Piątek, 10 kwietnia 2020 r.   Imieniny: Michała, Makarego
Polskie Radio PiK » Wsłuchaj się w region

Co w regionie piszczy?

Radiowe wędrówki po najciekawszych miejscach Pomorza i Kujaw - tych znanych, mniej znanych, pomijanych a jednak godnych polecenia.

Przedstawiamy propozycje na dobry weekend - nasi reporterzy przeczesują region w poszukiwaniu atrakcji, które pozwolą spędzić sobotę i niedzielę w wyjątkowy sposób.

W każdą sobotę zapraszamy mieszkańców Pomorza i Kujaw do aktywnego wypoczynku, łączącego jego formy z możliwością poznawania historii i zagadek swojego regionu.

W audycji "Wsłuchaj się w region'' zapraszamy również na interesujące wydarzenia kulturalne oraz wydarzenia rekreacyjno-sportowe.


11 kwietnia 2020

Te święta będą inne niż zawsze, ale tuż przed świetami - w Wielką Sobotę zaproponujemy trochę świątecznych wspomnień i porad. Opowiemy o symbolice tego dnia i o tym, jak wygląda Wielkanoc na Kujawach. Odwiedzimy też Strzelno z jego bezcennymi zabytkami sztuki sakralnej i przypomnimy niezwykłą legendę o Kcyni. Naszych słuchaczy zabierzemy też na Pałuki i w inne ciekawe miejsca Pomorza i Kujaw.

4 kwietnia 2020

To będą święta inne niż wszystkie! Zostajemy w domach, ale gdziekolwiek jesteśmy możemy wziąć udział warsztatach wielkanocnych on-line! To znakomita propozycja z serca Kujaw- z Włocławka! W programie także kolejne propozycje wspólnych, rodzinnych eksperymentów z cyklu ''Zostań w domu i doświadczaj z toruńskim Młynem Wiedzy'' Jeżeli musimy zrobić zakupy przed świętami, to pamiętajmy,że regionalna turystyka jest też w trudnej sytuacji. Włączmy się wiec w akcję „poMOCNY KOSZYK WIELKANOCNY” i wspierajmy naszych przedsiębiorców. W programie opowiemy też m.in. o niezwykłym szlaku papieskim i kamieniu św. Wojciecha oraz legendę o Żninie. do tego zaserwujemy dużą porcję ożywczej muzyki na trudny czas.

28 marca 2020

Trzeba pozostać w domach i nie wolno wychodzić, ale można ...wsłuchać się w region! Tym bardziej, że zaproponujemy opowieści o niezwykłych miejscach Pomorza i Kujaw, które warto będzie odwiedzić - oczywiście, gdy już zakończy się ten trudny dla nas czas. Tym razem będzie to m.in. zamek w Świeciu. Opowiemy też legendę o Chełmży i przybliżymy naszym słuchaczom jedną z krain etnograficznych naszego regionu- Krajnę. Zostań w domu i doświadczaj z Młynem Wiedzy! W programie kolejne propozycje od naukowców z Torunia- czyli doświadczenia, które możemy przeprowadzić z dziećmi w mieszkaniu. Jak zwykle nie zabraknie też ożywczej muzyki na sobotnie przedpołudnie.

21 marca 2020

My proponujemy: Zostań w domu i doświadczaj z Młynem Wiedzy! W tej chwili nie można odwiedzać toruńskiego Centrum Nauki, to jednak naukowcy proponują doświadczenia, które możemy przeprowadzić z dziećmi w mieszkaniu. Wiosną wielu mieszkańców naszego regionu odwiedzało Biskupin, a jeżeli Państwo też tęsknią do tego miejsca, to zapraszamy na wirtualną wycieczkę do słynnego Muzeum Archeologicznego. Podróżując śladem krain etnograficznych Pomorza i Kujaw, tym razem odwiedzamy historyczną Ziemię Chełmińską. Opowiadamy też legendę o Włocławku. I gramy dużo muzyki dającej trochę optymizmu w tym trudnym czasie.

14 marca 2020

Tym razem nie będzie oczywiście zaproszeń na imprezy sportowe i koncerty, ale zaproponujemy coś z cyklu „zostań w domu i się nie nudź”. Zaproponujemy też kilka spacerów po ciekawych miejscach regionu. Zwiedzimy m.in. fortyfikacje Grudziądza. Opowiemy też jedną z legend Pomorza i Kujaw, a będzie to legenda o Szubinie.

7 marca 2020

Tuż przed Dniem Kobiet przyjrzymy się imprezom przygotowanym z okazji tego pięknego święta w regionie. Przyjrzymy się też obchodom roku Jana Kasprowicza w Inowrocławiu i temu, jak Włocławek dba o swoją historię. Nie zabraknie oczywiście propozycji dla wypoczywających aktywnie, wypraw w ciekawe miejsca Pomorza i Kujaw oraz porcji ożywczej muzyki na sobotnie przedpołudnie.

22 lutego 2020

Nadszedł czas, aby powoli pożegnać tegoroczny karnawał. No to zróbmy to hucznie i w kujawsko-pomorskim stylu! Naszych słuchaczy zaprosimy m.in. do Włocławka na XXXI już „Korowód grup zapustnych„ i do Muzeum Etnograficznego w Toruniu na ludową potańcówkę na koniec karnawału! W programie nie zabraknie oczywiście karnawałowej muzyki, ale jak zwykle będą też propozycje spędzenia wolnego czasu „na sportowo„ i koncertowo.

15 lutego 2020

Wyprawa szlakiem turystycznym rodziny Migdalskich, spotkania z podróżnikami, Walentynkowy Dzień Kota w ZOO, czy „napad na pociąg”, to wszystko w naszej sobotniej audycji "Wsłuchaj się w region". Nie zabraknie też sportowych propozycji dla lubiących aktywnie spędzać czas. Zapowiemy ponadto kulturalne i muzyczne wydarzenia na ten weekend oraz zajrzymy do lokalnych gazet. Zaprasza Małgorzata Burchardt.

8 lutego 2020

Pod koniec ferii wyruszyliśmy na poszukiwanie zimy i znaleźliśmy ją 20 km od Brodnicy, na Kurzej Górze. W programie też propozycje dla lubiących aktywny wypoczynek i zaproszenia na niezwykły koncert, który zostanie zarejestrowany i ukaże się na DVD. Zaprosimy również na Światowy Dzień Kociewia, którego cześć należy do naszego regionu. Będziemy w Sępólnie, mogącym poszczycić się tytułem "miasto dobrego życia ", zaproponujemy spacer po Bydgoszczy oraz nowy przewodnik po powiecie świeckim.

1 lutego 2020

Zimowe, a raczej patrząc na to, co za oknem, bardziej wiosenne ferie na półmetku. Czas więc na kolejne propozycje! Co robić, gdy na dworze wciąż nie ma zimy? Podpowiemy, doradzimy i zaprosimy! Poza tym zaproponujemy coś dla wypoczywających aktywnie i dla tych bardziej leniwych. Jak zwykle zapewnimy też dawkę rozgrzewającej muzyki na sobotnie przedpołudnie!
1234567