W Toruniu ponownie stanął Pomnik Poległych Żołnierzy Wojsk Balonowych [zdjęcia] Wojskowo - historyczny piknik oraz wystawa, towarzyszą odsłonięciu Pomnika Poległych Żołnierzy Wojsk Balonowych w Toruniu. » więcej 2020-08-13, godz. 20:32 Jak wyjechać z parkingu przed ratuszem w Inowrocławiu? Zdania są podzielone Radni powiatu inowrocławskiego bronią zwyczajowego wyjazdu z parkingu, który znajduje się przed budynkiem ratusza i starostwa w Inowrocławiu. » więcej 2020-08-13, godz. 17:31 Rekrutacja do szkół w szczególnych czasach. Które specjalności najpopularniejsze? Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. W liceach, technikach i szkołach branżowych wywieszono już listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowany ... » więcej 2020-08-13, godz. 16:30 Pacjent zakażony koronawirusem uciekł ze szpitala w Grudziądzu Mieszkaniec Bydgoszczy zarażony koronawirusem uciekł kilka dni temu ze szpitala jednoimiennego w Grudziądzu. Policja szybko wpadła na jego trop. » więcej 2020-08-13, godz. 14:41 Hospicjum Światło: spotkania 15 - minutowe, albo „widzenia" przez okno Pandemia to podwójnie ciężka sytuacja dla pacjentów toruńskiego hospicjum opiekującego się osobami po ciężkich wypadkach, nieraz leżącymi w stanie wegetatywny ... » więcej 2020-08-13, godz. 12:25 Maksymiliańska pielgrzymka wyrusza 14 sierpnia z placu Piastowskiego To już 31. raz pątnicy pójdą na Osową Górę, do parafii p.w. św. Maksymiliana Kolbe, by tam wziąć udział w odpustowej mszy w dniu wspomnienia zakonnika, który ... » więcej 2020-08-13, godz. 11:10 O alkoholu w Rozmowie Dnia: Dekalog Odpowiedzialnego Rodzica Po alkoholu za kółkiem? O tym się mówi także na naszej antenie. Gościem Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK był Bartłomiej Morzycki, dyrektor Związku Pracodawców ... » więcej 2020-08-12, godz. 21:22 W Toruniu akcja wsparcia dla protestujących Białorusinów Jesteśmy z wami - mówią torunianie, którzy spontanicznie zebrali się pod pomnikiem Mikołaja Kopernika, w związku z ostatnimi wydarzeniami na Białorusi. » więcej 2020-08-12, godz. 17:56 CBA w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Co sprawdzają służby? Trwa kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Chodzi o przetarg na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla ... » więcej 2020-08-12, godz. 15:30 Czy tęczowa flaga zawiśnie nad bydgoskim ratuszem? Prezydent odpowiada Lewica i środowiska LGBT zaapelowały do prezydenta Bydgoszczy, by w geście solidarności i sprzeciwu wobec przemocy, wywiesił tęczowe flagi na budynku Ratusza. ... » więcej
1234567