Wtorek, 22 października 2019 r.   Imieniny: Halki, Filipa, Salomei
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-06-06, 07:05 Marcin Doliński

Rewelacja! Supernowoczesny dworzec powstanie w Grudziądzu!

Dworzec ma zostać wybudowany do końca 2020 roku. Fot. Marcin Doliński
Dworzec ma zostać wybudowany do końca 2020 roku. Fot. Marcin Doliński
Inwestycja będzie realizowana w ramach Programu Inwestycji Dworcowych. Zapowiedział to Andrzej Adamczyk – minister infrastruktury, który odwiedził dworzec w Grudziądzu.
- Nowoczesne dworce, to dworce przebudowane, dworce zmodernizowane czy też dworce, które powstają od podstaw, tak jak tutaj będzie w Grudziądzu. Bez tych inwestycji, bez tej determinacji polska kolej nie będzie koleją bezpieczną, nowoczesną, komfortową, nie będzie taką jakiej oczekują i życzą sobie Polacy - powiedział minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk.

Decyzję o wpisaniu dworca kolejowego na podstawową listę podjął prezes PKP Krzysztof Mamiński. - Będzie to projekt, w którym dworzec będzie korzystał i wypełniał wszystkie światowe normy. Poczynając od pomp ciepła, poprzez klimatyzację, która dziś by się przydała, poprzez pozyskiwanie energii przez panele, wykorzystanie wody deszczowej do spłukiwania toalet. Te wszystkie wymogi europejskie i światowe będą tu na tym dworcu. Będzie on spełniał przede wszystkim funkcję dworca, ale nie tylko. Co w nim będzie? To będą decydować również mieszkańcy Grudziądza - powiedział Krzysztof Mamiński.

Dworzec ma zostać wybudowany do końca 2020 roku.
Relacja Marcina Dolińskiego
Grudziądz

Wiadomości lokalne

2019-10-21, godz. 20:05 „Zapal znicz pamięci” Już po raz jedenasty Instytut Pamięci Narodowej zachęca do upamiętnienia ofiar zbrodni niemieckich z początku II wojny światowej. Akcja edukacyjno-społeczna p ... » więcej 2019-10-21, godz. 19:29 Prawo i Sprawiedliwość składa kolejne protesty wyborcze, także ws. głosów w Kujawsko-Pomorskiem! Prawo i Sprawiedliwość złożyło do Sądu Najwyższego protesty wyborcze dotyczące czterech kolejnych okręgów w wyborach do Senatu. PiS wnioskuje o ponowne przeli ... » więcej 2019-10-21, godz. 18:30 Przez jednego z pasażerów ewakuowano samolot. Bydgoszczanin i inni najedli się strachu! Pasażerowie samolotu lecącego z Grecji do Polski przeżyli niecodzienną przygodę. Wszystko przez dziwne zachowanie jednej z osób na lotnisku w Atenach, czego s ... » więcej 2019-10-21, godz. 17:27 Podwyżki w Domach Pomocy Społecznej i żłobkach we Włocławku? Nie w tym roku! We włocławskim ratuszu odbyły się dziś kolejne mediacje w sprawie podwyżek dla pracowników Domów Pomocy Społecznej i Miejskiego Zespołu Żłobków. Z pewnością w ... » więcej 2019-10-21, godz. 17:19 Prokuratura bada sprawę śmierci 24-latka; interweniujący policjant użył paralizatora Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy przejęła dochodzenie ws. nagłej śmierci 24-latka w Inowrocławiu. W trakcie interwencji policjant miał użyć wobec niego paral ... » więcej 2019-10-21, godz. 17:03 Koalicja Obywatelska wesprze kujawsko-pomorskie inwestycje Koalicja Obywatelska podziękowała mieszkańcom za głosy oddane w wyborach parlamentarnych. W okręgu toruńsko-włocławskim zdobyła pięć mandatów cztery do Sejmu ... » więcej 2019-10-21, godz. 16:43 Czy „Nowe media” mogą przybliżyć prawdę historyczną? Jak dotrzeć do świadomości odbiorców, zwłaszcza młodych, z rzetelną wiedzą historyczną przez tzw. „nowe media” czyli internet i inne środki przekazu? Nad tym ... » więcej 2019-10-21, godz. 16:00 Psycholog współpracująca z policją zamordowana przez byłego męża Jest prokuratorski zarzut zabójstwa i tymczasowy areszt dla Grzegorza J. za uduszenie byłej żony. Kobieta była pracowniczką cywilną policji. » więcej 2019-10-21, godz. 15:34 Palisz odpadami w piecu? Licz się z grzywną! Bydgoszczanie nie chcą oddychać toksycznym powietrzem, dlatego coraz częściej dzwonią do Straży Miejskiej z prośbą, by palących w piecach śmieciami skontrolow ... » więcej 2019-10-21, godz. 14:14 Seniorzy dowiadują się o zagrożeniach, a oszuści są bardzo „kreatywni” Starość może być bezpieczna jeśli seniorzy odważą się rozmawiać. W bydgoskim inspektoracie ZUS odbył się kolejny Dzień Seniora. » więcej
1234567