Środa, 29 stycznia 2020 r.   Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-01-01, 09:16 Monika Kaczyńska

Weź udział w programie GLEN. Wyjedź do Kenii, Ugandy, Nepalu lub Indii

Zgłoszenia przyjmowane są do 9 stycznia. Grafika nadesłana
Zgłoszenia przyjmowane są do 9 stycznia. Grafika nadesłana
Polska Akcja Humanitarna zaprasza do udziału w projekcie edukacyjnym GLEN. Można pojechac na staż do Kenii, Ugandy, Nepalu czy Indii.
O szczegółach opowiada Łukasz Bartosik z toruńskiego biura PAH: - Glen to jest program edukacyjno-stażowy, który realizujemy w Polsce jako Polska Akcja Humanitarna. Ale realizowany jest też w wielu krajach europejskich. Jest to program, który przede wszystkim daje osobom między 21. a 30. rokiem życia możliwość edukacyjnej przygody - mówi Łukasz Bartosik. Składa się z różnych etapów. Często tym bardzo kuszącym elementem są staże w krajach południa. One trwają 3 miesiące. Są to długie międzynarodowe szkolenia, ale mamy też działalność edukacyjną po powrocie u nas tutaj, w ramach współpracy z zespołem edukacji Polskiej Akcji Humanitarnej. Ta działalność zwykle polega na tym, że osoba która wspiera nas w tworzeniu nowych materiałów edukacyjnych, odwiedzasz szkoły, z którymi współpracujemy w ramach różnych programów, ale też robi swoje działania. Tutaj ogranicza nas tylko wyobraźnia i zgodność z tym co chcemy promować, czyli z tak zwaną edukacja globalną. To jest taka edukacja, która przede wszystkim promuje solidarność, prawa człowieka, wartości takie jak równość wszystkich ludzi, godność ludzi na świecie - mówi Łukasz Bartosik. (...) Przede wszystkim liczymy na dobrze opisaną motywację. Chcemy wiedzieć, że to jest faktycznie przemyślana decyzja, że ktoś kto się chce w taki sposób zaangażować, wie co robi, wie o co chodzi w tym programie.

Zgłoszenia przyjmujemy do 9 stycznia. Można je składać online, poprzez stronę internetową. Bardzo zachęcam wszystkich, którzy myśleli albo nie myśleli jeszcze o tym, żeby zrobić coś rozwojowego dla siebie, a przy okazji coś dobrego. Myślę, że to jest bardzo bardzo potrzebne we współczesnym świecie, a do tego potrzebujemy ludzi, sojuszników, którzy właśnie w ramach takiego programu mogą być wyszkoleni i zaangażowani do do działania więc bardzo gorąco zachęcam wszystkich do wzięcia udziałuw programie.

Szczegóły dotyczące programu GLEN można znaleźć na stronie pah.org.pl/glen.
O programie GLEN mówi Łukasz Bartosik z toruńskiego Biura Polskiej Akcji Humanitarnej. (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-01-29, godz. 12:45 Ogień w kamienicy w Gniewkowie. Obrażenia, poparzenia, zatrucie dymem Dwie osoby trafiły do szpitala po pożarze mieszkania w kamienicy przy ul. Paderewskiego w Gniewkowie. Z ogniem walczyło 5 zastępów straży pożarnej. » więcej 2020-01-29, godz. 11:46 Koalicyjne roszady w bydgoskiej radzie miasta. Ireneusz Nitkiewicz odchodzi Zmiana w prezydium bydgoskiej Rady Miasta. Ze stanowiska wiceprzewodniczącego zrezygnował Ireneusz Nitkiewicz. Dlaczego to zrobił? » więcej 2020-01-29, godz. 10:26 Anna Gembicka w Radiu PiK: - Turystyka uzdrowiskowa może ożywić region Dawny basen solankowy w Ciechocinku ma szansę znowu przyciągać kuracjuszy. Starania o odnowienie niszczejącego od lat obiektu - zapowiedziała na naszej anteni ... » więcej 2020-01-29, godz. 10:15 Władze szpitala w Świeciu uspokajają: nikt w tej lecznicy nie choruje na koronawirusa 55 - letni mężczyzna mieszkaniec Chełmna, który trafił tam kilka dni temu sam zgłosił się do lecznicy, bo miał objawy grypy. Wcześniej wrócił z Australii, mia ... » więcej 2020-01-29, godz. 09:41 Starówka to nie wszystko. Warto zajrzeć za winkiel, wejść po schódkach - z tą książką! Powstał nowy subiektywny przewodnik po Bydgoszczy zatytułowany „Za winklem, po schódkach”, a w nim miejsca nieoczywiste, nieco ukryte, pierwsza liga miejskieg ... » więcej 2020-01-29, godz. 07:55 „Środa z Profilaktyką”- tym razem wszystko o aktywności fizycznej Przeciwdziałanie chorobom oraz wsparcie w ich leczeniu poprzez aktywność fizyczną dostosowaną do stanu zdrowia będzie głównym tematem kolejnej „Środy z Profil ... » więcej 2020-01-29, godz. 06:30 Poseł Piotr Król szefem podkomisji stałej ds. transportu drogowego Bydgoski poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Król został przewodniczącym podkomisji stałej ds. transportu drogowego, drogownictwa, bezpieczeństwa ruchu drogow ... » więcej 2020-01-28, godz. 20:15 Co dalej z portem multimodalnym w Emilianowie? Wojewoda odpowiada Trzymamy rękę na pulsie - zapewnia wojewoda kujawsko-pomorski w sprawie powstania portu multimodalnego w Emilianowie pod Bydgoszczą. „Express Bydgoski” napisa ... » więcej 2020-01-28, godz. 18:35 Sądowa batalia o uniewinnienie wójta gminy Warlubie Wójt Warlubia walczy o uniewinnienie. W Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy odbyła się rozprawa apelacyjna. To pokłosie wyroku świeckiego sądu z czerwca 2019 roku, ... » więcej 2020-01-28, godz. 17:20 Naukowcy z UMK, UKW i UTP w komitetach naukowych Polskiej Akademii Nauk Bydgoscy i toruńscy naukowcy członkami nowo wybranych komitetów Polskiej Akademii Nauk. W 77 zespołach naukowych PAN na kadencję 2020-2023 znalazło się 65 ucz ... » więcej
1234567