Poniedziałek, 25 maja 2020 r.   Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Skorzystaj z oferty. Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY)
2019-06-06, 07:05 Marcin Doliński

Rewelacja! Supernowoczesny dworzec powstanie w Grudziądzu!

Dworzec ma zostać wybudowany do końca 2020 roku. Fot. Marcin Doliński
Dworzec ma zostać wybudowany do końca 2020 roku. Fot. Marcin Doliński
Inwestycja będzie realizowana w ramach Programu Inwestycji Dworcowych. Zapowiedział to Andrzej Adamczyk – minister infrastruktury, który odwiedził dworzec w Grudziądzu.
- Nowoczesne dworce, to dworce przebudowane, dworce zmodernizowane czy też dworce, które powstają od podstaw, tak jak tutaj będzie w Grudziądzu. Bez tych inwestycji, bez tej determinacji polska kolej nie będzie koleją bezpieczną, nowoczesną, komfortową, nie będzie taką jakiej oczekują i życzą sobie Polacy - powiedział minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk.

Decyzję o wpisaniu dworca kolejowego na podstawową listę podjął prezes PKP Krzysztof Mamiński. - Będzie to projekt, w którym dworzec będzie korzystał i wypełniał wszystkie światowe normy. Poczynając od pomp ciepła, poprzez klimatyzację, która dziś by się przydała, poprzez pozyskiwanie energii przez panele, wykorzystanie wody deszczowej do spłukiwania toalet. Te wszystkie wymogi europejskie i światowe będą tu na tym dworcu. Będzie on spełniał przede wszystkim funkcję dworca, ale nie tylko. Co w nim będzie? To będą decydować również mieszkańcy Grudziądza - powiedział Krzysztof Mamiński.

Dworzec ma zostać wybudowany do końca 2020 roku.
Relacja Marcina Dolińskiego
Grudziądz

Wiadomości lokalne

2020-05-25, godz. 15:52 Włocławek: trwa wyprowadzanie zdegradowanego Śródmieścia z kryzysu Remonty kamienic, działania pomocowe skierowane do mieszkańców, wspieranie lokalnych przedsiębiorców, pierwszy park kieszonkowy i mural - to tylko niektóre pr ... » więcej 2020-05-25, godz. 13:55 Córka zmarłej pacjentki zawiadamia prokuraturę. Z COVID-19 walczy też ojciec Najpierw z powodu koronawirusa straciła matkę, teraz o życie walczy jej ojciec. Jest szóste zawiadomienie do prokuratury w sprawie możliwych nieprawidłowości ... » więcej 2020-05-25, godz. 12:55 Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. Ważne dobre relacje z dzieckiem Około 30 procent wszystkich zaginięć w Kujawsko-Pomorskiem dotyczy najmłodszych. W poniedziałek przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. Choć większ ... » więcej 2020-05-25, godz. 11:45 Powstanie park kulturowy grudziądzkiej cytadeli. Fortyfikacje symbolem miasta Władze miejskie planują powstanie Parku Kulturowego „Cytadela Twierdzy Grudziądz”. Przedsięwzięcie ma wpisywać się w działania ochrony zabytków - poinformował ... » więcej 2020-05-25, godz. 09:26 Dariusz Kurzawa: Zbieranie podpisów dla Rafała Trzaskowskiego nie oznacza jego poparcia Zbieranie przez Polskie Stronnictwo Ludowe podpisów dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich nie oznacza jego poparcia, ale staranie o r ... » więcej 2020-05-25, godz. 07:56 Uczniowie klas I-III wracają na zajęcia. Co zrobić, by dzieci się nie nudziły? Klasy bez pluszaków i dywanów, dystans oraz mierzenie temperatury i dezynfekcja rąk przy wejściu - tak wygląda powrót dzieci do szkolnych ławek. » więcej 2020-05-24, godz. 18:30 Ojciec i nastoletnia córka nie żyją. Tragiczny wypadek w Tonowie koło Żnina Dwie osoby zginęły w niedzielę popołudniu w wypadku w miejscowości Tonowo (powiat żniński). Na powiatowej drodze samochód osobowy uderzył w drzewo. » więcej 2020-05-24, godz. 18:12 Nowe zakażenie koronawirusem w regionie. Ile takich osób w powiatach? O jednym, nowym zakażeniu koronawirusem w Kujawsko-Pomorskiem informuje w niedzielę (24 maja) wieczorem Urząd Wojewódzki. » więcej 2020-05-24, godz. 16:06 Płyną wpław przez Wisłę, by zapobiec utonięciom. „Za dużo ludzi ginie w wodzie” Chcą zwrócić uwagę na przyczyny utonięć w Polsce. Pływacy Leszek Naziemiec i Łukasz Tkacz dotarli w niedzielę do Torunia. » więcej 2020-05-24, godz. 09:34 Samochód uderzył w latarnię, w środku zakleszczona kobieta. Wpadł w poślizg? Do poważnego wypadku doszło w sobotę po godz. 23.00 przy skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej z Zamczysko. Samochód osobowy wpadł w poślizg i uderzył w uliczną lat ... » więcej
1234567