Sukces studenta UTP: punktem wyjścia był włos, teraz potrzebny jest każdy głos!
Limitowane opakowanie na gumki do włosów dla mężczyzn - za ten projekt Wojciech Zabel - student wzornictwa na wydziale inżynierii mechanicznej bydgoskiego UTP - został doceniony w tegorocznej edycji konkursu Pro Carton organizowanego przez Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych. Teraz czas na publiczne głosowanie, oczywiście na pracę naszego studenta!
W tegorocznej edycji Konkursu Pro Carton prezentowało się 550 prac z 25 krajów.
Prace na konkurs przesłało aż 85 uczelni z całej Europy. Jury wybrało jednak tylko 27 prac - w tym jedynie dwie z Polski - które biorą udział w publicznym głosowaniu.
Pudełko do męskich gumek do włosów powstało w Pracowni Projektowania Opakowań pod kierunkiem mgr Anity Szymankiewicz. Nie jest to jedyny sukces bydgoskiego studenta.
Wojciech Zabel może pochwalić się wieloma osiągnięciami z zakresu projektowania opakowań oraz grafiki. Jego prace zostały docenione w wielu prestiżowych konkursach na arenie polskiej i międzynarodowej.
Oto lista jego trofeów:
- Top 27 opakowań w europejskim konkursie Pro Carton Young Designers Award 2020- opakowanie na gumki do włosów dla mężczyzn (Hair Bands);
- Nominacja do nagrody w kategorii „Na miarę” w polskim konkursie Art of Packaging 2020 – opakowanie na haczyki wędkarskie (Haczyki);
- Nominacja do nagrody w kategorii „Point of sale” w polskim konkursie Art of Packaging 2020 wspólnie z Anną Tkaczenko - opakowanie typu POS (Choco Shop);
- Laureat I etapu konkursu Strefa Studenta 2020 na Packaging Innovations 2020 – opakowanie na haczyki wędkarskie (Haczyki);
- Imienne zaproszenie na „Let them become fashion” International Design Contest 2020 organizowanego przez Worldwide Graphic Designers;
- Top 50 plakatów na międzynarodowej wystawie PlakatFest 2020 w Chorzowie – plakat (Melting Globe);
- 2. miejsce w konkursie Drzewo=Życie w kategorii Grafika i Rysunek – ilustracja Only chaos reveals the true side pt.1 & pt.2;
- Wyróżnienie w konkursie Drzewo= Życie w kategorii Projekty Wzornicze – opakowanie/etykiety na soki Squeeze your health;
Głosowanie w konkursie
Zobacz także
Polscy wynalazcy wyróżnieni na targach innowacji w Brukseli
2016-11-22, 09:38Polscy naukowcy zdobyli 27 medali, w tym 24 złote i trzy srebrne, na zakończonych w weekend targach wynalazków Innova w Brukseli - poinformowali organizatorzy. Na targach zaprezentowało się w sumie 50 polskich wystawców. Czytaj dalej »
24-godzinny Huuuge Game Jam w Bibliotece UKW
2016-11-20, 20:19Przez 24 godziny w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy powstawały gry. Huuuge Game Jam, przyciągnął prawie setkę doświadczonych i początkujących twórców. Czytaj dalej »
W warszawskim laboratorium powstał latający robot-zapylacz
2016-11-17, 08:42B-Droid nie zbiera nektaru i nie wytwarza miodu, nie do końca można go więc nazwać robopszczołą. To jednak pierwsze na świecie autonomiczne urządzenie latające, które może zapylać rośliny - mówi w rozmowie z PAP twórca urządzenia… Czytaj dalej »
Olsztyńscy naukowcy zbudowali urządzenie badające, jak oddychamy
2016-11-13, 16:52Nieprawidłowe oddychanie jest przyczyną wielu chorób m.in. nadciśnienia tętniczego. Olsztyńscy naukowcy zbudowali analizator przeznosowego i przezustnego przepływu powietrza, który pokazuje, jak oddychamy. Czytaj dalej »
Eksperci: im mocniej obniżymy poziom cholesterolu, tym lepiej
2016-11-08, 18:46Statyny przedłużają życie i powinny być stosowane w maksymalnych dawkach, bo im mocniej obniżymy poziom cholesterol we krwi, tym lepiej - oceniała w poniedziałek na śniadaniu prasowym w Warszawie prof. Marlena Broncel z Uniwersytetu… Czytaj dalej »