Niedziela, 22 września 2019 r.   Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-06-10, 18:15 Tatiana Adonis/Redakcja

Skoczyli do wody na główkę i wylądowali na wózkach. Teraz ostrzegają innych

Akcja pod hasłem „Głową dna nie przebijesz” na bydgoskim UTP/fot. Tatiana Adonis
Akcja pod hasłem „Głową dna nie przebijesz” na bydgoskim UTP/fot. Tatiana Adonis
Akcja pod hasłem „Głową dna nie przebijesz” na bydgoskim UTP/fot. Tatiana Adonis
Akcja pod hasłem „Głową dna nie przebijesz” na bydgoskim UTP/fot. Tatiana Adonis
Akcja pod hasłem „Głową dna nie przebijesz” na bydgoskim UTP/fot. Tatiana Adonis
Akcja pod hasłem „Głową dna nie przebijesz” na bydgoskim UTP/fot. Tatiana Adonis
Nieudany skok do wody może skończyć się kalectwem. O tym, jak robić to „z głową" mówiono dziś podczas konferencji na bydgoskim Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym.
Wszystko w ramach akcji pod hasłem „Głową dna nie przebijesz”. Uczestniczyło w niej pół tysiąca dzieci z bydgoskich podstawówek. Czym może skończyć się skok do wody? - dobrze wiedzą Krzysztof Kranz i Paweł Dzik, którzy po nieudanym skoku na główkę poruszają się na wózkach inwalidzkich. Obaj byli gośćmi konferencji.

- Skoków na główkę nie należy łączyć tylko ze skokami z wysokości – opowiadał jeden z nich. - Ja na przykład wbiegłem do wody po to, żeby szybko się zanurzyć. Kiedy sięgała mi do pasa, rzuciłem się do przodu i niestety - mimo wyciągniętych rok - uderzyłem głową i uszkodziłem sobie kręgosłup. Drugi z mężczyzn miał wypadek podczas imprezy rodzinnej. - W ogrodzie był rozstawiony basen, a ja chciałem się w nim orzeźwić – mówił. - Wskoczyłem do basenu, no i się nie udało - uderzyłem głową w ścianę, bo basen okazał się zbyt krótki. Złamałem kręgosłup szyjny – wspominał.

Przed wakacjami obaj mężczyźni postanowili uzmysłowić młodym, na jakie niebezpieczeństwa mogą się narazić. Akcja pod hasłem „Głową dna nie przebijesz” została zorganizowana przez straż miejską i Urząd Miasta w Bydgoszczy.
Relacja Tatiany Adonis

Wiadomości lokalne

2019-09-22, godz. 09:15 Z Kujaw i Pomorza na Litwę. Samorządowcy i dziennikarze śladami polskości Na Litwie na zaproszenie marszałka województwa kujawsko-pomorskiego przebywa grupa samorządowców i dziennikarzy regionalnych mediów. » więcej 2019-09-21, godz. 20:35 W Inowrocławiu było jak we wrześniu 1939 roku [zdjęcia] Sceny z pierwszych dni II wojny światowej można było zobaczyć w centrum Inowrocławia. Była to rekonstrukcja obrony cywilnej miasta we wrześniu 1939 r., kiedy ... » więcej 2019-09-21, godz. 19:30 Ku wolności... legendarnymi autami Rajd starymi samochodami, pokazy grup rekonstruktorskich i odpowiedzialne misje w terenie - tak polska i niemiecka młodzież uczciła w Bydgoszczy Rok Wolności. » więcej 2019-09-21, godz. 18:30 Harcerze oznakują mogiły powstańców wielkopolskich Uporządkują mogiły i oznaczą je specjalnymi tablicami z „orłami powstańczymi” oraz napisem „Miejsce pamięci Powstania Wielkopolskiego”. Stanie się tak dzięki ... » więcej 2019-09-21, godz. 17:27 Marsz równości z jednej, modlitwa o odnowę moralną z drugiej strony III Marsz Równości przeszedł toruńskimi ulicami, w tym roku pod hasłem „Dla życia i rodziny”. Z kolei obrońcy życia i aktywiści obozu narodowo-radykalnego mod ... » więcej 2019-09-21, godz. 16:09 Biegli z psami z myślą o bezdomnych zwierzętach ze schroniska Torunianie kochają czworonogi i wzięli udział w akcji PsieBiegnij Się. Charytatywny bieg z psami w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu na rzecz toruńskie ... » więcej 2019-09-21, godz. 15:06 Kluski, placki i inne przysmaki, czyli święto ziemniaka w Kcyni W parku przy siedzibie Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni zorganizowano „Święto Pieczonego Ziemniaka”. » więcej 2019-09-21, godz. 14:00 Wycieczka do zajezdni? Dlaczego nie! Zwiedzanie zajezdni przy ul. Sienkiewicza oraz przejażdżki zabytkowym tramwajem to atrakcje jakie Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu przygotował z okazji Eu ... » więcej 2019-09-21, godz. 13:10 Wspomnień czar na bydgoskim Chemiku. Wystawa starych pojazdów Były ciasne i hałaśliwe, ale miały swój urok - tak bydgoszczanie oceniają stare autobusy, ambulanse i wozy strażackie. Pojazdy z różnych epok - od lat 60. ubi ... » więcej 2019-09-21, godz. 12:32 Krzysztof Czabański: Dołożę starań, by powstała obwodnica Brześcia Kujawskiego Poseł Prawa i Sprawiedliwości i kandydat tego ugrupowania do Sejmu w okręgu toruńsko - włocławskim Krzysztof Czabański zapowiedział, że dołoży wszelkich stara ... » więcej
1234567