Ranking „Perspektyw”: Liceum Akademickie drugie, „elektronik" czwarty
Liceum Akademickie w Toruniu na drugim miejscu wśród liceów, a Technikum Elektroniczne w Bydgoszczy - czwarte wśród techników w Polsce. Tygodnik „Perspektywy” opublikował wyniki corocznego rankingu szkół ponadpodstawowych.
Liceum Uniwersyteckie w Toruniu okazało się bezkonkurencyjne w rankingu olimpijskim. - Ponad 70 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w 2020 roku ogólnokrajowych olimpiadach - mówi dyrektor placówki Arkadiusz Stańczyk. - Mieliśmy trudny rok i tym bardziej nas to cieszy, że nasi uczniowie i nauczyciele poświęcili ten czas, aby osiągnąć sukces. Mamy świetną młodzież, bardzo dobrych, zaangażowanych i odważnych nauczycieli, którzy nie obawiają się eksperymentować – dodaje.
- Jesteśmy w tej chwili w pracowni chemicznej, gdzie między innymi nagrywamy filmiki, które pokazują, w jaki sposób przebiegają reakcje – mówi nauczycielka w Liceum Uniwersyteckim Małgorzata Augustynowicz-Kłyszewska. - Gdy jeden uczeń osiąga sukces i zostaje finalistą olimpiady, to jednocześnie w głowach innych uczniów tej klasy otwiera się taka furtka: „aha, to się jednak da, a skoro tak, to dlaczego nie ja?”. I wtedy zaczyna się takie koło napędzające i to jest najfajniejsze – opowiada.
W pierwszej setce - na 46. miejscu wśród liceów znalazła się bydgoska „szóstka". Najlepszym okazało się XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie.
Zobacz także
Komunikator WhatsApp z funkcją prowadzenia darmowych rozmów na iOS
2015-03-27, 09:05Komunikator WhatsApp uzyska w najbliższych tygodniach funkcję darmowych rozmów na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym iOS - poinformował w czwartek podczas dorocznej konferencji Facebooka dla programistów współtwórca aplikacji… Czytaj dalej »
Będzie można ukryć fabryczne aplikacje na nowych smartfonach Samsunga
2015-03-27, 08:57Debiutujące w drugiej połowie kwietnia na polskim rynku flagowe modele smartfonów Samsunga, Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge, będą miały funkcje ukrywania preinstalowanych aplikacji - poinformował Jerzy Łabuda z Samsung Electronics Pols… Czytaj dalej »
Aktualizacja oprogramowania Playstation 4; nowe funkcje systemu
2015-03-27, 08:19Firma Sony wprowadziła w czwartek aktualizację systemu konsol do gier Playstation 4, dzięki której urządzenia zyskają nowe funkcje w tym możliwość stworzenia kopii zapasowej dysku twardego na nośniku USB i opcję 'usypiania' konsoli… Czytaj dalej »
Internet Wszechrzeczy szansą na rozwój Polski [wideo]
2015-03-26, 12:24Obecnie na świecie jest 12,5 miliarda urządzeń podłączonych do Internetu. Wydawałoby się, że jest to ogromna liczba. Okazuje się jednak, że stanowi to zaledwie 1 proc. Pozostałe 99 proc. fizycznego świata też ma być podłączone… Czytaj dalej »
Firma Polki z Londynu zaproszona do współpracy z Microsoft [wideo]
2015-03-26, 11:44Resist the usual - nie idź utartą ścieżką - to hasło przewodnie Natalii Talkowskiej, założycielki londyńskiego studia kreatywnego Natalka Design, specjalizującego się w graphic facilitation. Udowadnia ona, że innowacyjna forma… Czytaj dalej »