Czwartek, 13 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Diany, Hipolita, Poncjana
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
2020-06-18, 13:46 Redakcja, Michał Zaręba

Leśnicy i „Wiatrak" pompują dla chorych dzieci. #GaszynChallenge w regionie [wideo]

#GaszynChallenge w Fundacji „Wiatrak"/fot. materiały fundacji
#GaszynChallenge w Fundacji „Wiatrak"/fot. materiały fundacji
#GaszynChallenge w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu/fot. Michał Zaręba
#GaszynChallenge w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu/fot. Michał Zaręba
- Pomaganie mamy we krwi - mówią leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. Chcą pomóc kilkumiesięcznej Mai. Z kolei bydgoska Fundacja „Wiatrak" pompuje dla chorego Wojtusia.
„Wiatrak" nominowany został przez ks. Piotra Przyszlakowskiego wraz z Liturgiczną Służbą Ołtarza z parafii pw. bł. bp Michała Kozala w Solcu Kujawskim. Ich celem jest zebranie pieniędzy dla chorego Wojtusia. W zadaniu wzięli udział nie tylko pracownicy Fundacji, ale także Centrum Kultury Katolickiej „Wiatrak”, wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności, dzieci z Przedszkola „U Karolka”, uczestnicy Klubu Seniora, niepełnosprawni oraz zaproszeni goście.

Po wykonaniu pompek „Wiatrak" nominował do zadania: Fundację „Malak", Caritas Diecezji Bydgoskiej i VIII LO w Bydgoszczy. Nominowani muszą wykonać 10 pompek, nagrać film i umieścić go na swojej stronie. Mają na to 48 godzin. Jeśli nie wykonają zadania wpłacają 10 zł, jeśli wykonają – to nie mniej niż 5 zł na konto Wojtusia (https://www.siepomaga.pl/wojtus).

Do ogólnopolskiej akcji #GaszynChallenge przyłączyli się też - po nominacji od sąsiednich nadleśnictw i strażaków z komendy wojewódzkiej - leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. Ci z kolei chcą pomóc kilkumiesięcznej Mai. Dziecku można pomóc wpłacając pieniądze również za pośrednictwem portalu siepomaga.pl (link: siepomaga.pl/maja). Leśnicy zachęcają też do wpłat na rzecz innych chorych dzieci.
Relacja Michała Zaręby z Torunia
#GaszynChallenge w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu/wideo: Michał Zaręba

Dla rodziny

2020-08-11, godz. 07:00 Miejskie place zabaw - reaktywacja! Trwa dezynfekcja. I są też wytyczne 6 sierpnia miasto Bydgoszcz rozpoczęło stopniowe udostępnianie placów zabaw, siłowni zewnętrznych i stref do streetworkoutu w 58 lokalizacjach. Do 13 sierpnia ... » więcej 2020-08-10, godz. 19:41 Wakacje pod kontrolą inspekcji sanitarnej. Dzieci były bezpieczne! Inspektorzy Sanepidu zajrzeli na kolonie i obozy organizowane terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Co do warunków, większych zastrzeżeń nie było, ale, ja ... » więcej 2020-08-10, godz. 14:25 W Tleniu powstaje miejsce dla turystów i naukowców Centrum Czynnej Ochrony Przyrody powstaje we Wdeckim Parku Krajobrazowym w miejscowości Tleń. Będzie to budynek z salą konferencyjną, informacją turystyczną, ... » więcej 2020-08-06, godz. 09:00 Kto pomoże zbierać artykuły szkolne dla potrzebujących? Rozpoczęła się 20. edycja akcji Polskiego Czerwonego Krzyża pod hasłem „Wyprawka dla Żaka”. Wolontariusze potrzebni od zaraz! Trzeba zebrać wystarczającą iloś ... » więcej 2020-08-04, godz. 14:06 Próby sprzedaży bonu turystycznego! To oszustwo! W Internecie pojawiły się oferty osób, które próbują sprzedać bon turystyczny lub oferują płatną pomoc przy aktywacji Polskiego Bonu Turystycznego. To oszustw ... » więcej 2020-07-30, godz. 08:05 Pneumokoki im nie straszne. Seniorzy z regionu mogą się zaszczepić za darmo 1700 osób w wieku powyżej 65. roku życia zaszczepionych zostanie w ramach marszałkowskiego programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych. Program jest skierowa ... » więcej 2020-07-29, godz. 19:32 Rajd rowerowy wzdłuż Zalewu Wiślanego. Do pokonania 20 km, zapisy trwają Na przejazd Wiślaną Trasą Rowerową we Włocławku i okolicach zaprasza w sobotę (8 sierpnia) Urząd Marszałkowski. Do pokonania będzie 20 kilometrów. » więcej 2020-07-28, godz. 14:21 Książki dla dzieci idealne na lato Wakacje to dla najmłodszych synonim wolności i błogiego lenistwa, podczas którego mogą pozostawić szkolne problemy daleko za sobą. Letnia przerwa od nauki to ... » więcej 2020-07-28, godz. 12:11 Szlaki wodne, Biskupin i dinozaury. Polecaj miejsca w regionie i wygrywaj! Pani Anna to kolejna laureatka naszego wakacyjnego konkursu. Poleciła naszym Słuchaczom „Wakacje szlakiem Brdy i śladami przeszłości” i wygrała voucher na bas ... » więcej 2020-07-28, godz. 08:33 „Modlili się, jestem uzdrowiony, więc im służę". Pielgrzymka coraz bliżej Jasnej Góry [zdjęcia] - Udostępniamy swoje samochody, paliwo, ofiarowujemy też swój urlop - wszystko po to, by pielgrzymom było lżej - mówi Jarosław Kępiński, jeden z logistyków pi ... » więcej
1234567