Klaudia Kaczyńska o nowym albumie: Zbieram różne części siebie i łączę je w całość [teledysk]
Wokalistka Klaudia Kaczyńska chwali się debiutanckim, autorskim krążkiem „Wracam do siebie".
Jak tłumaczy artystka, zgodnie z tytułem krążka, „wraca w nim do siebie”. - Zbieram różne pozostawione części siebie i łączę je w całość, więc myślę, że wracam do pełni – mówi Klaudia Kaczyńska. - Kazałam trochę nie niego czekać, bo życie kazało mi poczekać, aż zbiorę w sobie odwagę i pewność, że chcę ten album nagrać. Pozwoliłam sobie na ten proces, żeby to się wydarzyło we właściwym czasie.
Urodzona w Pile Klaudia Kaczyńska, od najmłodszych lat związana jest z muzyką i śpiewem. Przed rozpoczęciem kształcenia muzycznego w Bydgoszczy, współtworzyła i śpiewała w kilku pilskich zespołach muzyki rozrywkowej, gdzie zdobywała swoje pierwsze doświadczenia z muzyką autorską. Jest absolwentką: Akademii Muzycznej na specjalności wokalistyka jazzowa w klasie dr hab. Joanny Żółkoś-Zagdańskiej oraz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej.
Swoje umiejętności wokalne wielokrotnie kształciła również pod okiem Krystyny Prońko, Janusza Szroma oraz Doroty Miśkiewicz, między innymi podczas Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych Cho-Jazz w Chodzieży. Od 2017 roku pracuje jako pedagog i nauczyciel śpiewu, prowadzi warsztaty wokalne. Inspiracje muzyczne czerpie z szeroko pojętej muzyki jazzowej, etnicznej oraz elektronicznej.
Dłuższa rozmowa z artystką - poniżej.