Środa, 22 stycznia 2020 r.   Imieniny: Anastazego, Wincentego / Dzień Dziadka
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-03-01, 16:31 Michał Zaręba

Sprawa zabójstwa w Toruniu. Kolejna rozprawa

W Sądzie Okręgowym odbyła się dziś druga rozprawa w tej sprawie. Fot. Michał Zaręba
W Sądzie Okręgowym odbyła się dziś druga rozprawa w tej sprawie. Fot. Michał Zaręba
Traktowała Arka jak brata - zeznała dziś w sądzie siostra Tatiany W., brutalnie zamordowanej w grudniu 2017 roku przy ulicy Czarlińskiego w Toruniu.
W Sądzie Okręgowym odbyła się dziś druga rozprawa w tej sprawie. Oprócz Arkadiusza K. o morderstwo oskarżony jest również Dawid P. Tylko pierwszy przyznał się do winy. Tatiana W. miała rozbić jego związek.

Siostra ofiary twierdzi, że zabić kazała Magdalena K., która również zasiada na ławie oskarżonych.

- Wiele opowiadała mi o Arku, że to dobry człowiek, że jej pomaga. Traktowała go jak brata. Wiedziała, że dziewczyna z którą jest nie jest z nim szczera, bo jednocześnie, spotykając się z Arkiem, spotykała się z kimś innym. Może dawała mu jakieś sygnały, że coś jest nie w porządku. Dlatego jak dowiedziałam się prawdy to nie byłam w stanie uwierzyć w to wszystko - zeznała siostra Tatiany W.

Prokuratura powiązała też Magdalenę K. z morderstwem w lesie pod Kopaninem z 2005 roku, gdzie zginął jej ówczesny partner. Zabójcy zostali już skazani, według ustaleń śledczych namówiła ich właśnie Magdalena K. Kobieta zaprzecza, że tak było. Siostra Tatiany W. powiedziała dziś, że obie zbrodnie łączy brutalność.

W sądzie zeznawała też córka zamordowanej, która w czasie zbrodni nie mieszkała już z matką.
Materiał Michała Zaręby
Toruń

Wiadomości lokalne

2020-01-22, godz. 20:54 Więził, bił, zgwałcił. Oskarżono go o usiłowanie zabójstwa. Nie przyznaje się do winy O usiłowanie zabójstwa partnerki oskarżyła Adriana K. Prokuratura Okręgowa w Toruniu. Jak ustalili śledczy w nocy z 7 na 8 czerwca w Chełmży mężczyzna pokłóci ... » więcej 2020-01-22, godz. 19:32 Wilk w owczej skórze? Nieoficjalnie: podpalacz był druhem OSP Podpalacz z Mąkowarska w rękach policji. Koronowscy funkcjonariusze aresztowali 21-latka, który podpalał stodoły i pustostany. » więcej 2020-01-22, godz. 17:32 Kolejne miejsce w Bydgoszczy przypominające o powrocie miasta do Macierzy Tablicę poświęconą pamięci generała Józefa Dowbor-Muśnickiego odsłonięto w środę w Bydgoszczy na gmachu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. » więcej 2020-01-22, godz. 16:29 Grudziądz: najpierw wzniosła uroczystość, później twarda rzeczywistość Grudziądzcy radni i zaproszeni goście uczcili dzisiaj powrót Grudziądza do Macierzy. W ratuszu zakończyła się uroczysta nadzwyczajna sesja rady miasta. » więcej 2020-01-22, godz. 15:39 Nowe mieszkania dla seniorów i niepełnosprawnych wybudowali w Toruniu 48 mieszkań czeka na seniorów i osoby niepełnosprawne w Toruniu. Nowe lokale przy ulicy ul. Watzenrodego wybudowało Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społeczn ... » więcej 2020-01-22, godz. 14:45 Matematyka bez tajemnic, zwiedzanie uczelni. UTP otwiera drzwi [zdjęcia, wideo] Topnienie gwoździ, prymitywne zboża czy wiatrak holograficzny - o tym m.in. młodzi ludzie dowiedzieli się w środę na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczy ... » więcej 2020-01-22, godz. 14:04 Ukradł dwie monety warte 9 tys. złotych. Pościg za złodziejem w Bydgoszczy 27-letni mężczyzna został zatrzymany w Bydgoszczy za kradzież dwóch monet wartych 9 tysięcy złotych. Złodzieja dopadł policjant po służbie. » więcej 2020-01-22, godz. 13:09 Meble, łóżka, telewizory! Wyprzedaż w dawnym hotelu Brda [zdjęcia] Nieistniejący już Hotel Brda wyprzedaje swoje wyposażenie, czyli szafy, fotele, łóżka, telewizory i inne przedmioty z 200 pokojów. » więcej 2020-01-22, godz. 12:11 Podali trzylatkowi tabletki nasenne, dziecko zmarło. Zarzuty dla matki i Daniela B. Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Północ kończy śledztwo przeciwko Katarzynie F. i Danielowi B. o umyślne spowodowanie śmierci 3-letniego synka kobiety Jakuba M. ... » więcej 2020-01-22, godz. 11:40 Posłanka Iwona Michałek: Przede mną nowe projekty i nowe wyzwania - Będę się zajmowała departamentem pomocy i integracji społecznej oraz departamentem pomocy społecznej - zapowiada Iwona Michałek. Posłanka Porozumienia Jaros ... » więcej
1234567