Ranking „Perspektyw”: Liceum Akademickie drugie, „elektronik" czwarty
Liceum Akademickie w Toruniu na drugim miejscu wśród liceów, a Technikum Elektroniczne w Bydgoszczy - czwarte wśród techników w Polsce. Tygodnik „Perspektywy” opublikował wyniki corocznego rankingu szkół ponadpodstawowych.
Liceum Uniwersyteckie w Toruniu okazało się bezkonkurencyjne w rankingu olimpijskim. - Ponad 70 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w 2020 roku ogólnokrajowych olimpiadach - mówi dyrektor placówki Arkadiusz Stańczyk. - Mieliśmy trudny rok i tym bardziej nas to cieszy, że nasi uczniowie i nauczyciele poświęcili ten czas, aby osiągnąć sukces. Mamy świetną młodzież, bardzo dobrych, zaangażowanych i odważnych nauczycieli, którzy nie obawiają się eksperymentować – dodaje.
- Jesteśmy w tej chwili w pracowni chemicznej, gdzie między innymi nagrywamy filmiki, które pokazują, w jaki sposób przebiegają reakcje – mówi nauczycielka w Liceum Uniwersyteckim Małgorzata Augustynowicz-Kłyszewska. - Gdy jeden uczeń osiąga sukces i zostaje finalistą olimpiady, to jednocześnie w głowach innych uczniów tej klasy otwiera się taka furtka: „aha, to się jednak da, a skoro tak, to dlaczego nie ja?”. I wtedy zaczyna się takie koło napędzające i to jest najfajniejsze – opowiada.
W pierwszej setce - na 46. miejscu wśród liceów znalazła się bydgoska „szóstka". Najlepszym okazało się XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie.
Zobacz także
Powstanie Polska Platforma Innowacyjnej Neuromedycyny "InnoNeuroMed"
2015-03-17, 18:30Przedstawiciele najważniejszych polskich placówek naukowych oraz firm farmaceutycznych podpisali we wtorek umowę dotyczącą utworzenia Polskiej Platformy Innowacyjnej Neuromedycyny 'InnoNeuroMed'. Dzięki niej mogą powstać nowe leki… Czytaj dalej »
Make it Digital – BBC promuje naukę programowania
2015-03-17, 10:37Sieć BBC ogłosiła ogólnonarodową akcję Make it Digital mającą na celu promocję nauki programowania wśród brytyjskich dzieci i młodzieży. W jej ramach powstanie program telewizyjny o tworzeniu gier z kasowej serii „Grand Theft… Czytaj dalej »
Facebook doprecyzował swoje standardy
2015-03-16, 14:47Kierownictwo Facebooka przekazało więcej informacji na temat tego, jakich materiałów zamieszczać na tym portalu społecznościowym nie wolno. W standardach Facebooka pojawiła się osobna kategoria 'niebezpieczne organizacje'. Czytaj dalej »
"This War of Mine" nagrodzona na festiwalu SXSW
2015-03-16, 11:04Polska gra niezależna 'This War of Mine' firmy 11 Bit Studios została nagrodzona na teksańskim festiwalu South by Southwest Interactive. Produkcja zdobyła złoto w kategorii 'Innowacja kulturalna'. W finałach wzięło udział również… Czytaj dalej »
Polacy bez pucharu, Szwedzi mistrzami w "Counter-Strike" - IEM Katowice 2015
2015-03-16, 08:18Poszczególne rozgrywki w czasie Intel Extreme Masters Katowice 2015 śledziło przez Internet nawet milion osób równocześnie, bijąc rekordy oglądalności. Szwedzkie zespoły zdominowały finały 'CS:GO', Polacy zdobyli brąz. Całkowita… Czytaj dalej »