Budują Centrum Pomocy Psychologicznej. Powstanie przy bydgoskim UKW
Rozbudowa wydziału psychologii trwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Powstanie tu Centrum Pomocy Psychologicznej – dla pacjentów, ale także dla studentów i wykładowców.
Centrum budowane jest przy ulicy Staffa. - Przeznaczone będzie do współpracy z pacjentami z zewnątrz, ale nie tylko. Przy pomocy Centrum będziemy starali się rozwijać i doskonalić programy diagnozy i interwencji psychologicznych, a także wzmacniać kompetencje zawodowe w tym zakresie - mówi rzecznik prasowy UKW Tomasz Zieliński. - Z kolei rozszerzenie zakresu usług komercyjnych, które świadczone będą przez Centrum, umożliwi doskonalenie dotychczasowych oraz tworzenie nowych rozwiązań diagnostycznych i terapeutycznych. One będą - przynajmniej takie są założenia -powstawały jako takie autorskie programy tradycyjne, ale również jako programy wykorzystujące nowoczesne technologie informatyczne – tłumaczy.
Obecny budynek przy ul. Staffa 1 w Bydgoszczy na bydgoskich Wyżynach, gdzie mieści się wydział psychologii, nie umożliwiał już rozwoju różnych usług, świadczonych przez uczelnię. - Stad też decyzja i później cały proces pozyskiwania pieniędzy, które umożliwiły rozbudowę budynku. Powstaje tam zupełnie nowa zabudowa - na szczęście na terenie, który od wielu już lat jest własnością uniwersytetu - mówi rzecznik.
Po pięciu miesiącach realizacji robót budowlanych, zaawansowanie prac przebiega zgodnie z harmonogramem. - Zakończono prace murarskie drugiego piętra i wykonano strop nad drugim piętrem, ponadto rozpoczęto roboty dachowe – czytamy na stronie uczelni.
Zobacz także
Nowy sprzęt toruńskiej straży miejskiej do badania jakości powietrza
2017-11-07, 17:04Dron do mierzenia zanieczyszczeń, specjalne auto do odczytu pomiarów i 10 mobilnych stacji badawczych. Toruń jako pierwsze miasto w Polsce wprowadza własny system badawczy do walki ze smogiem. Operatorem sprzętu jest Straż Miejska. Czytaj dalej »
Naukowcy Uniwersytetu Gdańskiego opracowali test na raka układu moczowego
2017-11-07, 08:45Naukowcy z Uniwersytetu Gdańskiego opracowali innowacyjny, szybki test do wykrywania raka układu moczowego. Skuteczność testu pokazały wstępne badania wykonane na 85 osobach. Dalsze - rozpoczęte właśnie próby - obejmą tysiąc o… Czytaj dalej »
Białystok/ Na UMB otwarto Centrum Symulacji Medycznych
2017-11-06, 13:19Lepszemu kształceniu w praktyce młodych lekarzy, pielęgniarek, położnych i stomatologów, ale też ratowników służy otwarte w poniedziałek na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku Centrum Symulacji Medycznych. Czytaj dalej »
Już 30 startupów przygotowuje rozwiązania dla Taurona
2017-11-03, 10:25Nad rozwiązaniami dla Taurona w zakresie usprawnienia funkcjonowania infrastruktury energetycznej czy budowy nowych biznesów w grupie pracuje 30 startupów. Dwanaście z nich już prowadzi testy na infrastrukturze koncernu - podał w piątek… Czytaj dalej »
System reagowania na cyberataki kluczowy dla cyberbezpieczeństwa
2017-11-02, 17:51System reagowania na cyberataki i włączenie w ten proces zainteresowanych podmiotów - jest jedną z kluczowych propozycji w tworzonym krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. Podział incydentów m.in. na krytyczny, poważny umożliwi podejmowanie… Czytaj dalej »