Piątek, 19 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-12-12, 14:00 Monika Kaczyńska

O e-administracji rozmawiali goście Forum Rozwoju Miast i Regionów w Toruniu

IV Forum Rozwoju Miast i Regionów w Województwie Kujawsko-Pomorskim odbyło się w Toruniu. Fot. Pixabay.com
IV Forum Rozwoju Miast i Regionów w Województwie Kujawsko-Pomorskim odbyło się w Toruniu. Fot. Pixabay.com
Usługi w zakresie e-administracji były tematem IV Forum Rozwoju Miast i Regionów w Województwie Kujawsko-Pomorskim. W Toruniu spotkali się samorządowcy, eksperci oraz przedstawiciele unijnych instytucji.
Rozmawiano o tym, jak e-administracja może ułatwiać życie mieszkańcom i umożliwiać załatwianie urzędowych spraw bez konieczności wychodzenia z domu.

Jak działa e-administracja w Kujawsko-Pomorskiem tłumaczył Tomasz Pasikowski, prezes zarządu Excela:

- W regionie mamy wdrażany projekt chmury regionalnej, który umożliwi samorządom korzystanie z usługi w postaci chmury internetowej, a dla mieszkańców przełoży się to w ten sposób, że po prostu będą mogli korzystać ze wszystkich usług oferowanych przez administrację w nowoczesny sposób bez konieczności odwiedzania urzędów. Na przykład e-kultura, która dzisiaj jest dostępna w postaci tablic interaktywnych, dzięki którym możemy śledzić ofertę placówek kulturalnych. Na przykład administracja. I tutaj jest cały pakiety usług związanych z dostępem do własnych danych osobowych z mozliwością korzystania z takich usług jak na przykład wydawanie dokumentów w sposób zdalny i możliwość drukowania ich na lokalnych drukarkach bez konieczności odwiedzania urzędu, czy też składanie wniosków o dowód osobisty, czy o paszport też w sposób elektroniczny.
Marszałek Piotr Całbecki mówił jak e-administracja rozwija się w Kujawsko-Pomorskiem. (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2019-04-19, godz. 08:04 Chcesz pomóc? Możesz dołożyć się do budowy Domu Nestora w Toruniu Fundusze na budowę całodobowego Domu Nestora zbiera toruńska Fundacja 'Łączymy Pokolenia'. » więcej 2019-04-19, godz. 07:11 Masz nietypowe odpady? Zawieź je do nowych, bydgoskich PSZOK-ów! Trzy nowoczesne PSZOKI czyli Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych powstały w Bydgoszczy. » więcej 2019-04-18, godz. 21:22 We Włocławku też problemy z maturami. Brakuje egzaminatorów Nawet jeśli w strajkujących szkołach zbiorą się rady pedagogiczne i przeprowadzą kwalifikację uczniów, to i tak trzeba będzie rozstrzygnąć problem komisji egz ... » więcej 2019-04-18, godz. 19:32 Katarzyna Lubnauer w Bydgoszczy: Za Nową Piątkę PiS zapłacimy wszyscy - Ten rząd nie traktuje poważnie nauczycieli - mówiła w Bydgoszczy szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Według niej rząd nie chce rozwiązać problemu nauczy ... » więcej 2019-04-18, godz. 17:37 To życie, a nie film. Jest akt oskarżenia w sprawie słynnego operatora Amerykański operator, który podczas zeszłorocznego Camerimage w Bydgoszczy pobił ratownika medycznego i szarpał się z policjantami stanie wkrótce przed sądem. » więcej 2019-04-18, godz. 16:17 W toruńskich placówkach oświatowych strajkuje 949 osób, a na zwolnieniach jest 450! Co z maturami? Po świętach zbiorą się rady pedagogiczne w toruńskich szkołach w sprawie klasyfikacji uczniów przed maturą. Dotychczasowe próby zakończyły się niepowiedzeniem. » więcej 2019-04-18, godz. 14:55 Pięć osób podejrzanych o cyberprzestępczość i wyłudzenie prawie miliona zł Lubuscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Biura Operacji Antyterrorystycznych zatrzymali w Toruniu pięć osób podejrzanych o cyberprzestępczość i o wyłud ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:05 Wojskowy liczył na seks z nastolatką. Wyrok w zawieszeniu Pułkownik Robert O. - były szef sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu skazany za składanie propozycji seksualnych 14-latce. Sąd w Grudziądzu o ... » więcej 2019-04-18, godz. 13:09 „Flisak” popłynie przez Wisłę. Konkurs zakończony, nazwa dla promu wybrana „Flisak” to nazwa jednostki promowej, która będzie kursować między brzegami Wisły na wysokości Solca Kujawskiego i Czarnowa w gminie Zławieś Wielka. Imię dla ... » więcej 2019-04-18, godz. 11:45 Nauczycielski wiec na pl. Wolności w Bydgoszczy [wideo, foto] Kilkuset nauczycieli zebrało się na pl. Wolności w Bydgoszczy. Był to wiec poparcia dla związkowców, którzy w Warszawie po raz kolejny spotkali się z rządem. ... » więcej
1234567