Środa, 06 lipca 2022 r.   Imieniny: Gotarda, Dominiki, Lucji
Polskie Radio PiK » Polskie Granie
Forum Rolnika 2022

27 czerwca 2022

U progu wakacji w programie dużo letnich hitów, tych najnowszych i tych sprzed lat. Wszystkie je łączy lato i to, że są wykonywane przez polskich artystów. W "Polskim Graniu" pojawią się też nasi wakacyjni goście, Beata Kozidrak i lider I,ry Artur Gadowski.

13 czerwca 2022

Oprócz nowości i premier, największych polskich hitów ostatnich tygodni, i nagrań, z najchętniej kupowanych płyt przez Polaków, także kilku muzycznych gości: Zespół Roan i wspomnienia z niezwykłego koncertu z okazji 30-lecia grupy; Legenda polskiego rocka - Ira w 35 lat po debiucie oraz Beata Kozidrak, od ponad 40-tu lat scenie! I jeszcze raz 35! Tym razem jednak nie chodzi o jubileusz, ale o wiek naszego kolejnego gościa, Grzegorza Hyżego, który opowie o nowym singlu i o planach na wakacje.

6 czerwca 2022

Nowości i premiery oraz nagrania z najpopularniejszych płyt w Polsce. Sięgniemy po płytę Sanah, po premierowe Męskie Granie 2022. Pojawią się też goście. Zespół Roan opowie o niezwykłym koncercie w Solcu, który odbył się z okazji ich 30-lecia, a toruńska grupa Kajoa o debiutanckiej płycie, która ukazała się po ponad 20-stu latach. W programie także spotkanie z Beatą Kozidrak i koncertowy przewodnik po Pomorzu i Kujawach.

30 maja 2022

W audycji oprócz muzycznych nowości i premier także niezwykli goście! Beta Kozidrak opowie słuchaczom Polskiego Radia Pik o swojej zupełnie nowej piosence i o tym, kiedy ukaże się Jej nowa solowa płyta. Będzie też tajemniczo - w „Polskim Graniu” pojawią się „Fale” i „Kontrasty”. Toruński zespół KAJOA opowie o debiutanckim krążku „Fale”, na który grupa czekała ponad 20 lat, a trójmiejski duet MARTIN LANGE zachęci do sięgnięcia po „Kontrasty”. To tytuł ich debiutu płytowego. Gościem programu będzie też niezwykła dziewczęca grupa LOR, która przygotowuje się do nagrania swojej drugiej płyty. Po znakomicie przyjętym debiutanckim albumie „Lowlight”, tym razem ma to być cała płyta zaśpiewana po polsku. Zaprasza Dariusz Gross.

23 maja 2022

Ależ będzie się działo w poniedziałkowy wieczór w „Polskim Graniu”! Oprócz muzycznych premier, polskich nowości i nagrań z najchętniej kupowanych płyt w naszym kraju, w programie znajdzie się parę muzycznych niespodzianek. Zapraszamy do wysłuchania fragmentów akustycznego mini koncertu grupy Martin Lange! Weszli do naszego studia, zagrali i... wyszło znakomicie! Oprócz akustycznych wersji nagrań z ich debiutanckiej płyty „Kontrasty” w „Polskim Graniu” także spotkanie z duetem, który przez lata grał z najpopularniejszymi polskimi muzykami, a w połowie maja br. wydał swoją pierwszą płytę. „Kontrasty” graliśmy jako „Płytę Tygodnia” , a od 23 maja zagramy krążek „Fale” grupy KAJOA. Po dwudziestu latach zespół powrócił w częściowo zmienionym składzie i wydał debiutancką płytę! Posłuchajcie muzyki toruńskiej grupy z naszej „Płyty Tygodnia”! Zaprasza Dariusz Gross.

16 maja 2022

Dużo wiosennego grania- czyli największe hity ostatnich tygodni oraz muzyczne premiery i nowości znajdą nasi słuchacze w ''Polskim Graniu''! Nowe propozycje muzyczne na poniedziałkowy wieczór w Polskim Radiu Pik przygotowali m.in. Beata Kozidrak i Krzysztof Cugowski. W programie również nagrania z najchętniej kupowanych płyt w Polsce oraz fragmenty naszej ''Płyty Tygodnia''!

Z jednej strony są debiutantami, a z drugiej cenionymi muzykami obecnymi od lat na polskiej scenie muzycznej. Współpracowali wcześniej m.in. z Rosalie, Reni Jusis, Dawidem Kwiatkowskim, Michałem Szpakiem i Kasią Lins.

Michał Lange i Marcin Makowiec debiutowali jednak w ubiegłym roku we wspólnym projekcie Martin Lange. Zagrali już sporo koncertów, nagrali kilka hitów ''(Oddychaj", ''Kłamiesz'' ,''Gdzieś daleko stąd'' czy ''Dawniej''),a teraz przyszedł czas na premierę ich debiutanckiej wspólnej płyty! W piątek, 13.05.2022, ukazał się krążek ''Kontrasty''. To płyta zawierająca 14 utworów pełnych emocji i pasji, a jej fragmentów będzie można posłuchać w "Polskim Graniu"! W programie także spotkanie z duetem Martin Lange.

2 maja 2022

Patriotycznie, ale też weekendowo, no i tylko po polsku zagramy w poniedziałkowy wieczór! W "Dniu Flagi" pojawią się Kult, Lady Pank i T.Love, a z drugiej strony, Daria Zawiałow, Sanah i Cleo. Warto też dodać, że kilka dni po premierze nowej płyty "Hau Hau" zespół T.Love będzie też gościem "Polskiego Grania".

25 kwietnia 2022

Nowa polska muzyka i utwory z najchętniej kupowanych płyt w Polsce. Będą największe hity ostatnich tygodni, a wśród muzycznych premier m.in. nowe nagranie grupy T.Love. Muzycy tego jednego z najpopularniejszych zespołów w Polsce - Muniek Staszczyk i Janek Benedek będą też gośćmi "Polskiego Grania".

18 kwietnia 2022

W "lany poniedziałek" zalejemy naszych słuchaczy nową polską muzyką! Jak zwykle zagramy muzyczne nowości i premiery, ale zaproponujemy też nagrania z listy najchętniej kupowanych płyt w Polsce. Na 100% pojawi się Sanah i to nie sama. Ta najpopularniejsza obecnie polska wokalistka przygotowała prawdziwą ucztę dla swoich fanów! "Uczta" to tytuł jej trzeciej płyty, krążka z niezwykłymi, często zaskakującymi duetami. Z pewnością w "Polskim Graniu" pojawi się też Mrozu, którego nowa płyta debiutuje bardzo wysoko na liście najczęściej kupowanych płyt w Polsce.

4 kwietnia 2022

W programie największe polskie hity ostatnich tygodni, muzyczne premiery nowości oraz nagrania z najchętniej kupowanych płyt w Polsce. Gościem programu będzie Artur Gotz -aktor filmowy i teatralny oraz wokalista, który zagrał ponad 500 koncertów w Polsce, Europie, USA i w Australii. Wokalista właśnie wydał swoją czwartą płytę "Miłość z Facebooka", ale naszym słuchaczom opowie nie tylko o tym krążku, ale też o życiu artysty w cieniu pandemii. Pojawi się też koncertowy przewodnik po regionie i zagramy utwory wykonawców, których już w najbliższym czasie zobaczymy na żywo na Pomorzu i Kujawach.
123