Piątek, 24 września 2021 r.   Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Polskie Radio PiK » Polskie Granie
Ogłoszenie własne nadawcy

30 sierpnia 2021

Czas na muzyczne podsumowanie wakacji! W ostatni poniedziałek sierpnia nasi Słuchacze otrzymają porcję największych tegorocznych polskich letnich hitów! Nie zabraknie więc m. in. Męskiego Grania 2021 i Dawida Kwiatkowskiego. Będą też muzyczne nowości i premiery oraz nagrania z najchętniej kupowanych płyt w Polsce. W "Polskim Graniu" pojawią się też muzyczni goście: Daria Zawiałow i Michał Szczygieł.

14 czerwca 2021

W programie muzyczne nowości i premiery, a także utwory, które mogą zostać hitami lata 2021 i nagrania z najchętniej kupowanych płyt w Polsce. Gościem programu będzie Natalia Zastępa, młoda wokalistka, która właśnie wydała swoją debiutancką płytę "Nie żałuję". W programie, fragmenty naszej "Płyty Tygodnia", czyli jednej najbardziej oczekiwanych premier płytowych 2021 roku! Daria Zawiałow proponuje swój trzeci krążek "Wojny i noce".
Na "Wojnach i Nocach" będzie można usłyszeć syntezatory inspirowane brzmieniem lat 80. oraz gitarowe brzmienia, ale jak zdradza artystka, ten album ma w sobie odrobinę współczesności. Nie brakuje także mocnych brzmień! Warstwa liryczna zapowiadana jest na najbardziej osobistą w karierze Darii.

24 maja 2021

W audycji „Polskie Granie” muzyczne premiery i nowości oraz największe polskie hity ostatnich tygodni. Będą nagrania z Listy Przebojów Polskiego Radia PiK oraz z listy najchętniej kupowanych w Polsce płyt. Goście „Polskiego Grania” to zespół Farben Lehre i grupa Lady Pank. Sięgniemy też po nagrania z najnowszej płyty Farben Lehre, pt. „Pieśni XX wieku” i po nową płytę Lady Pank, pt. „LP 40”. Zaprasza Dariusz Gross.

17 maja 2021

W audycji „Polskie granie” jak zawsze muzyczne premiery i nowości oraz nagrania królujące na polskich listach przebojów. Zagramy m.in. nową ofertę zespołu IRA i najnowszy singiel Krzysztofa Zalewskiego. Pojawią się też goście: zespół Farben Lehre i duet Martin Lange. Zerkniemy również na listę najchętniej kupowanych w Polsce płyt w i sięgniemy po naszą „Płytę Tygodnia”. Na ten krążek poprzedzony mega przebojem „Ale jazz” czekało wielu Jej fanów! Sanah właśnie wydała swoją drugą płytę pt. „Irenka”, a fragmenty tego krążka pojawią się w „Polskim Graniu”. Zaprasza Dariusz Gross.

5 kwietnia 2021

W programie dużo nowej, polskiej i przebojowej muzyki. Oprócz muzycznych premier usłyszymy także nagrania z listy najchętniej kupowanych płyt w Polsce i z listy najczęściej odtwarzanych nagrań przez polskie stacje radiowe. Gościem programu będzie Janusz Panasewicz. Wokalista grupy Lady Pank opowie o nowej płycie zespołu - ''LP 40''.

29 marca 2021

Ciąg dalszy spotkania z Januszem Panasewiczem. Wokalista Lady Pank opowie o nowej płycie zespołu "LP 40" i o planach grupy świętującej swoje 40-lecie... Nie zabraknie też muzycznych nowości i premier, a także nagrań z płyt najchętniej kupowanych przez Polaków.

22 marca 2021

W programie przede wszystkim duża porcja polskich nowości i premier, i największe hity ostatnich tygodni. Zaprezentujemy również fragmenty naszej niezwykłej "Płyty Tygodnia"! Zespół legenda, Lady Pank, postanowił uczcić swoje 40-te urodziny, wielką trasą koncertową i przede wszystkim nową płytą ''LP 40''! To niezwykły krążek z dwunastoma premierowymi utworami, w których znajdziemy znakomitą muzykę i fantastyczne teksty! O tej płycie i o tym, co dzieje się w zespole, opowie jego założyciel! Jan Borysewicz będzie gościem "Polskiego Grania".

8 marca 2021

W programie muzyczne premiery i nowości, a także nagrania z list przebojów i z najpopularniejszych płyt w Polsce. A ta płyta debiutowała wysoko, na miejscu piątym! Margaret wraca z nowym krążkiem „Maggie Vision”, który z jednej strony jest wypadkową jej muzycznych fascynacji, hip-hopem i nowoczesnymi brzmieniami urban music, a z drugiej koniecznością opowiedzenia o ważnych rzeczach, jakie ostatnio działy się w jej życiu oraz tuż obok. "Maggie Vision" to nasza "Płyta Tygodnia".
W "Polskim Graniu" także kolejne spotkanie z "doświadczonymi debiutantami"- czyli z duetem Martin Lange oraz z bydgoska grupą Dubska i ciąg dalszy opowieści o nowej płycie "BDG Roots Rockers".

22 lutego 2021

W programie największe polskie hity ostatnich tygodni, najpopularniejsze płyty w Polsce oraz muzyczne premiery. Chociaż na listach przebojów królują młodzi wykonawcy, to jednak giganci polskiej muzyki nie poddają się! Wśród muzycznych premier w ''Polskim Graniu'' m.in. premierowe nagrania Lady Pank i Iry. Naszym słuchaczom zaproponujemy też ciąg dalszy spotkania z naszym gościem, Krzysztofem Zalewskim

15 lutego 2021

Krzysztof Zalewski solo, w duetach i nie tylko! Wokalista będzie też gościem programu i opowie o swojej ostatniej płycie ''Zabawa''. Jak zwykle nie zabraknie też muzycznych nowości i premier, a usłyszymy m.in. nowe nagranie Cleo. Zajrzymy również na Listę Przebojów Polskiego Radia PiK i na listę najchętniej kupowanych płyt w Polsce.
12