Wirtualne magazyny, drony, laboratoria aplikacji. Nowe technologie na WSB
Nowe laboratoria i pracownie czekają na studentów Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. Powstały dzięki unijnemu dofinansowaniu.
- Zajęcia wykorzystujące nowe technologie, pomogą studentom poznać w praktyce to, co będą potem wykorzystywać w przyszłej pracy - mówi rzecznik uczelni Paweł Bukowski. - Wirtualne magazyny, laboratorium automatyki i robotyki, laboratorium mechatroniki to miejsca, w których udało się stworzyć warunki, gdzie studenci mogą realizować złożone projekty i przygotowywać się do przyszłego życia zawodowego – dodaje.
- Laboratorium aplikacji webowych i mobilnych to np. miejsce, w którym studenci poznają tajniki tworzenia stron www, aplikacji, product design – wszystkich tych elementów, którymi operują współczesne przedsiębiorstwa - dodaje Łukasz Reszczyński, prodziekan wydziału finansów i zarządzania WSB w Toruniu. - W laboratorium automatyki i mechatroniki z kolei nauczą się praktycznie, jak planować proces automatyzacji produkcji. W laboratorium transportowo-magazynowym będą mieli okazję skorzystać z dronów innych narzędzi, które pozwalają się przenieść do wirtualnej rzeczywistości - dodaje.
W trakcie przygotowywania jest pracownia psychologiczno-pedagogiczna oraz negocjacji i mediacji.
Zobacz także
Nagrodzone na świecie polskie wynalazki - w "Koperniku"
2014-02-11, 17:29Przenośne laboratorium daktyloskopijne, latarka dla niewidomych czy sterowane ręcznie ramię robota to tylko część z polskich wynalazków docenionych za granicą w 2013 r., jakie można zobaczyć w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Czytaj dalej »
Ekspert: bezpieczny internet zależy także od zachowania użytkowników sieci
2014-02-10, 20:04Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w internecie i w jaki sposób z niego korzysta - powiedział PAP dyrektor NASK Michał Chrzanowski. We wtorek 11 lutego w prawie 100 krajach na całym świecie obchodzony będzie Dzień… Czytaj dalej »
Brytyjska spółka chce produkować energię z pływów morskich
2014-02-10, 10:25Brytyjska firma wystąpiła z wnioskiem o pozwolenie na budowę elektrowni pozyskującej energię z pływów morskich. Potencjalna moc produkcyjna szacowana jest na 320 MW w szczytowym okresie pływów. Czytaj dalej »
Chińczycy wybudują centrum nowych technologii energetycznych
2014-02-06, 20:52Firma China Three Gorges (CTG) wybuduje na terenie Portugalii centrum nowych technologii energetycznych. Chiński inwestor zapewnia, że inwestycja pomoże zwiększyć produktywność zarówno CTG, jak i spółki EDP, największego portugalskiego… Czytaj dalej »
Po raz pierwszy wypróbowano bioniczną rękę, która czuje
2014-02-06, 20:51Dzięki nowej sztucznej ręce osoba po amputacji będzie mogła nie tylko chwytać przedmioty, ale i poczuć je dotykiem - informuje pismo ”Science Translational Medicine”. Czytaj dalej »