Wtorek, 25 czerwca 2019 r.   Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty
Zderzenie osobówki z tirem na obwodnicy Świecia, na wysokości miejscowości Kozłowo. Nie ma poszkodowanych. Pas w kierunku Gdańska do 13.00 zablokowany
Zderzenie osobówki z tirem na obwodnicy Świecia, na wysokości miejscowości Kozłowo. Nie ma poszkodowanych. Pas w kierunku Gdańska do 13.00 zablokowany
Zderzenie osobówki z tirem na obwodnicy Świecia, na wysokości miejscowości Kozłowo. Nie ma poszkodowanych. Pas w kierunku Gdańska do 13.00 zablokowany
Polskie Radio PiK » Wsłuchaj się w region

Co w regionie piszczy?

Radiowe wędrówki po najciekawszych miejscach Pomorza i Kujaw - tych znanych, mniej znanych, pomijanych a jednak godnych polecenia.

Przedstawiamy propozycje na dobry weekend - nasi reporterzy przeczesują region w poszukiwaniu atrakcji, które pozwolą spędzić sobotę i niedzielę w wyjątkowy sposób.

W każdą sobotę zapraszamy mieszkańców Pomorza i Kujaw do aktywnego wypoczynku, łączącego jego formy z możliwością poznawania historii i zagadek swojego regionu.

W audycji "Wsłuchaj się w region'' zapraszamy również na interesujące wydarzenia kulturalne oraz wydarzenia rekreacyjno-sportowe.


22 czerwca 2019

Relacja z festiwalu wodnego "Ster na Bydgoszcz 2019" na Wyspie Młyńskiej. Będziemy na mistrzostwach Polski w rallycrossie w Toruniu i zaprosimy na noc kupały w grodzie Kopernika. W ramach spotkań z historią wysłuchamy kolejnej kujawsko-pomorskiej legendy, a zaprzyjaźniony przewodnik opowie o działalności szpiegów na terenie regionu. Tym razem o tym jak pracowali i jak zdobywali informacje. Zachęcać będziemy do aktywnego wypoczynku, zajrzymy do lokalnych gazet oraz zapowiemy kulturalne propozycje na weekend. Zaprasza Małgorzata Burchardt.

15 czerwca 2019

Wóz satelitarny Polskiego Radia PiK zaparkuje w Biskupinie, skąd relacjonować będziemy wydarzenia Festiwalu Nauki "Ścieżki archeologii". Pokażemy też na czym polegają kociewskie uciechy, czyli sprawdzimy czym jest "żywy skansen" w Mueum Etnograficznym w Toruniu. Zaprosimy też Słuchaczy na finał trwającego dziewięć dni święta Grudziądza. Bedziemy na Jarmarku Spichrzowym, ale przypomnimy też, że w ten właśnie weekend odbywają się również dni innych miast, m.in. Kruszwicy i Brodnicy. Jak zwykle zaserwujemy dużą dawkę już wakacyjnej muzyki! Zaprasza Dariusz Gross.

8 czerwca 2019

W audycji "Wsłuchaj się w region" zaprosimy Słuchaczy na korty przy Skarpie w Toruniu, gdzie trwa jubileuszowa 25. edycja Międzynarodowego Turnieju Tenisistek "Bella Cup". Zmagania wkraczają w decydującą fazę. Przekażemy relację z "Terenowej Masakry" w Myślęcinku. Na uczestników biegu czekają utrudnienia wymagające wytrzymałości, siły i sprytu. Zachęcamy do kibicowania, ale także do aktywnego wypoczynku. W audycji nie zabraknie rekreacyjno-sportowych propozycji na weekend dla całych rodzin. Sprawdzimy co ciekawego czeka na dzieci w "Archipelagu zabawy" na UMK w Toruniu. Zajrzymy do Świecia nad Wisłą, które stało się światową stolicą bluesa. Już po raz 9. odbywa się tu "Blues na Świecie Festival". Oprócz koncertów, imprezie towarzyszą liczne dodatkowe atrakcje... Zdradzimy szczegóły. W ramach spotkań z historią wysłuchamy kolejnej kujawsko-pomorskiej legendy. Tradycyjnie zajrzymy do lokalnych gazet i zapowiemy kulturalne propozycje na weekend. Zaprasza Małgorzata Burchardt.

1 czerwca 2019

Imprezy z okazji "Dnia Dziecka" oraz wiele wydarzeń związanych ze świętem województwa - czyli imprezowo-plenerowy przewodnik po Pomorzu i Kujawach w audycji "Wsłuchaj się w region"! W sobotnie przedpołudnie jak zawsze zachęcać będziemy do aktywnego, weekendowego wypoczynku. Naszych Słuchaczy zabierzemy również w świat legend i tajemnic Pomorza i Kujaw oraz zaserwujemy im dużą dawkę wiosennej muzyki. Zaprasza Dariusz Gross.

25 maja 2019

Zapowiada się piękny weekend! Nie, nie mówię o pogodzie - tylko o ilości imprez na Pomorzu i Kujawach! W naszym spotkaniu znajdą się zaproszenia i propozycje dla tych, którzy nie chcą całej soboty i niedzieli spędzić w domu. Wybierzemy się m.in. do Tlenia w Borach Tucholskich. Nie zabraknie tajemnic z przeszłości regionu, a to wszystko z dużą dawką wiosennej muzyki… Zaprasza Dariusz Gross.

18 maja 2019

Chociaż spotykamy się w sobotnie przedpołudnie, to jednak tym razem najważniejsza jest noc… "Noc Muzeów" na Kujawach i Pomorzu! Zaprosimy do odwiedzenia różnych muzeów w regionie i do skorzystania z atrakcji związanych z tą szczególną nocą. Będziemy również zachęcać do odwiedzin stu miejsc w siedmiu krainach geograficznych naszego województwa i do zdobycia niezwykłego etno paszportu! W programie nie zabraknie propozycji dla kochających aktywny wypoczynek oraz dla tych, którzy wolą wybrać się na koncert. Wszystkim naszym Słuchaczom zaproponujemy też dużo wiosennej, ale nie deszczowej- tylko słonecznej muzyki! Zaprasza Dariusz Gross.

11 maja 2019

W audycji "Wsłuchaj się w region" przekażemy relację z Bydgoskich Dywanów Kwiatowych na Wyspie Młyńskiej. Powiemy o zoologicznych atrakcjach myślęcińskiego ZOO. Zaprezentujemy dwie nowe wystawy Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. W ramach spotkań z historią wysłuchamy "Legendy o herbie Szubina". Zaprosimy na festyn rodzinny w Nieszawie oraz "PKO Bydgoski Festiwal Biegowy". Przy okazji zachęcać będziemy do aktywnego wypoczynku. Tradycyjnie zajrzymy do lokalnych gazet i zapowiemy kulturalne propozycje na weekend. Zaprasza Małgorzata Burchardt.

4 maja 2019

W audycji Dariusza Grossa propozycje na dwa ostatnie majówkowe dni oraz wyprawy w ciekawe miejsca Pomorza i Kujaw. Śledziliśmy Archeologiczną Wiosnę w Biskupinie, poczuliśmy też magię dzikiego zachodu na Pałukach i udaliśmy się na wyprawę szlakiem szpiegowskim po naszym regionie. To nie koniec tajemnic, ponieważ opowiedzieliśmy też historię tajemniczej pani z pałacu sypniewskiego... Do tego porcja ożywczej, majówkowej muzyki i coś dla tych, którzy cenią aktywny wypoczynek.

27 kwietnia 2019

Ostatnie w kwietniu sobotnie przedpołudnie upłynął na antenie Polskiego Radia PiK pod znakiem przygotowań do zbliżającej się Majówki oraz trwającego w Toruniu "Festiwalu Nauki i Sztuki". Właśnie w ramach festiwalu odwiedziliśmy plenerową imprezę pod hasłem "Miasto komunikacji-komunikacja miasta" zorganizowanej w Centrum Nowoczesności "Młyn Wiedzy", a w ramach przygotowań do długiego majowego weekendu odwiedzimy m.in. Inowrocław,, Kruszwicę, Żnin i inne miasta Kujaw i Pomorza. Jak i gdzie świętować? Odpowiedź, a w zasadzie podpowiedź - i to niejedna, audycji Dariusza Grossa z cyklu "Wsłuchaj się w region" gdzie znalazło się również dużo propozycji dla wypoczywających aktywnie i spora dawka muzyki, dzięki której poczuliśmy długi weekend już w sobotę!

20 kwietnia 2019

W Wielką Sobotę, tuż przed Świętami Wielkanocnymi, przybliżymy naszym Słuchaczom magię tych świąt. Opowiemy o tradycjach Wielkanocnych na Pomorzu i Kujawach oraz zaproponujemy kilka wypraw w ciekawe miejsca regionu. Śladami św. Wojciecha udamy się do Strzelna, słynącego w Europie z zabytków sztuki romańskiej. Odwiedzimy Kcynię, aby poznać cud w klasztorze ojców Karmelitów. Zajrzymy do Muzeum Etnograficznego w Toruniu. Opowiemy też tajemniczą historię szpiegowską z czasów krzyżackich i przeniesiemy się do Ryńska koło Wąbrzeźna. A dzięki spokojnej muzyce złapią Państwo trochę oddechu w przedświąteczne przedpołudnie. Zaprasza Dariusz Gross.
1234567