Wtorek, 28 stycznia 2020 r.   Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-06-03, 17:00 Maciej Wilkowski

Ogień w ośrodku wychowawczym w Kruszwicy to nie przypadek...

Pożar w Kruszwicy wiązany jest z ucieczką z ośrodka dwóch podopiecznych. Zdjęcie ilustracyjne./fot. Pixabay
Pożar w Kruszwicy wiązany jest z ucieczką z ośrodka dwóch podopiecznych. Zdjęcie ilustracyjne./fot. Pixabay
- Panujemy nad sytuacją - zapewniają przedstawiciele Zarząd Powiatu Inowrocławskiego, komentując wczorajszy pożar w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kruszwicy. I na jutro (4.06.) zapowiadają briefing prasowy w tej sprawie.
- Z placówki ewakuowano wczoraj 68 osób, pożar szybko został opanowany - powiedział PR PiK Jarosław Skotnicki - oficer prasowy inowrocławskiej straży pożarnej. - Spalił się jeden pokój, wszystkie pomieszczenia na tej kondygnacji są okopcone i zadymione. Okoliczności zdarzenia badają policja i biegły.

Dziewczęta zostały przeprowadzone do sali gimnastycznej szkoły ponadgimnazjalnej. Zapewniono im pomoc psychologa oraz pielęgniarki. Podopieczne zamieszkujące parter, noc spędziły w salach lekcyjnych znajdujących się w budynku przyległym do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Ze wstępnych ustaleń policji już wiadomo, że doszło do podpalenia. - To, że pożar został szybko ugaszony i nie ma większych strat, to zasługa naszej OSP - mówi burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak. - Ochotnicza straż w bardzo szybkim tempie pojawiła się na miejscu zdarzenia, natomiast państwowa straż przyjechała około 10 minut później, ze względu na odległość. Ochotnicza Straż Pożarna z Kruszwicy uchroniła nas właściwie przed pożarem całego budynku...

Po pożarze okazało się, że dwie podopieczne uciekły z ośrodka. Dziś (3.06.) jedna z dziewcząt została odnaleziona na terenie pustostanu w Kruszwicy.
Straty po pożarze w Kruszwicy są niewielkie...
Sprawę bada policja i biegły. W grę wchodzi podpalenie...

Wiadomości lokalne

2020-01-28, godz. 15:12 Nie ma zgody na pochwalanie zabójstwa i zniesławianie w internecie. Wyrok dla „Magicala” Daniel Z., znany w sieci jako „Magical ”, i jego matka zostali skazani przez Sąd Rejonowy w Toruniu na prace społeczne m.in. za pochwalanie zabójstwa Pawła Ad ... » więcej 2020-01-28, godz. 14:10 Długi odpracujesz sam, albo ktoś za ciebie. Miejski program we Włocławku Włocławianie będą mogli odpracować swoje zaległości czynszowe w ramach kolejnego miejskiego programu. Dziś radni zdecydowali o przyjęciu projektu „Wolontariat ... » więcej 2020-01-28, godz. 13:17 Wskoczył do lodowatej wody i uratował kobietę. Honory dla policjanta Sierżant Juliusz Lewandowski z Torunia uratował kobietę, która wskoczyła do Wisły. Młody policjant został we wtorek uhonorowany przez wojewodę. » więcej 2020-01-28, godz. 12:16 Wiadomo, jak nazywa się dwulatek z okna życia. Co dalej z dzieckiem? Dwuletni chłopiec, zostawiony przy oknie życia w Bydgoszczy, ma szansę na adopcję. Policji udało się ustalić jego tożsamość. » więcej 2020-01-28, godz. 11:21 Podejrzenie koronawirusa w regionie. Był w Chinach i zgłosił się do szpitala Na obserwacji w jednym z kujawsko-pomorskich szpitali pozostaje mężczyzna, który wracał z Australii, po drodze zatrzymując się w Chinach. Mieszkaniec naszego ... » więcej 2020-01-28, godz. 10:43 Policja kontroluje jakość spalin i stan pojazdu. Akcja „Smog" na drogach Rozpoczęła się pierwsza w tym roku akcja „Smog', podczas której policjanci prowadzą kontrole emisji spalin. Wyposażone w specjalistyczny sprzęt patrole spotka ... » więcej 2020-01-28, godz. 09:41 Nie żyje Czesław Kwiatkowski, gospodarz Chaty Mennonickiej w Chrystkowie Pogrzeb Czesława Kwiatkowskiego odbędzie się w czwartek (30 stycznia) w Grucznie. » więcej 2020-01-28, godz. 08:29 Centrum Wiedzy i Rozrywki we Włocławku coraz bliżej. Wzorem Toruń Władze miasta planują przeznaczyć na ten lokalizację Centrum Wiedzy i Rozrywki niedawno zakupione nieruchomości w Śródmieściu: budynek po Banku Gdańskim przy ... » więcej 2020-01-28, godz. 06:45 Kilkumiesięczny pies na łańcuchu, bez budy i dostępu do pożywienia Współpraca OTOZ Animals z Komisariatem Policji w Koronowie prawdopodobnie uratowała życie psa. Zwierzę mieszkało pod gołym niebem... » więcej 2020-01-27, godz. 21:06 Dwulatek pozostawiony w bydgoskim oknie życia u sióstr klarysek! Alarm w oknie uruchomił się w niedzielę (27.01.) około godz. 19.00, po tym jak w kołysce ktoś ułożył niemal dwuletniego chłopczyka. Jak powiedziały mediom sio ... » więcej
1234567