Wtorek, 04 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Dominika, Protazego, Jana
Polskie Radio PiK » Muzyka i sport

Muzyka i sport

Najbliższe audycje:

  • 4.08. wtorek 20.30 - ŻUŻEL - eWinner 1.LIGA: Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Start Gniezno
  • 8.08. sobota 14.00 - ŻUŻEL - eWinner 1.LIGA: eWinner Apator Toruń - Wybrzeże Gdańsk

Wtorek 4.08. 20.00-23.00

W tym sezonie żużlowym rozgrywki eWinner Pierwszej Ligi toczą się w bardzo szybkim tempie. Abramczyk Polonia, tym razem, podejmie Start Gniezno. To drużyna, która w tym sezonie prezentuje się bardzo dobrze mając w swoich szeregach: Olivera Berntzona, Timo Lahtiego, Oskara Fajfera i Adriana Gałę. Dla bydgoskiego zespołu z pewnością nie będzie to łatwy pojedynek, ale żeby zrealizować swój cel i utrzymać się w pierwszej lidze - trzeba odnieść jak najwięcej zwycięstw na swoim stadionie. Trzymamy razem kciuki i zapraszamy na radiową relację, która rozpocznie się po 20.00.

Sobota 8.08. 14.00-17.00

Niepokonany, jak do tej pory, eWinner Apator Toruń postara się w sobotę o kolejne zwycięstwo. Żużlowa drużyna z naszego regionu podejmie na Motoarenie Wybrzeże Gdańsk i znów będzie faworytem pierwszoligowego pojedynku. Warto jednak dodać, że gdańszczanie w tym sezonie prezentują się bardzo dobrze i potrafią walczyć na torach przeciwników (zwycięstwa w Daugavpils i Bydgoszczy). Toruński klub, który celuje w powrót do PGE Ekstraligi, będzie musiał z dużym szacunkiem podejść do tego rywala. Spodziewamy się wielu sportowych emocji. Początek widowiska o 14.00.


Program, w którym dominują transmisje sportowe, ale nie zapominamy o publicystyce sportowej, konkursach, promocji imprez i wspieraniu działalności klubów oraz utalentowanych sportowców.

Nie skupiamy swojej uwagi tylko na dyscyplinach najbardziej popularnych w kraju – staramy się cały czas szanować przyzwyczajenia Słuchaczy Polskiego Radia PiK i proponujemy wydarzenia najpopularniejsze na Kujawach i Pomorzu:
  • Żużlowe rozgrywki ligowe (z udziałem klubów z Torunia, Bydgoszczy i Grudziądza)
  • Ligi siatkarskie (relacje z meczów Łuczniczki Bydgoszcz i Pałacu Bydgoszcz)
  • Ligi koszykarskie (Anwil Włocławek, Polski Cukier Toruń, Artego Bydgoszcz i Energa Toruń)

Jesteśmy też na wielkich imprezach odbywających się w regionie, przekazujemy z nich relacje (Liga Światowa Siatkarzy, Tour de Pologne, mecze reprezentacji narodowych w różnych dyscyplinach, turnieje Grand Prix na żużlu, mitingi lekkoatletyczne)

Obsługujemy i promujemy wiele wydarzeń regionalnych, trudno wymienić wszystkie (Igrzyska Sportowców Wiejskich; Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży; "Wielka Wioślarska o Puchar Brdy"; biegi masowe, imprezy triathlonowe)

Staramy się poświęcać uwagę sportowi młodzieżowemu i szkolnemu.

Przekazujemy informacje dotyczące sportów mało popularnych, ale ważnych dla kujawsko-pomorskich kibiców (hokej na trawie w Rogowie, Gąsawie i Toruniu, rozgrywki superligi tenisa stołowego, zawody w motocrossie, regaty wioślarskie i kajakarskie)

Kibice piłkarscy co tydzień otrzymują dużą porcję wyników rozgrywek na szczeblu lokalnym,

Uczestniczymy w wydarzeniach sportowych dla niepełnosprawnych, obsługujemy festyny i imprezy integracyjne.