Wirtualne magazyny, drony, laboratoria aplikacji. Nowe technologie na WSB
Nowe laboratoria i pracownie czekają na studentów Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. Powstały dzięki unijnemu dofinansowaniu.
- Zajęcia wykorzystujące nowe technologie, pomogą studentom poznać w praktyce to, co będą potem wykorzystywać w przyszłej pracy - mówi rzecznik uczelni Paweł Bukowski. - Wirtualne magazyny, laboratorium automatyki i robotyki, laboratorium mechatroniki to miejsca, w których udało się stworzyć warunki, gdzie studenci mogą realizować złożone projekty i przygotowywać się do przyszłego życia zawodowego – dodaje.
- Laboratorium aplikacji webowych i mobilnych to np. miejsce, w którym studenci poznają tajniki tworzenia stron www, aplikacji, product design – wszystkich tych elementów, którymi operują współczesne przedsiębiorstwa - dodaje Łukasz Reszczyński, prodziekan wydziału finansów i zarządzania WSB w Toruniu. - W laboratorium automatyki i mechatroniki z kolei nauczą się praktycznie, jak planować proces automatyzacji produkcji. W laboratorium transportowo-magazynowym będą mieli okazję skorzystać z dronów innych narzędzi, które pozwalają się przenieść do wirtualnej rzeczywistości - dodaje.
W trakcie przygotowywania jest pracownia psychologiczno-pedagogiczna oraz negocjacji i mediacji.
Zobacz także
Gowin: na targach w Hanowerze zaprezentujemy elitę polskich uczonych
2017-04-21, 19:57Na targach branży przemysłowej w Hanowerze zaprezentujemy elitę polskich uczonych i wielu polskich innowatorów - zapowiedział w piątek wicepremier, szef resortu nauki Jarosław Gowin. Polska jest w tym roku partnerem targów. Czytaj dalej »
Międzynarodowe Seminarium na UTP w Bydgoszczy
2017-04-20, 16:11Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy oraz Urząd Miasta Kcynia organizatorami odbywającego się dzisiaj Międzynarodowego Seminarium inicjującego powstanie 'RCI - Przestrzeni Innowacyjnych Technologii Jana Czochralskiego'… Czytaj dalej »
Polski Kret poleci na Marsa
2017-04-19, 16:44Polski robot Kret poleci na Marsa w ramach misji NASA InSight w 2018 roku - powiedział w środę na konferencji prasowej dr Jerzy Grygorczuk, wiceprezes firmy Astronika. Kret będzie pierwszym kompletnym systemem dostarczonym przez polski… Czytaj dalej »
Aplikacja "Moja Komenda" – kontakt z policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki
2017-04-19, 16:10'Moja Komenda' to mobilna aplikacja, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego opiekującego się naszym rejonem zamieszkania. Została ona przygotowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policję w ramach programu… Czytaj dalej »
NASA: w oceanie na księżycu Saturna mogą być składniki do życia
2017-04-17, 13:49Enceladus - księżyc Saturna - pod warstwą lodu skrywa ocean, w którym mogą być warunki do istnienia życia - ogłosiła NASA. 'Żeby poszukiwać życia, nie musimy nawet lecieć poza Układ Słoneczny' - komentuje w rozmowie z PAP popularyzator… Czytaj dalej »