Czwartek, 14 listopada 2019 r.   Imieniny: Rogera, Serafina, Wawrzyńca
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-04-02, 16:12 Monika Kaczyńska/Redakcja/Monika Siwak-Waloszewska

Kwiecień na niebiesko! To solidarność z osobami z autyzmem

Spotkanie w galerii handlowej Focus Mall. Podświetlony most w tle. Fot. Monika Siwak-Waloszewska
Spotkanie w galerii handlowej Focus Mall. Podświetlony most w tle. Fot. Monika Siwak-Waloszewska
Rok temu na Wyspie Młyńskiej zorganizowano happening. Fot. Archiwum
Rok temu na Wyspie Młyńskiej zorganizowano happening. Fot. Archiwum
Obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 31 w Toruniu przypomniały o tym w szczególny sposób. Szkolny Teatrzyk Integracyjny, który tworzą m. in. uczniowie z zaburzeniami autyzmu, wystawił sztukę "Śpiąca królewna".
Po spektaklu uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli na ulice z ulotkami i niebieskimi balonami. W Bydgoszczy, w galerii handlowej Focus, w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu spotkali się nauczyciele, terapeuci, rodzice oraz dzieci. Do podobnego spotkania doszło też na Wyspie Młyńskiej. Natomiast około godziny 20:00 został podświetlony na niebiesko Most Uniwersytecki.

Właśnie w kwietniu wiele instytucji, organizacji przygotowuje liczne działania, jak warsztaty, terapie, spotkania wspierające, konferencje, podczas których można dowiedzieć się więcej o autyzmie.

Autyzm jest tajemniczym zaburzeniem, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe.
Materiał Moniki Kaczyńskiej (Popołudnie z nami)
Materiał Moniki Siwak-Waloszewskiej

Wiadomości lokalne

2019-11-13, godz. 21:05 Testowali seniorów z wiedzy obywatelskiej. Olimpiada na bydgoskim UKW 75 pytań i 60 minut na odpowiedź - kujawsko-pomorscy seniorzy pisali e środę test z wiedzy obywatelskiej. » więcej 2019-11-13, godz. 19:48 Trasa S5: sześć firm chce kończyć odcinek za Włochów, wyrzuconych z budowy W środę otwarto oferty firm budowlanych, które zgłosiły chęć budowy odcinka trasy S5 - od Białych Błot do Szubina. Zgłosiło się sześć firm. » więcej 2019-11-13, godz. 18:54 Bilet Uczniowski i Karta Malucha dla mieszkańców Metropolii Bydgoszcz 10 złotych za bilet miesięczny i 100 złotych za całoroczny zapłacą od 1 grudnia dzieci i młodzież z czterech ościennych gmin w okolicach Bydgoszczy za korzyst ... » więcej 2019-11-13, godz. 18:08 To była największa zbrodnia popełniona przez Niemców. Prezentacja teki edukacyjnej IPN Nauczyciele historii nie tylko z regionu Kujaw i Pomorza otrzymali nową tekę edukacyjną Instytutu Pamięci Narodowej. Tym razem są to materiały na temat Zbrodn ... » więcej 2019-11-13, godz. 16:08 Protest w Mamliczu przeciw planom burmistrza Barcina. "Dzieci potrzebują tej szkoły!" - Skoro gmina ma pieniądze na basen czy lodowisko, to na szkołę też muszą się znaleźć - mówią mieszkańcy Mamlicza w gminie Barcin. Protestują przeciw planom b ... » więcej 2019-11-13, godz. 15:22 Wenezuelka chce zostać w Toruniu. Boi się mafii, która zmusiła ją do przemytu narkotyków - Boję się o życie swoje i moich dzieci - mówi Wenezuelka Yurbi, która przebywa w Toruniu i próbuje zalegalizować swój pobyt w Polsce. Kobieta - szukając prac ... » więcej 2019-11-13, godz. 14:26 Dzienne domy opieki medycznej ułatwią powrót do zdrowia po pobycie w szpitalu W regionie powstają dzienne domy pomocy medycznej. To nowa forma wsparcia, która ma pomóc w sprawowaniu opieki nad osobami chorymi i ułatwić ich powrót do peł ... » więcej 2019-11-13, godz. 13:12 Sejmik województwa zatwierdził zmiany personalne w samorządzie regionu Paweł Zgórzyński i Marek Domżała zostali nowymi radnymi województwa z PSL. Zastąpili Dariusza Kurzawę i Ryszarda Bobera, którzy dostali się do parlamentu. Now ... » więcej 2019-11-13, godz. 11:15 Samobójstwa, depresje, kryzysy. Dlaczego młodzi cierpią? Konferencja w Toruniu Pół tysiąca! młodych ludzi w ubiegłym roku odebrało sobie życie. Co czwarty nastolatek cierpi na depresję. W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu zorganizowana z ... » więcej 2019-11-13, godz. 09:52 Zbigniew Girzyński: Mam nadzieję na merytoryczną debatę Niespokojnie też już było — mówił w Rozmowie Dnia poseł Zbigniew Girzyński z Prawa i Sprawiedliwości, nawiązując do wtorkowej wypowiedzi posła Tomasza Lenza z ... » więcej
1234567