Sukces studenta UTP: punktem wyjścia był włos, teraz potrzebny jest każdy głos!
Limitowane opakowanie na gumki do włosów dla mężczyzn - za ten projekt Wojciech Zabel - student wzornictwa na wydziale inżynierii mechanicznej bydgoskiego UTP - został doceniony w tegorocznej edycji konkursu Pro Carton organizowanego przez Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych. Teraz czas na publiczne głosowanie, oczywiście na pracę naszego studenta!
W tegorocznej edycji Konkursu Pro Carton prezentowało się 550 prac z 25 krajów.
Prace na konkurs przesłało aż 85 uczelni z całej Europy. Jury wybrało jednak tylko 27 prac - w tym jedynie dwie z Polski - które biorą udział w publicznym głosowaniu.
Pudełko do męskich gumek do włosów powstało w Pracowni Projektowania Opakowań pod kierunkiem mgr Anity Szymankiewicz. Nie jest to jedyny sukces bydgoskiego studenta.
Wojciech Zabel może pochwalić się wieloma osiągnięciami z zakresu projektowania opakowań oraz grafiki. Jego prace zostały docenione w wielu prestiżowych konkursach na arenie polskiej i międzynarodowej.
Oto lista jego trofeów:
- Top 27 opakowań w europejskim konkursie Pro Carton Young Designers Award 2020- opakowanie na gumki do włosów dla mężczyzn (Hair Bands);
- Nominacja do nagrody w kategorii „Na miarę” w polskim konkursie Art of Packaging 2020 – opakowanie na haczyki wędkarskie (Haczyki);
- Nominacja do nagrody w kategorii „Point of sale” w polskim konkursie Art of Packaging 2020 wspólnie z Anną Tkaczenko - opakowanie typu POS (Choco Shop);
- Laureat I etapu konkursu Strefa Studenta 2020 na Packaging Innovations 2020 – opakowanie na haczyki wędkarskie (Haczyki);
- Imienne zaproszenie na „Let them become fashion” International Design Contest 2020 organizowanego przez Worldwide Graphic Designers;
- Top 50 plakatów na międzynarodowej wystawie PlakatFest 2020 w Chorzowie – plakat (Melting Globe);
- 2. miejsce w konkursie Drzewo=Życie w kategorii Grafika i Rysunek – ilustracja Only chaos reveals the true side pt.1 & pt.2;
- Wyróżnienie w konkursie Drzewo= Życie w kategorii Projekty Wzornicze – opakowanie/etykiety na soki Squeeze your health;
Głosowanie w konkursie
Zobacz także
Eksperci: zakaz korzystania ze smartfonów w szkołach nie rozwiązuje problemu
2017-12-16, 10:35Smartfony i tablety uzależniają dzieci i młodzież, zbyt częste korzystanie z tych urządzeń może zmieniać ich psychikę i szkodzić zdrowiu. Jednak całkowity zakaz korzystania ze smartfonów w szkołach nie rozwiązuje problemu -… Czytaj dalej »
Chiny budują największą elektrownię fotowoltaiczną świata
2017-12-11, 18:15Największa pływająca po wodzie elektrownia fotowoltaiczna świata, której konstrukcja trwa od lipca, została częściowo połączona z siecią elektroenergetyczną - ogłosiła w niedzielę firma z grupy Sanxia, prowadząca budowę. Czytaj dalej »
Laureaci odebrali w Sztokholmie nagrody Nobla w pięciu dziedzinach
2017-12-11, 09:27Tegoroczni laureaci nagród Nobla w pięciu dziedzinach odebrali w niedzielę w Sztokholmie medale i dyplomy z rąk króla Szwecji Karola XVI Gustawa. Były fanfary, laudacje oraz aplauz dwutysięcznej publiczności. Czytaj dalej »
Technologie z Politechniki Łódzkiej nagrodzone na wystawie w Hong Kongu
2017-12-10, 12:26Pięć technologii z Politechniki Łódzkiej zostało nagrodzonych medalami na zakończonej w Hong Kongu międzynarodowej wystawie International Invention Design Competition. Cztery rozwiązania otrzymały złote medale, jedno medal srebr… Czytaj dalej »
Polscy twórcy gier prezentują się na największym rynku świata
2017-12-04, 18:10Chiny są największym rynkiem gier wideo na świecie, a polscy producenci są na nim coraz bardziej rozpoznawalni. W sobotę i niedzielę polscy twórcy gier prezentowali swoje najnowsze produkcje i występowali z wykładami na jednej z pekińskich… Czytaj dalej »