Sobota, 31 października 2020 r.   Imieniny: Urbana, Saturnina, Krzysztof
Polskie Radio PiK » Wsłuchaj się w region
Ogłoszenie własne nadawcy

Co w regionie piszczy?

Radiowe wędrówki po najciekawszych miejscach Pomorza i Kujaw - tych znanych, mniej znanych, pomijanych a jednak godnych polecenia.

Przedstawiamy propozycje na dobry weekend - nasi reporterzy przeczesują region w poszukiwaniu atrakcji, które pozwolą spędzić sobotę i niedzielę w wyjątkowy sposób.

W każdą sobotę zapraszamy mieszkańców Pomorza i Kujaw do aktywnego wypoczynku, łączącego jego formy z możliwością poznawania historii i zagadek swojego regionu.

Co tydzień ok. godz. 11.50. powtarzamy kolejny odcinek cyklu „Bohaterowie”.

W audycji "Wsłuchaj się w region'' zapraszamy również na interesujące wydarzenia kulturalne oraz wydarzenia rekreacyjno-sportowe.


31 października 2020

W ostatnią sobotę października zabierzemy naszych słuchaczy tam, gdzie jest spokojnie i pięknie. Takich miejsc nie brakuje na Pomorzu i Kujawach. Przygotowaliśmy więc jesienną wyprawę do lasu, a w Borach Tucholskich zrobimy sobie postój w okolicach Tlenia i zwiedzimy elektrownię wodną Żur. Jeżeli ktoś lubi wyprawy piesze lub rowerowe - to polecimy niezwykłe trasy w Puszczy Bydgoskiej. Będziemy też m.in w Kruszwicy i poznamy kolejne tajemnice, które kryje słynna Mysia Wieża. Odwiedzimy również Biskupin i zaproponujemy dużo słonecznej muzyki na sobotnie przedpołudnie. Zaprasza Dariusz Gross.

24 października 2020

W trudnych czasach, gdy mniej podróżujemy, wybieramy miejsca spokojne. Tych nie brakuje na Pomorzu i Kujawach, a do niektórych z nich zabierzemy naszych Słuchaczy. Wyprawa do lasu? Bardzo proszę! Podróż śladem niecodziennych odkryć? Da się zrobić! Do tego dorzucimy trochę propozycji kulturalnych, coś dla wypoczywających aktywnie, a na deser legendę o Nakle.

17 października 2020

„Strzelno to wielka rzecz”, to tytuł albumu zawierający ponad czterysta, często nigdzie dotąd niepublikowanych, zdjęć miasta. Dowiemy się jak mieszkańcy Strzelna zareagowali na ową publikację.

W programie nie zabraknie propozycji dla lubiących sportowo spędzać czas. Tym razem w sposób szczególny zajmiemy się aktywnością fizyczną w czasie pandemii.

Zajrzymy do lokalnej prasy i przedstawimy kulturalne zapowiedzi na weekend.

10 października 2020

Oprócz propozycji dla osób, które nie chcą w weekend siedzieć w domu, a wolą wypocząć aktywnie, w audycji także zaproszenia na wydarzenia kulturalne na Pomorzu i Kujawach. Naszych Słuchaczy zabierzemy też do lasu i udowodnimy, że teraz w lesie jest bardzo... smacznie! Zaproponujemy również niezwykłą lekcję złotnictwa w Inowrocławiu i ciąg dalszy jesiennej wyprawy do przepięknego także o tej porze roku Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Zaprasza Dariusz Gross.

3 października 2020

Pierwszy weekend października może być bardzo interesujący zarówno dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek, jak i dla preferujących przytulne wnętrza teatrów czy klubów. Aktywni, szukających koncertowych wrażeń i osoby lubiące dobre, lokalne potrawy - każdy znajdzie propozycje dla siebie w programie „Wsłuchaj się w region”! Udamy się też śladem niecodziennych odkryć na Pomorzu i Kujawach i udowodnimy, że jesienią warto wybrać się do lasu nie tylko na grzyby... Jak zwykle nie zabraknie również sporej dawki muzyki na sobotnie przedpołudnie! Zaprasza Dariusz Gross.

26 września 2020

W pierwszy weekend tegorocznej jesieni mamy coś dla tych, którzy nie boją się pogody, chcą wyjść z domu i spędzić czas aktywnie. Znajdzie się coś też jednak i dla tych, którzy wolą przytulne wnętrza sal koncertowych i klubów. Oprócz zaproszeń z największych miast regionu naszych Słuchaczy zabierzemy m.in. do Biskupina i do Kcyni. I chociaż mamy już jesień, to jednak w programie nie zabraknie ożywczej muzyki na sobotnie przedpołudnie.

19 września 2020

W sobotniej audycji "Wsłuchaj się w region" będziemy na "Dniu Przyjaźni" w Inowrocławiu, podczas którego polskie sławy rozmawiać będą o znaczeniu przyjaźni w naszym życiu. Wśród zaproszonych gości aktorzy - Joanna Brodzik i Daniel Olbrychski oraz Tomasz Organek, który będzie muzyczną gwiazdą wieczornego "Koncertu Przyjaźni".

Ponadto zaprosimy słuchaczy na Festyn Ekologiczny i odwiedzimy wystawę poświeconą drugiej wojnie światowej, której główną atrakcją będzie czołg z 1939 roku.

W naszym programie nie zabraknie propozycji dla lubiących aktywnie spędzać czas. Przedstawimy też kulturalne zapowiedzi na weekend i tradycyjnie zajrzymy do lokalnej prasy.

Zaprasza Małgorzata Burchardt.

12 września 2020

Weekend to dobry czas na aktywny wypoczynek i takie propozycje znajdą się w audycji. Zaproponujemy m.in. niezwykłe spacery, np. po Inowrocławiu śladami założyciela Solanek i spacer z historią po Kcyni. Będziemy w Biskupinie, ale też w Strzelnie, gdzie zainaugurowane zostaną Europejskie Dni Dziedzictwa w naszym województwie. Odwiedzimy również Świecie nad Wisłą i tych, którzy kochają dobrą muzykę zaprosimy na koncerty Ani Rusowicz i Mroza w ramach 10. edycji „Blues na Świecie Festival”. Zaprasza Dariusz Gross.

5 września 2020

W pierwszy wrześniowy weekend nie zapomnimy o tych, którzy chcą ten czas spędzić aktywnie, ale będziemy również pamiętać o osobach, które chciałyby wybrać sie np. na koncert. Każdy znajdzie coś dla siebie! I chociaż wiele imprez zostało odwołanych, to jednak tegoroczne „Święto Śliwki” w Strzelcach Dolnych pod Bydgoszczą odbywa się w ten właśnie weekend! Będziemy tam z naszym wozem satelitarnym, ale w audycji odwiedzimy też m.in. Biskupin i zaprosimy do innych interesujących miejsc regionu! Tradycyjnie nie zabraknie też ożywczej muzyki na sobotnie przedpołudnie. Zaprasza Dariusz Gross.

29 sierpnia 2020

Nikt nie będzie się nudził w ten weekend! Oprócz dużej porcji letniej muzyki zaproponujemy też naszym słuchaczom wyprawę pieszą lub rowerową w piękne miejsca na obrzeżach Bydgoszczy. Będzie też podróż śladem niecodziennych odkryć na Pomorzu i Kujawach, a poza tym propozycje imprez, koncertów oraz aktywnego spędzenia ostatniego weekendu tegorocznych wakacji. Zaprasza Dariusz Gross.
1234567