Czwartek, 14 listopada 2019 r.   Imieniny: Rogera, Serafina, Wawrzyńca
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-12-12, 14:00 Monika Kaczyńska

O e-administracji rozmawiali goście Forum Rozwoju Miast i Regionów w Toruniu

IV Forum Rozwoju Miast i Regionów w Województwie Kujawsko-Pomorskim odbyło się w Toruniu. Fot. Pixabay.com
IV Forum Rozwoju Miast i Regionów w Województwie Kujawsko-Pomorskim odbyło się w Toruniu. Fot. Pixabay.com
Usługi w zakresie e-administracji były tematem IV Forum Rozwoju Miast i Regionów w Województwie Kujawsko-Pomorskim. W Toruniu spotkali się samorządowcy, eksperci oraz przedstawiciele unijnych instytucji.
Rozmawiano o tym, jak e-administracja może ułatwiać życie mieszkańcom i umożliwiać załatwianie urzędowych spraw bez konieczności wychodzenia z domu.

Jak działa e-administracja w Kujawsko-Pomorskiem tłumaczył Tomasz Pasikowski, prezes zarządu Excela:

- W regionie mamy wdrażany projekt chmury regionalnej, który umożliwi samorządom korzystanie z usługi w postaci chmury internetowej, a dla mieszkańców przełoży się to w ten sposób, że po prostu będą mogli korzystać ze wszystkich usług oferowanych przez administrację w nowoczesny sposób bez konieczności odwiedzania urzędów. Na przykład e-kultura, która dzisiaj jest dostępna w postaci tablic interaktywnych, dzięki którym możemy śledzić ofertę placówek kulturalnych. Na przykład administracja. I tutaj jest cały pakiety usług związanych z dostępem do własnych danych osobowych z mozliwością korzystania z takich usług jak na przykład wydawanie dokumentów w sposób zdalny i możliwość drukowania ich na lokalnych drukarkach bez konieczności odwiedzania urzędu, czy też składanie wniosków o dowód osobisty, czy o paszport też w sposób elektroniczny.
Marszałek Piotr Całbecki mówił jak e-administracja rozwija się w Kujawsko-Pomorskiem. (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2019-11-13, godz. 21:05 Testowali seniorów z wiedzy obywatelskiej. Olimpiada na bydgoskim UKW 75 pytań i 60 minut na odpowiedź - kujawsko-pomorscy seniorzy pisali e środę test z wiedzy obywatelskiej. » więcej 2019-11-13, godz. 19:48 Trasa S5: sześć firm chce kończyć odcinek za Włochów, wyrzuconych z budowy W środę otwarto oferty firm budowlanych, które zgłosiły chęć budowy odcinka trasy S5 - od Białych Błot do Szubina. Zgłosiło się sześć firm. » więcej 2019-11-13, godz. 18:54 Bilet Uczniowski i Karta Malucha dla mieszkańców Metropolii Bydgoszcz 10 złotych za bilet miesięczny i 100 złotych za całoroczny zapłacą od 1 grudnia dzieci i młodzież z czterech ościennych gmin w okolicach Bydgoszczy za korzyst ... » więcej 2019-11-13, godz. 18:08 To była największa zbrodnia popełniona przez Niemców. Prezentacja teki edukacyjnej IPN Nauczyciele historii nie tylko z regionu Kujaw i Pomorza otrzymali nową tekę edukacyjną Instytutu Pamięci Narodowej. Tym razem są to materiały na temat Zbrodn ... » więcej 2019-11-13, godz. 16:08 Protest w Mamliczu przeciw planom burmistrza Barcina. "Dzieci potrzebują tej szkoły!" - Skoro gmina ma pieniądze na basen czy lodowisko, to na szkołę też muszą się znaleźć - mówią mieszkańcy Mamlicza w gminie Barcin. Protestują przeciw planom b ... » więcej 2019-11-13, godz. 15:22 Wenezuelka chce zostać w Toruniu. Boi się mafii, która zmusiła ją do przemytu narkotyków - Boję się o życie swoje i moich dzieci - mówi Wenezuelka Yurbi, która przebywa w Toruniu i próbuje zalegalizować swój pobyt w Polsce. Kobieta - szukając prac ... » więcej 2019-11-13, godz. 14:26 Dzienne domy opieki medycznej ułatwią powrót do zdrowia po pobycie w szpitalu W regionie powstają dzienne domy pomocy medycznej. To nowa forma wsparcia, która ma pomóc w sprawowaniu opieki nad osobami chorymi i ułatwić ich powrót do peł ... » więcej 2019-11-13, godz. 13:12 Sejmik województwa zatwierdził zmiany personalne w samorządzie regionu Paweł Zgórzyński i Marek Domżała zostali nowymi radnymi województwa z PSL. Zastąpili Dariusza Kurzawę i Ryszarda Bobera, którzy dostali się do parlamentu. Now ... » więcej 2019-11-13, godz. 11:15 Samobójstwa, depresje, kryzysy. Dlaczego młodzi cierpią? Konferencja w Toruniu Pół tysiąca! młodych ludzi w ubiegłym roku odebrało sobie życie. Co czwarty nastolatek cierpi na depresję. W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu zorganizowana z ... » więcej 2019-11-13, godz. 09:52 Zbigniew Girzyński: Mam nadzieję na merytoryczną debatę Niespokojnie też już było — mówił w Rozmowie Dnia poseł Zbigniew Girzyński z Prawa i Sprawiedliwości, nawiązując do wtorkowej wypowiedzi posła Tomasza Lenza z ... » więcej
1234567