Czwartek, 20 czerwca 2019 r.   Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny
Polskie Radio PiK » Muzyka i sport

Muzyka i sport

Najbliższe transmisje:

  • 21 czerwca godzina 18.00 - żużel - PGE EKSTRALIGA: MrGarden GKM Grudziądz - Stal Gorzów
  • 21. czerwca godzina 20.30 - żużel - PGE EKSTRALIGA: Get Well Toruń - Motor Lublin
  • 28. czerwca godzina 20.30 - żużel - PGE EKSTRALIGA: Get Well Toruń - MrGarden GKM Grudziądz

21.06. piątek 18.00-23.00

W piątek proponujemy bardzo dłuuuuuuugi wieczór żużlowy wypełniony emocjami z pojedynków PGE Ekstraligi. Dwa zespoły z naszego regionu walczyć będą na własnych torach.
O 18.00 MrGarden GKM Grudziądz podejmie Stal Gorzów i spróbuje wygrać oraz odrobić straty ze spotkania pierwszej rundy przegranego na wyjeździe 39:51.
Z kolei o 20.30 na Motoarenie rozpocznie się rewanżowe spotkanie Get Well Toruń z Motorem Lublin. Na torze przeciwnika torunianie przegrali sześcioma punktami (42:48) i powinni odrobić straty i zdobyć bonusa.
Nasza audycja "Muzyka i sport" od 18.00 do 23.00. Zapraszamy.

28.06. piątek 20.00-23.00


Program, w którym dominują transmisje sportowe, ale nie zapominamy o publicystyce sportowej, konkursach, promocji imprez i wspieraniu działalności klubów oraz utalentowanych sportowców.

Nie skupiamy swojej uwagi tylko na dyscyplinach najbardziej popularnych w kraju – staramy się cały czas szanować przyzwyczajenia Słuchaczy Polskiego Radia PiK i proponujemy wydarzenia najpopularniejsze na Kujawach i Pomorzu:
  • Żużlowe rozgrywki ligowe (z udziałem klubów z Torunia, Bydgoszczy i Grudziądza)
  • Ligi siatkarskie (relacje z meczów Łuczniczki Bydgoszcz i Pałacu Bydgoszcz)
  • Ligi koszykarskie (Anwil Włocławek, Polski Cukier Toruń, Artego Bydgoszcz i Energa Toruń)

Jesteśmy też na wielkich imprezach odbywających się w regionie, przekazujemy z nich relacje (Liga Światowa Siatkarzy, Tour de Pologne, mecze reprezentacji narodowych w różnych dyscyplinach, turnieje Grand Prix na żużlu, mitingi lekkoatletyczne)

Obsługujemy i promujemy wiele wydarzeń regionalnych, trudno wymienić wszystkie (Igrzyska Sportowców Wiejskich; Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży; "Wielka Wioślarska o Puchar Brdy"; biegi masowe, imprezy triathlonowe)

Staramy się poświęcać uwagę sportowi młodzieżowemu i szkolnemu.

Przekazujemy informacje dotyczące sportów mało popularnych, ale ważnych dla kujawsko-pomorskich kibiców (hokej na trawie w Rogowie, Gąsawie i Toruniu, rozgrywki superligi tenisa stołowego, zawody w motocrossie, regaty wioślarskie i kajakarskie)

Kibice piłkarscy co tydzień otrzymują dużą porcję wyników rozgrywek na szczeblu lokalnym,

Uczestniczymy w wydarzeniach sportowych dla niepełnosprawnych, obsługujemy festyny i imprezy integracyjne.