Wtorek, 16 października 2018 r.   Imieniny: Gawła, Ambrożego
Polskie Radio PiK » Muzyka i sport

Muzyka i sport

Najbliższe transmisje:

  • 17. października godzina 18.00 siatkówka - PLUS LIGA: Cuprum Lubin - Chemik Bydgoszcz

  17.10. środa 18.00-21.00

  Siatkarze "CHEMIKA" dwa dni po sensacyjnym zwycięstwie z mistrzem Polski, Skrą Bełchatów będą walczyć o punkty na wyjeździe. W drugiej kolejce Plus Ligi bydgoszczanie zagrają w Lubinie z miejscowym "CUPRUM". Przeciwnik przegrał na inaugurację i będzie chciał odnieść pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. "CHEMIK", który chce zapewnić sobie w tym sezonie bezpieczne utrzymanie, powinien właśnie w konfrontacjach z takimi rywalami, szukać punktów. "CUPRUM" ma jednak ten sam cel, bo nie jest to już tak mocna ekipa, jak w poprzednich latach. Początek pojedynku w Lubinie o 18.00.


    Program, w którym dominują transmisje sportowe, ale nie zapominamy o publicystyce sportowej, konkursach, promocji imprez i wspieraniu działalności klubów oraz utalentowanych sportowców.

    Nie skupiamy swojej uwagi tylko na dyscyplinach najbardziej popularnych w kraju – staramy się cały czas szanować przyzwyczajenia Słuchaczy Polskiego Radia PiK i proponujemy wydarzenia najpopularniejsze na Kujawach i Pomorzu:
    • Żużlowe rozgrywki ligowe (z udziałem klubów z Torunia, Bydgoszczy i Grudziądza)
    • Ligi siatkarskie (relacje z meczów Łuczniczki Bydgoszcz i Pałacu Bydgoszcz)
    • Ligi koszykarskie (Anwil Włocławek, Polski Cukier Toruń, Artego Bydgoszcz i Energa Toruń)

    Jesteśmy też na wielkich imprezach odbywających się w regionie, przekazujemy z nich relacje (Liga Światowa Siatkarzy, Tour de Pologne, mecze reprezentacji narodowych w różnych dyscyplinach, turnieje Grand Prix na żużlu, mitingi lekkoatletyczne)

    Obsługujemy i promujemy wiele wydarzeń regionalnych, trudno wymienić wszystkie (Igrzyska Sportowców Wiejskich; Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży; "Wielka Wioślarska o Puchar Brdy"; biegi masowe, imprezy triathlonowe)

    Staramy się poświęcać uwagę sportowi młodzieżowemu i szkolnemu.

    Przekazujemy informacje dotyczące sportów mało popularnych, ale ważnych dla kujawsko-pomorskich kibiców (hokej na trawie w Rogowie, Gąsawie i Toruniu, rozgrywki superligi tenisa stołowego, zawody w motocrossie, regaty wioślarskie i kajakarskie)

    Kibice piłkarscy co tydzień otrzymują dużą porcję wyników rozgrywek na szczeblu lokalnym,

    Uczestniczymy w wydarzeniach sportowych dla niepełnosprawnych, obsługujemy festyny i imprezy integracyjne.