Sobota, 25 maja 2019 r.   Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-10-29, 20:00 Marek Ledwosiński/ Redakcja

Marek Wojtkowski zaapelował do włocławian o poparcie w II turze wyborów prezydenta miasta

Fot. Marek Ledwosiński
Fot. Marek Ledwosiński
Walczący o reelekcję prezydent Włocławka Marek Wojtkowski zorganizował konwencję wyborczą przed drugą turą głosowania.
Zaapelował do włocławian, by poszli na wybory 4 listopada.

- Wybory się nie skończyły. Dlatego bardzo proszę o skorzystanie z tej obywatelskiej szansy. Będziemy decydować jaki Włocławek ma być przyszłości. Powinien być otwarty, tolerancyjny i proeuropejski - powiedział Marek Wojtkowski.

W konwencji wzięli udział parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej, nowo wybrani radni miasta i województwa, a także marszałek województwa Piotr Całbecki, który stwierdził, że Marek Wojtkowski to gwarancja dobrej współpracy z zarządem województwa.

- Jest dobrym kandydatem, a włocławianie sami dokonają wyboru. Jestem tylko po to, żeby zaświadczyć o naszej bardzo dobrej dotychczasowej współpracy i planach, zarówno dla województwa jak i Włocławka. Silny Włocławek jest na pewno ważnym punktem programu Platformy Obywatelskiej i mam nadzieję, że wspólnie dokończymy ten program przez najbliższych 5 lat - powiedział Piotr Całbecki.

W II turze wyborów urzędujący prezydent Włocławka zmierzy się z Jarosławem Chmielewskim - kandydatem Zjednoczonej Prawicy, szefem włocławskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.
Mówi Marek Wojtkowski
Mówi Piotr Całbecki

Wiadomości lokalne

2019-05-24, godz. 21:05 Chcesz chronić klimat? Przejdź na wegetarianizm! Przekonują działacze fundacji „Viva!” Kilkaset 10-litrowych wiader do wody stanęło na Starym Rynku w Bydgoszczy. Była to część happeningu pod hasłem „Chroń Ziemię swoją dietą”. » więcej 2019-05-24, godz. 20:35 By serce było jak dzwon. Konferencja kardiologiczna w Toruniu Minister zdrowia Łukasz Szumowski wziął udział w zorganizowanej w Toruniu XXX Jubileuszowej Konferencji Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologiczn ... » więcej 2019-05-24, godz. 20:08 Awaria wodociągu w Inowrocławiu. Objazd drogi nr 25 Brak wody dla okolicznych mieszkańców i utrudnienia komunikacyjne to skutek awarii wodociągu na ul. Toruńskiej. » więcej 2019-05-24, godz. 19:20 Wszystko o OZE. IV Bydgoski Dzień Czystej Energii Zorganizowany na pl. Teatralnym IV Bydgoski Dzień Czystej Energii był okazją do poszerzenia wiedzy na temat źródeł energii odnawialnej (OZE). Dla młodzieży i ... » więcej 2019-05-24, godz. 18:52 Prezes miejskiej spółki winny fałszerstwa dokumentów Sąd Rejonowy w Toruniu uznał prezesa miejskiej spółki Toruńska Infrastruktura Sportowa winnym fałszerstwa dokumentów, które dodatkowo użył w konkursie na to s ... » więcej 2019-05-24, godz. 18:41 Marsz Witolda Pileckiego w sobotę w Bydgoszczy. Poprzedził go happening Happening poświęcony rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu odbył się na ulicy Mostowej w Bydgoszczy. Uczestnik wojny polsko-bolszewickiej, kampanii wrześniowej, o ... » więcej 2019-05-24, godz. 18:29 Wyrok dla byłego policjanta oskarżonego o gwałt w komendzie Sąd Rejonowy w Brodnicy skazał byłego policjanta Krzysztofa G. na 2,5 roku więzienia za seksualne „nadużycie stosunku zależności”. Zakazał też pracy przez 15 ... » więcej 2019-05-24, godz. 17:56 Przemysław Przybylski: Apeluję o udział w wyborach i proszę o głos Apelował do wzięcia udziału w wyborach i dziękował za poparcie - Przemysław Przybylski, kandydat do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości p ... » więcej 2019-05-24, godz. 17:33 Lewica Razem: Chcemy wyrównać standardy. Polskie do europejskich Wprowadzenie europejskiej płacy minimalnej, budowa mieszkań, skrócenie tygodnia pracy i wydłużenie urlopów, leki za darmo - to między innymi główne postulaty, ... » więcej 2019-05-24, godz. 17:18 Wanda Nowicka: Dzięki Wiośnie nowe tematy w debacie publicznej Prawa kobiet, ekologia czy świeckie państwo - to tematy, które przedstawicielom Wiosny udało się wprowadzić do debaty publicznej - powiedziała Wanda Nowicka, ... » więcej
1234567