Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzyńca
Polskie Radio PiK » Wsłuchaj się w region
Skorzystaj z oferty. Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY)

Co w regionie piszczy?

Radiowe wędrówki po najciekawszych miejscach Pomorza i Kujaw - tych znanych, mniej znanych, pomijanych a jednak godnych polecenia.

Przedstawiamy propozycje na dobry weekend - nasi reporterzy przeczesują region w poszukiwaniu atrakcji, które pozwolą spędzić sobotę i niedzielę w wyjątkowy sposób.

W każdą sobotę zapraszamy mieszkańców Pomorza i Kujaw do aktywnego wypoczynku, łączącego jego formy z możliwością poznawania historii i zagadek swojego regionu.

W audycji "Wsłuchaj się w region'' zapraszamy również na interesujące wydarzenia kulturalne oraz wydarzenia rekreacyjno-sportowe.


8 sierpnia 2020

W audycji „Wsłuchaj się w region” przemierzymy kajakiem Pojezierze Brodnickie. Z bydgoską podróżniczką zwiedzimy „Słowacki Raj”. Weźmiemy udział w zajęciach „Jogi na trawie”. Powiemy o wyjątkowej pomocy sąsiedzkiej. Zajrzymy też do lokalnej prasy oraz przedstawimy kulturalne zapowiedzi na weekend. Zaprasza Małgorzata Burchardt.

1 sierpnia 2020

W audycji zapraszamy państwa na szlaki kajakowe Pomorza i Kujaw. Przed dwoma tygodniami płynęliśmy Brdą, tydzień temu - Wdą. Tym razem kolejna rzeka z „wielkiej trójki” Pomorza i Kujaw, czyli Drwęca. Naszym przewodnikiem będzie Marek Weckwerth - wytrawny kajakarz i dziennikarz Gazety Pomorskiej. Odwiedzimy największą w Polsce wystawę wag i miar. Ekspozycja czynna jest w Centrum Kultury „Browar B” we Włocławku. Zajrzymy też do lokalnej prasy oraz przedstawimy kulturalne i sportowe zapowiedzi na weekend. Zaprasza Małgorzata Burchardt.

25 lipca 2020

W programie wyprawy w różne ciekawe miejsca na Pomorzu i Kujawach oraz propozycje spędzenia wolnego czasu w lipcowy weekend. Naszym słuchaczom zaproponujemy m.in. odwiedzenie Strzelna i niezwykłą ścieżkę edukacyjną we Włocławku. Udamy się również na kolejną wyprawę kajakową- tym razem zaproponujemy jedną z najpiękniejszych tras kajakowych w Polsce, czyli spływ rzeką Wdą. Jak zwykle nie zabraknie tez dużej dawki letniej muzyki na sobotnie przedpołudnie.

18 lipca 2020

Odwiedzimy Tucholę i zaprosimy na Dni Borów Tucholskich. Będzie też wyprawa kajakowa jedną z najpiękniejszych rzek w Europie, czyli Brdą i zaproszenie do odwiedzenia Świecia. Naprawdę warto! Udowodnimy też, że urlop warto spędzić na Pomorzu i Kujawach, a wakacyjny wypoczynek w naszym regionie to czas dobrze spędzony i naładowane akumulatory na kolejne miesiące!

11 lipca 2020

Będziemy na 21. „Jarmarku Jaszczurczym” w najpiękniejszym mieście świata, w mieście zakochanych, w Chełmnie. Tegoroczna impreza, z uwagi na pandemię koronawirusa, będzie wyglądała inaczej niż zwykle. „Nie znaczy to jednak, że będzie szaro, smutno i cicho” - mówią organizatorzy i zapowiadają nowe atrakcje. „Będzie inspirująco, tajemniczo i lekko demonicznie” - zapewniają. Szczegóły tego wydarzenia, na naszej antenie. W programie powiemy także o wakacyjnej inicjatywie, organizowanej przez Dźwiękowe Archiwum Kcyni. To ciekawa propozycja dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o historii tego miejsca. Przedstawimy letnią ofertę Muzeum Etnograficznego w Toruniu. Poznamy wodne atrakcje Włocławka. Zajrzymy też do lokalnej prasy i przedstawimy kulturalne zapowiedzi na weekend. Zaprasza Małgorzata Burchardt.

4 lipca 2020

Na początku wakacji proponujemy wyprawy w miejsca na Pomorzu i Kujawach, które warto odwiedzić podczas letnich wypadów. Nasz wóz satelitarny będzie na 44 Wielkim Międzynarodowym Turnieju Rycerskim w Golubiu-Dobrzyniu. Zaprosimy też na 6. Festiwal Teatrów Ulicznych do Torunia oraz opowiemy o tym, jak turystów chce przyciągnąć powiat świecki. Dokąd się wybrać na urlop? Z jakich atrakcji w regionie skorzystać? W których imprezach wziąć udział? Odpowiedzi na te pytania i dużo letniej muzyki już w sobotnie przedpołudnie!

27 czerwca 2020

Zabierzemy Państwa na rowerową wycieczkę do Doliny Dolnej Wisły. Zaprosimy do Biskupina na wystawę poświęconą siedzibie Mieszka I. Posłuchamy "Blusa na leżkach" pod Krzywą Wieżą w Toruniu. Powiemy o atrakcjach Wake Parku w Myślęcinku i zajrzymy do lokalnej prasy.

20 czerwca 2020

U progu astronomicznego i kalendarzowego lata będziemy mieć dla Słuchaczy kilka propozycji na spędzenie wolnego czasu w ten letni już weekend. Przybliżymy też kilka interesujących miejsc do spędzenia urlopu na Pomorzu i Kujawach. Zaprosimy na wyprawę rowerową po Ziemi Chełmińskiej i do Nadleśnictwa Czersk - proponując m.in. odwiedzenie słynnych kamiennych kręgów. Będzie też propozycja dla kajakarzy i wszystkich, którzy kochają czynny wypoczynek. Opowiemy również o kampanii pod hasłem „Jak blisko, jak fajnie!” zachęcając do wakacyjnego wypoczynku na ziemi kujawsko-pomorskiej. Zaprasza Dariusz Gross.

13 czerwca 2020

W programie wiele propozycji na spędzenie długiego weekendu na Pomorzu i Kujawach. Dokąd się wybrać? Które miejsca odwiedzić i w jakich wydarzeniach wziąć udział? Odpowiedzi i podpowiedzi w sobotnie przedpołudnie w Polskim Radiu PiK! Będzie coś dla turystów lubiących piesze wyprawy, czyli ekstremalna przeprawa przez lasy Doliną Kotomierzanki. Zaprosimy na wyprawę rowerową szlakami regionu, ale odwiedzimy też miasteczko westernowe. Nie zabraknie też dużej porcji muzyki na sobotnie przedpołudnie. Zaprasza Dariusz Gross.

6 czerwca 2020

W audycji „Wsłuchaj się w region” zabierzemy Słuchaczy na pieszą - trochę ekstremalną - wyprawę, która rozpoczyna się w Dolinie Strugi Kotomierzanki. Odwiedzimy Młyn Wiedzy w Toruniu, który wznawia działalność po przerwie spowodowanej epidemią. Zaprosimy do niezwykle atrakcyjnego Nadleśnictwa Woziwoda w Borach Tucholskich. Podczas spaceru z przewodnikiem poznamy ciekawe miejsca we Włocławku. Zajrzymy też do lokalnej prasy i przedstawimy kulturalne zapowiedzi na weekend. Na sobotnią wędrówkę po regionie zaprasza Małgorzata Burchardt.
1234567