Wtorek, 22 października 2019 r.   Imieniny: Halki, Filipa, Salomei
Polskie Radio PiK » Wsłuchaj się w region

Co w regionie piszczy?

Radiowe wędrówki po najciekawszych miejscach Pomorza i Kujaw - tych znanych, mniej znanych, pomijanych a jednak godnych polecenia.

Przedstawiamy propozycje na dobry weekend - nasi reporterzy przeczesują region w poszukiwaniu atrakcji, które pozwolą spędzić sobotę i niedzielę w wyjątkowy sposób.

W każdą sobotę zapraszamy mieszkańców Pomorza i Kujaw do aktywnego wypoczynku, łączącego jego formy z możliwością poznawania historii i zagadek swojego regionu.

W audycji "Wsłuchaj się w region'' zapraszamy również na interesujące wydarzenia kulturalne oraz wydarzenia rekreacyjno-sportowe.


19 października 2019

Miejsca znane i nieznane, trochę tajemnic, ale też propozycje dla wypoczywających aktywnie - to wszystko wzbogacone o pokaźną dozę radosnej muzyki już w sobotę przed południem na antenie Polskiego Radia PiK! Wybierzemy się na kilka wypraw po Pomorzu i Kujawach, będziemy m.in. na niezwykłym marszobiegu koło Żnina. W audycji Dariusza Grossa z cyklu „Wsłuchaj się w region” odwiedzimy również festiwalowy Toruń. Poznamy też liderów turystyki na Pomorzu i Kujawach i wsłuchamy się w niezwykłą legendę o Grudziądzu.

12 października 2019

Szkoda czasu na siedzenie w weekend domu! W programie zaproszenia dla kochających sport i aktywny wypoczynek, a także wyprawy w ciekawe miejsca na Pomorzu i Kujawach. Będziemy relacjonować rowerowo - biegowy duathlon z Myślęcinka, ale zaprosimy też na liczne imprezy związane z XIX Dniem Papieskim. Nie zabraknie wycieczek w miejsca, które warto odwiedzić jesienią, nie zabraknie legendy o Nakle. Będziemy w teatrze i w terenie - każdy znajdzie coś dla siebie, no i znajdzie również dużo gorącej muzyki na sobotnie, jesienne przedpołudnie.

5 października 2019

W audycji „Wsłuchaj się w region” Małgorzaty Burchardt byliśmy na Biesiadzie Jesiennej w Mogilnie oraz Festiwalu Podróżników w Toruniu. Nie zabrakło sportowych emocji i propozycji dla aktywnych. Zapowiedzieliśmy też kulturalne wydarzenia na weekend i zajrzeliśmy do lokalnych gazet.

28 września 2019

W audycji Dariusza Gross byliśmy na Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy w Bydgoszczy i na nowym bardzo smacznym festiwalu "Przypalanka" w Grudziądzu! To trzy dni dla ciekawych nowych i tradycyjnych smaków oraz dobrej muzyki- a to wszystko od piątku do niedzieli nie tylko na grudziądzkim rynku, ale też najbardziej urokliwych zakątkach miasta! Poza tym w programie będziemy wsłuchiwać się w region- ale tym razem daleko od Polski, zaproponujemy też sporo atrakcyjnych imprez dla wypoczywających aktywnie i dużo gorącej muzyki na sobotnie przedpołudnie!

21 września 2019

To będzie bardzo aktywne, sobotnie przedpołudnie. Jedziemy na siatkarski Memoriał Wojciecha Wesołowskiego w Solcu Kujawskim. Z Klubem Turystyki Rowerowej "Rama-76" z Bydgoszczy wybieramy się na wycieczkę jednośladem do Myślęcinka. Przekażemy relację rajdu rowerowego w Grudziądzu, a po jego zakończeniu posprzątamy okoliczne lasy i łąki w ramach akcji sprzątanie Ziemi. Zaprosimy słuchaczy na Jarmark Twórców Ludowych w Żninie. Zajrzymy również do lokalnych gazet oraz zapowiemy kulturalne propozycje na weekend. Zaprasza Małgorzata Burchardt.

14 września 2019

Biskupin, Indianie (Fot. Muzeum Archeologiczne w Biskupinie)
Biskupin, Indianie (Fot. Muzeum Archeologiczne w Biskupinie)
W tę sobotę proponujemy Państwu niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni. A to za sprawą Festynu Archeologicznego w Biskupinie, na którym będziemy. 25. jubileuszowa edycja jednej z najstarszych takich imprez w Polsce, połączy wątki tematyczne z poprzednich Festynów, będzie ich podsumowaniem i celebracją.

Miłośników filmów SF zaprosimy do Domu Mikołaja Kopernika w Toruniu na „Przegląd Kina Kosmicznego”, a wielbicieli koni - do Zespołu pałacowo-parkowego w Lubostroniu na „Konkurs Pojazdów Konnych”.

Nie zabraknie propozycji dla aktywnych. Panie zachęcać będziemy udziału w „Biegu tylko dla kobiet”, a wszystkich - do startu w bydgoskim PKO Biegu Charytatywnym, z którego dochód przekazany zostanie na zajęcia pozaszkolne dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Polskie Radio PiK będzie wspierać uczestników biegu charytatywnego na stadionie Zawiszy.

Tradycyjnie zajrzymy też do lokalnych gazet oraz zapowiemy kulturalne propozycje na weekend. ”Wsłuchaj się w region” na naszej antenie, w sobotę, od godz. 10:05 do 12:00.

Na spotkanie zaprasza Małgorzata Burchardt.

7 września 2019

Chociaż wakacje się skończyły, to w weekend będziemy odpoczywać aktywnie, kulturalnie i... bardzo smacznie! Nasz wóz satelitarny zaparkuje w Strzelcach Dolnych, skąd relacjonować będziemy wielkie i pyszne smażenie powideł czyli 19. już „Święto Śliwki”. Słuchaczy zaprosimy też na „Europejskie Dni Dziedzictwa” do Torunia i na „TehoFest” czyli na „Święto Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeHA2O” do Bydgoszczy! Udamy się również w okolice Kcyni na lekcję historyczną szlakiem schronów obserwacyjno-bojowych z 1939 roku. Oprócz lekcji historii zaproponujemy też lekcję wychowania fizycznego dla odpoczywających aktywnie i lekcję muzyki, czyli sporą ilość jeszcze wakacyjnych hitów na sobotnie przedpołudnie... Zaprasza Dariusz Gross.

31 sierpnia 2019

Nie dajmy sie pourolpowemu smutkowi! Spędźmy ostatni, wakacyjny weekend aktywnie i poza domem! Jest wiele imprez na Pomorzu i Kujawach, a My będziemy obserwować „Kayakmanię” - czyli trzecią edycję bydgoskiej imprezy plenerowej dla tych, którzy kochają lub chcą poznać turystykę kajakową! Zamierzamy jednak nie tylko pływać kajakiem, ale zaproponujemy również inne formy turystyki i wybierzemy się w różne ciekawe miejsca w Kujawsko-Pomorskiem. W ostatnią sobotę sierpnia nie zabraknie też sporej dawki letniej muzyki. Zaprasza Dariusz Gross.

24 sierpnia 2019

W audycji nie zabraknie smacznych kąsków - i to nie tylko tych muzycznych... Będziemy na kolejnej już edycji Festiwalu Smaku w Grucznie, ale odwiedzimy też (tak jak dziesiątki tysięcy osób) Toruń i opowiemy o XI edycji Bella Skyway Festival. Zaproponujemy kolejną wyprawę kajakową pięknymi szlakami Pomorza i Kujaw, a dla tych, którzy nie wiedzą co robić z przedostatnim wakacyjnym weekendem, znajdziemy sporo ciekawych imprez! Nie zabraknie czegoś dla wypoczywających aktywnie, ale znajdą się tez propozycje koncertów i imprez plenerowych. Zaprasza Dariusz Gross

17 sierpnia 2019

W naszym programie "Wsłuchaj się w region" będziemy na Karuzeli Teatralnej w Górznie. Przekażemy relację z zawodów triathlonowych Bydgoszcz/Borówno. Przy okazji zachęcać będziemy do aktywnego wypoczynku. Zajrzymy również do lokalnych gazet i zapowiemy kulturalne propozycje na weekend. W programie dużo dobrej, letniej muzyki. Zaprasza Małgorzata Burchardt.
1234567