Wirtualne magazyny, drony, laboratoria aplikacji. Nowe technologie na WSB
Nowe laboratoria i pracownie czekają na studentów Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. Powstały dzięki unijnemu dofinansowaniu.
- Zajęcia wykorzystujące nowe technologie, pomogą studentom poznać w praktyce to, co będą potem wykorzystywać w przyszłej pracy - mówi rzecznik uczelni Paweł Bukowski. - Wirtualne magazyny, laboratorium automatyki i robotyki, laboratorium mechatroniki to miejsca, w których udało się stworzyć warunki, gdzie studenci mogą realizować złożone projekty i przygotowywać się do przyszłego życia zawodowego – dodaje.
- Laboratorium aplikacji webowych i mobilnych to np. miejsce, w którym studenci poznają tajniki tworzenia stron www, aplikacji, product design – wszystkich tych elementów, którymi operują współczesne przedsiębiorstwa - dodaje Łukasz Reszczyński, prodziekan wydziału finansów i zarządzania WSB w Toruniu. - W laboratorium automatyki i mechatroniki z kolei nauczą się praktycznie, jak planować proces automatyzacji produkcji. W laboratorium transportowo-magazynowym będą mieli okazję skorzystać z dronów innych narzędzi, które pozwalają się przenieść do wirtualnej rzeczywistości - dodaje.
W trakcie przygotowywania jest pracownia psychologiczno-pedagogiczna oraz negocjacji i mediacji.
Zobacz także
Młody konstruktor stworzył drukarkę dla niewidomych z klocków lego
2015-01-28, 14:18Zaczęło się od ciekawości nastolatka, a skończyło na wynalazku, który może pomóc milionom niewidomych. Trzynastolatek z Kalifornii skonstruował drukarkę dostosowaną do alfabetu Braille'a. 'Surowcem' okazały się... klocki leg… Czytaj dalej »
Mobilna usługa zamawiania taksówki, czyli kto jeździ dla Ubera
2015-01-28, 08:35Uber opublikował wyniki raportu badającego kierowców wykonujących usługę zamawiania transportu samochodowego. Dla większości z nich współpraca z firmą jest drugim, a czasami nawet trzecim zawodem wykonywanym równocześnie - kierowcy… Czytaj dalej »
Młodzi programiści zamknęli komputer w myszce
2015-01-26, 14:11Mouse-Box wygląda jak zwykła myszka do komputera. Ale czwórka młodych programistów zamknęła w niej m.in. spory procesor, moduł umożliwiający bezprzewodowe łączenie z internetem, 128 GB pamięci projektując 'podręczny' komputer… Czytaj dalej »
Ubisoft na celowniku - za usuwanie z kont gier
2015-01-26, 11:49Francuska spółka Ubisoft, należąca do najważniejszych światowych producentów i wydawców gier wideo, ponownie spotyka się z zarzutami klientów; tym razem odzew sprowokowała decyzja o niezapowiedzianym usunięciu z kont użytkowników… Czytaj dalej »
Fotony wolniejsze od światła
2015-01-23, 17:06Szkockim naukowcom udało się nadać fotonom prędkość mniejszą od prędkości światła - informuje serwis BBC News. Wyniki ich badań opublikowano na stronie Science Express. Czytaj dalej »