Piątek, 07 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Kajetana, Doroty, Sykstusa
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-12-12, 14:00 Monika Kaczyńska

O e-administracji rozmawiali goście Forum Rozwoju Miast i Regionów w Toruniu

IV Forum Rozwoju Miast i Regionów w Województwie Kujawsko-Pomorskim odbyło się w Toruniu. Fot. Pixabay.com
IV Forum Rozwoju Miast i Regionów w Województwie Kujawsko-Pomorskim odbyło się w Toruniu. Fot. Pixabay.com
Usługi w zakresie e-administracji były tematem IV Forum Rozwoju Miast i Regionów w Województwie Kujawsko-Pomorskim. W Toruniu spotkali się samorządowcy, eksperci oraz przedstawiciele unijnych instytucji.
Rozmawiano o tym, jak e-administracja może ułatwiać życie mieszkańcom i umożliwiać załatwianie urzędowych spraw bez konieczności wychodzenia z domu.

Jak działa e-administracja w Kujawsko-Pomorskiem tłumaczył Tomasz Pasikowski, prezes zarządu Excela:

- W regionie mamy wdrażany projekt chmury regionalnej, który umożliwi samorządom korzystanie z usługi w postaci chmury internetowej, a dla mieszkańców przełoży się to w ten sposób, że po prostu będą mogli korzystać ze wszystkich usług oferowanych przez administrację w nowoczesny sposób bez konieczności odwiedzania urzędów. Na przykład e-kultura, która dzisiaj jest dostępna w postaci tablic interaktywnych, dzięki którym możemy śledzić ofertę placówek kulturalnych. Na przykład administracja. I tutaj jest cały pakiety usług związanych z dostępem do własnych danych osobowych z mozliwością korzystania z takich usług jak na przykład wydawanie dokumentów w sposób zdalny i możliwość drukowania ich na lokalnych drukarkach bez konieczności odwiedzania urzędu, czy też składanie wniosków o dowód osobisty, czy o paszport też w sposób elektroniczny.
Marszałek Piotr Całbecki mówił jak e-administracja rozwija się w Kujawsko-Pomorskiem. (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-08-06, godz. 20:32 Jest ich mniej niż zazwyczaj, ale bawią się równie dobrze! Kto? Harcerze na obozie 40 harcerzy i zuchów odpoczywa obecnie w bazie Kujawsko-Pomorskiej Chorągwi ZHP w Smerzynie koło Łabiszyna. To 5-ciokrotnie mniej niż zwykle o tej porze. » więcej 2020-08-06, godz. 18:32 Kolizja szybowców w powietrzu! Konieczne było awaryjne lądowanie na polu Wypadek szybowców w Rulewie w gminie Warlubie. Pilotom nic się nie stało, jeden z szybowców awaryjnie lądował na polu. » więcej 2020-08-06, godz. 17:03 W sklepie na bydgoskich Kapuściskach pobił ekspedientkę, bo zwróciła mu uwagę, że nie ma maseczki Policjanci z bydgoskich Wyżyn zatrzymali 44-latka podejrzewanego o uszkodzenie ciała. Mężczyzna w sklepie uderzył w twarz ekspedientkę. Kobieta wcześniej zwró ... » więcej 2020-08-06, godz. 15:35 Marszałek województwa przyjmuje zaproszenie na nadzwyczajna sesję bydgoskiej Rady Miasta Marszałek województwa Piotr Całbecki przyjmuje zaproszenie prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego. W rozmowie z Polskim radiem PiK zapewnił, że weźmie udział ... » więcej 2020-08-06, godz. 13:55 Respiratory mobilne od Caritas trafiły do bydgoskiego szpitala wojskowego 10 Wojskowy Szpital Kliniczny otrzymał 4 nowe respiratory, a także środki dezynfekcyjne. Dary przekazała Caritas Diecezji Bydgoskiej. To efekt akcji „Wdzięczn ... » więcej 2020-08-06, godz. 12:56 Po kolizji normalny ruch na drodze nr 56 w Koronowie Przywrócono normalny ruch na drodze krajowej nr 56 w Koronowie, gdzie zderzyły się trzy samochody osobowe. Nikomu nic się nie stało - poinformował dyżurny odd ... » więcej 2020-08-06, godz. 12:55 Senator Bober apeluje o zachowanie obostrzeń sanitarnych Senator Ryszard Bober apeluje do mieszkańców o przestrzeganie zaleceń sanitarnych. Drugi wynik testu potwierdził, że były przewodniczący sejmiku województwa k ... » więcej 2020-08-06, godz. 11:27 Kujawsko-Pomorskie: 12 nowych przypadków koronawirusa W województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 12 nowych potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażeń koronawirusem. Wśród nich są 2 osoby z Bydgoszczy, 2 z ... » więcej 2020-08-06, godz. 08:00 Atrakcje na wakacje? Sępólno Krajeńskie zaprasza na swoje święto! Koncerty w sieci, kameralne wystawy czy regaty - takie propozycje zapisały się w programie tegorocznych Dni Sępólna Krajeńskiego. » więcej 2020-08-06, godz. 06:00 Staruszek ze wstydliwymi zarzutami. Jaki usłyszy wyrok? 5 sierpnia w Sądzie Okręgowym w Toruniu rozpoczął się proces 81-letniego mężczyzny oskarżonego o seksualne wykorzystywanie dziewczynki. » więcej
1234567