Niedziela, 08 grudnia 2019 r.   Imieniny: Marii, Światozara, Makarego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2013-06-23, 11:55 Tomasz Kaźmierski

Ster na Bydgoszcz 2013 - podsumowanie

Niedziela to ostatni dzień wodniackich spotkań. Fot. Tomasz Kaźmierski.
Niedziela to ostatni dzień wodniackich spotkań. Fot. Tomasz Kaźmierski.
Atrakcje dla dzieci to mocny punkt Steru na Bydgoszcz. Fot. Tomasz Kaźmierski.
Atrakcje dla dzieci to mocny punkt Steru na Bydgoszcz. Fot. Tomasz Kaźmierski.
Każdy mógł wejść i sprawdzić jak wygląda w środku. Fot. Tomasz Kaźmierski.
Każdy mógł wejść i sprawdzić jak wygląda w środku. Fot. Tomasz Kaźmierski.
Mieszkać w takim houseboucie to czysta przyjemność. Fot. Tomasz Kaźmierski.
Mieszkać w takim houseboucie to czysta przyjemność. Fot. Tomasz Kaźmierski.
Parada wodna - to najważniesze wydarzenie każdej edycji Steru na Bydgoszcz. Fot. Tomasz Kaźmierski.
Parada wodna - to najważniesze wydarzenie każdej edycji Steru na Bydgoszcz. Fot. Tomasz Kaźmierski.
4. miejsce dla załogi Polskiego Radia PiK Fot. Ireneusz Sanger.
4. miejsce dla załogi Polskiego Radia PiK Fot. Ireneusz Sanger.
Koncerty, biegi, parada łodzi, zabawy dla dzieci - te atrakcje już za publicznością, która pojawiła się na Wyspie Młyńskiej by wziąć udział w wodniackiej imprezie Ster na Bydgoszcz 2013.
Niedziela to trzeci dzień wodniackiego spotkania w Bydgoszczy. O 13.00 odbyła się rekonstrukcja historyczna nawiązująca do potopu szwedzkiego, o 15.00 wyścig łodzi butelkowych, w którym jednostka Polskiego Radia PiK zajęłą 4. miejsce, a na finał o 17.00 zaplanowano koncert grupy "Tercet czyli kwartet".

Oprócz wydarzeń kulturalnych były także zawody sportowe, np. bieg mostami Bydgoszczy. Jednak największe zainteresowanie wzbudziła wielka parada wodna.

Podczas Steru na Bydgoszcz można było również oglądać sprzęt pływający. Prezentowane były motorówki, skutery wodne czy house boaty czyli tzw. domy na wodzie.
Kapitanem imprezy \"Ster na Bydgoszcz\" jest w roku 2013 Kuba Strzyczkowski. Materiał Magdy Jasińskiej.
Łódź motorowa. Po rzece i nie tylko. Materiał Tomasza Kaźmierskiego.
Czy da się mieszkać na wodzie? Da się. Materiał Tomasza Kaźmierskiego.
W "Sterze na Bydgoszcz" brali udział także biegacze. Materiał Magdy Jasińskiej.
Podczas warsztaów zorganizowanych w ramach Steru na Bydgoszcz dyskutowano o rewitalizacji dróg wodnych. Materiał Tomasza Kaźmierskiego.
Już po wyścigu łodzi butelkowych. Materiał Bartosza Kustry.

Wiadomości lokalne

2019-12-08, godz. 12:24 Groźny wypadek w Gościeradzu. Rowerzysta w szpitalu Na drodze krajowej nr 25 w Gościeradzu doszło do wypadku. Samochód wpadł w poślizg i wypadł z drogi. Gdy znalazł się na ścieżce rowerowej uderzył w prawidłowo ... » więcej 2019-12-08, godz. 11:31 Rozbudowa Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. Nowa przestrzeń przy ul. Gdańskiej Ostatnie prace konstrukcyjne wykonywane są przy nowej części Muzeum Okręgowego. Wykonywane jest zadaszenie. Nowa przestrzeń pozwoli wprowadzić szereg nowych f ... » więcej 2019-12-08, godz. 09:04 "Chcemy uratować ich od niesłusznej kary". Maraton Pisania Listów w Toruniu Torunianie stanęli w obronie osób, których prawa są łamane. Włączyli się w Międzynarodowy Maraton Pisania Listów, organizowany przez Amnesty International. » więcej 2019-12-08, godz. 07:20 Bydgoski garnizon w latach 1920-1939: powstaje album, historyk prosi o pomoc Bydgoski historyk z Instytutu Pamięci Narodowej, dr Krzysztof Osiński, przygotowuje - w związku z 100. rocznicą powrotu Bydgoszczy do odrodzonej Polski - albu ... » więcej 2019-12-07, godz. 21:24 Prosili o modlitwę o czyste powietrze. Akcja przed Areną Toruń 'Pomódlcie się o czyste powietrze i zdrowie nas wszystkich' - mówili przed Areną Toruń przedstawiciele ruchów miejskich. » więcej 2019-12-07, godz. 21:13 Męski Różaniec przeszedł ulicami Bydgoszczy. Inicjatywa Wojowników Maryi W sobotę po raz pierwszy ulicami Bydgoszczy przeszedł Męski Różaniec. Jest to inicjatywa mężczyzn - członków wspólnoty Wojownicy Maryi. » więcej 2019-12-07, godz. 19:46 Walczą o czyste powietrze. Marsz antysmogowy w Bydgoszczy [wideo] 'Pokochaj sąsiada', 'Idź pobiegać', 'Nie pal śmieci' - to hasła jakie pojawiły się dziś na transparentach mieszkańców Miedzynia, którzy smogowi mówią: 'dość!'. » więcej 2019-12-07, godz. 18:51 Ciężko im się żyje, ale marzą tylko o zdrowiu. Finał "Szlachetnej Paczki" Jedzenie, środki czystości, opał, opatrunki - m.in. takie rzeczy rozwożą dziś do potrzebujących wolontariusze 'Szlachetnej Paczki'. To wzruszające spotkania z ... » więcej 2019-12-07, godz. 17:45 Pocięli dynię skalpelem i zajrzeli do niej za pomocą laparaskopii. "Medicalia" w Bydgoszczy [zdjęcia] Na twarzy maska, a w rękach skalpel, igła lub nóż. Bydgoszczanie mieli dziś okazję przyjrzeć się pracy chirurga. Wszystko w ramach trwających w mieście 'Medic ... » więcej 2019-12-07, godz. 16:22 Kilka dni temu planowali z Januszem Dzięciołem co zrobić, by przejazd był bezpieczny W miejscu, gdzie w piątek zginął Janusz Dzięcioł płoną znicze. Czy musiało dojść do tej tragedii? » więcej
1234567