Piątek, 22 lutego 2019 r.   Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra
Autostrada A1 w kierunku Gdańska zablokowana po zderzeniu dwóch aut. Policja wyznaczyła objazd drogą krajową nr 91!
Autostrada A1 w kierunku Gdańska zablokowana po zderzeniu dwóch aut. Policja wyznaczyła objazd drogą krajową nr 91!
Autostrada A1 w kierunku Gdańska zablokowana po zderzeniu dwóch aut. Policja wyznaczyła objazd drogą krajową nr 91!
Polskie Radio PiK » Wsłuchaj się w region

Co w regionie piszczy?

Radiowe wędrówki po najciekawszych miejscach Pomorza i Kujaw - tych znanych, mniej znanych, pomijanych a jednak godnych polecenia.

Przedstawiamy propozycje na dobry weekend - nasi reporterzy przeczesują region w poszukiwaniu atrakcji, które pozwolą spędzić sobotę i niedzielę w wyjątkowy sposób.

W każdą sobotę zapraszamy mieszkańców Pomorza i Kujaw do aktywnego wypoczynku, łączącego jego formy z możliwością poznawania historii i zagadek swojego regionu.

W audycji "Wsłuchaj się w region'' zapraszamy również na interesujące wydarzenia kulturalne oraz wydarzenia rekreacyjno-sportowe.


23 lutego 2019

W audycji poszukamy pierwszych śladów wiosny na Pomorzu i Kujawach, a nawet pod koniec lutego udamy się już na plażę! Tuż po "Międzynarodowym Dniu Przewodnika Turystycznego" udowodnimy, że nasze województwo odwiedza coraz więcej turystów. Z przewodnikiem zabierzemy Słuchaczy m.in. do niesamowitego kościoła w miejscowości Włóki. Będą też propozycje kulturalne i koncertowe z regionu, coś dla ceniących aktywny wypoczynek, a dla wszystkich dużo ożywczej muzyki na sobotnie przedpołudnie! Zaprasza Dariusz Gross.

16 lutego 2019

Wiadomo, że naszym polskim zimowym sportem narodowym są skoki narciarskie, ale dlaczego nie ...kajaki?! Udowodnimy, że zimą można pływać kajakiem, a w naszym regionie jest sporo zimowych spływów kajakowych. Odwiedzimy też Chełmno - miasto zakochanych, w którym Walentynki trwają do soboty i poszukamy skarbów na dnie zamkowego jeziora w Wąbrzeźnie. Opowiemy też o Wylatowie - wsi, która niegdyś zasłynęła dzięki tajemniczym kręgom w zbożu, które miały być dziełem UFO, ale w tej miejscowości można znaleźć prawdziwy skarb - niezwykły drewniany kościół... Do wysłuchania audycji zaprasza Dariusz Gross.

9 lutego 2019

Czy obecnie można jeszcze odkryć coś nowego, nieznanego na mapie Pomorza i Kujaw? Okazuje się, że można! Grupa kajakarzy odkryła dwie nieznane, pływające wyspy w gminie Lubiewo. Opowiemy o tym odkryciu, ale będziemy też podróżować po znanych już miejscach na Pomorzu i Kujawach. Na dzień przed światowym świętem odwiedzimy leżące częściowo w naszym regionie Kociewie. W programie także ciąg dalszy wyprawy śladami drewnianych świątyń, a w cyklu "Legendy Pomorza i Kujaw" tym razem opowieść o Tucholi. Nie zabraknie również propozycji dla tych, którzy chcą weekend spędzić aktywnie, ale znajdą też zaproszenia na koncerty i wydarzenia kulturalne w regionie. Zaprasza Dariusz Gross.

2 lutego 2019

Może ten pierwszy weekend lutego spędzić bardziej aktywnie niż zwykle? A może wybrać się na koncert? Sportowo-koncertowy weekendowy rozkład jazdy znajdziecie w audycji "Wsłuchaj sie w region". Jeżeli ktoś chciałby wyjechać poza miasto, proponujemy wypad do lasu. W Grudziądzu podpowiedzą kogo podczas takiej wyprawy można spotkać... Będzie też ciąg dalszy podróży szlakiem drewnianych świątyń, a z cyklu "Legendy Pomorza i Kujaw", zabrzmi opowieść o toruńskich piernikach. Zaprasza Dariusz Gross

26 stycznia 2019

W audycji oprócz gorącej muzyki na chłodne sobotnie przedpołudnie również wyprawy w ciekawe miejsca Pomorza i Kujaw oraz ostatnie propozycje na kończące się ferie zimowe. Będzie też koncertowy przewodnik po regionie i odpowiemy na pytanie - skąd się wzięła nazwa miasta Świecie? Naszych Słuchaczy zaprosimy też do pracowni różnorodności w Tucholi i powędrujemy szlakiem drewnianych kościołów Pomorza i Kujaw. Zaprasza Dariusz Gross.

19 stycznia 2019

Ferie zimowe w roli głównej. Udowodnimy, że ferie spędzane w domu nie muszą być nudne. Przy okazji przedstawimy wypoczywającej młodzieży szkolnej propozycje na drugi tydzień zimowych wakacji. Z zaprzyjaźnionym przewodnikiem turystycznym wybierzemy się w podróż szlakiem drewnianych świątyń, znajdujących się na terenie naszego województwa. Na początek odwiedzimy Gąsawę a później sprawdzimy, co kryją romańskie krypty w klasztorze w Mogilnie. Wysłuchamy kolejnej kujawsko-pomorskiej legendy, tym razem o "Pasterzu gęsi ze Ślesina". Będą też propozycje aktywnego, weekendowego wypoczynku oraz przeglądy prasy lokalnej. Zaprasza Małgorzata Burchardt.

12 stycznia 2019

Ferie zimowe i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, to główne tematy programu. Jednak oprócz informacji na temat - jak i gdzie spędzić ferie w naszym regionie i ''orkiestrowego'' rozkładu jazdy - będą też propozycje dla osób wypoczywających aktywnie. Nie zabraknie też tajemnic, odwiedzimy krypty klasztoru w Mogilnie i zabierzemy naszych Słuchaczy w podróż tajemniczym szlakiem drewnianych kościołów na Pomorzu i Kujawach.

5 stycznia 2019

W programie ciąg dalszy świąteczno-noworocznej wyprawy kulinarnej po Pomorzu i Kujawach i przygotowania do Orszaku Trzech Króli w naszym regionie. Będą też informacje o koncertach i propozycje dla tych, którzy w nowym roku postanowili wypoczywać aktywnie. Nasi słuchacze dowiedzą się też, skąd wziął się pelikan w herbie Szubina, ale odwiedzimy też niezwykły i jedyny taki zabytek na Pomorzu i Kujawach – czyli właśnie wyremontowane romańskie krypty w Mogilnie.

29 grudnia 2018

W audycji na dwa dni przed Sylwestrem m.in. przewodnik po sylwestrowych imprezach na Pomorzu i Kujawach, a także pierwsze podpowiedzi na temat przygotowań do tej niezwykłej nocy. Będą też propozycje dla tych, którzy ten ostatni weekend 2018 roku chcą spędzić aktywnie, zaproszenia na Koncerty Sylwestrowo-Noworoczne, a także niecodzienna, kulinarna podróż po naszym regionie i opowieść o tym, skąd wzięła się nazwa położonej pod Koronowem miejscowośći Stopka. Zaprasza Dariusz Gross,
1234567