Najlepsze kadry i dydaktyka to cele Państwowej Uczelni Zawodowej we Włocławku
Działalność badawczo-rozwojowa i wyjście do mieszkańców z projektami popularyzującymi naukę - to kierunki rozwoju Państwowej Uczelni Zawodowej we Włocławku na cztery najbliższe lata. Na jej czele stanął nowy rektor, dr Robert Musiałkiewicz.
Rektor Musiałkiewicz przedstawił 1 września kadrę kierowniczą i zapowiedział, że w włocławska uczelnia ma być ważnym ośrodkiem akademickim w regionie, ale też przyciągać studentów spoza kujawsko-pomorskiego.
- Trzy podstawowe cele dla naszej uczelni: bardzo dobra dydaktyka, która musi się opierać na dobrzej kadrze i na dobrej infrastrukturze. Będziemy zabiegali o powiększenie powierzchnię dydaktycznej. Dydaktycy - patrząc na profil naszej uczelni - muszą to być osoby, które mają bogate, co najmniej pięcioletnie doświadczenie zawodowe w danym obszarze, alternatywnie osoby z osiągnięciami naukowymi. Osiągnięcia naukowe i działalność naukowa to jest drugi cel stawiany w tej kadencji - musimy rozwinąć działalność badawczo - rozwojową. Trzeci cel: chcemy się angażować w sprawy rozwoju miasta i całego regionu (...).
Więcej w materiale Agnieszki Marszał.
Zobacz także
Archeolodzy odnaleźli na Świętym Krzyżu ślady wcześniejszych kościołów
2015-01-23, 13:31Archeolodzy prowadzący prace pod posadzką bazyliki na Świętym Krzyżu odkryli ślady trzech wcześniejszych kościołów, które stały w tym miejscu oraz zawaloną kryptę - prawdopodobnie romańską. Czytaj dalej »
Raport - co poprawia dostępność stron internetowych dla niewidomych i niedowidzących
2015-01-22, 16:52Użycie elektronicznego tekstu, a nie skanów czy zdjęć, nagłówki HTML, alternatywne opisy, właściwy kontrast kolorystyczny - to niektóre sposoby na to, żeby strona internetowa była dostępna dla osób niewidomych i niedowidzący… Czytaj dalej »
Powstaje polski ośrodek terapii protonowej
2015-01-21, 16:29Pierwszy w naszym rejonie Europy ośrodek terapii protonowej rozpocznie działalność w Bronowicach pod Krakowem w trzecim kwartale 2015 r. - poinformowano na konferencji prasowej w Warszawie. Czytaj dalej »
Ciągły rozwój i polski akcent na rynku gier MOBA
2015-01-21, 11:23Popularność gier komputerowych typu MOBA stale rośnie. Baza graczy 'Dota 2' przekroczyła 10 mln osób, a 'League of Legends' - 67 mln osób. Wkrótce na rynek mają także trafić polska gra 'The Witcher Battle Arena' oraz amerykański… Czytaj dalej »
Projekt Ara zapowiada czas modularnych smartfonów?
2015-01-21, 10:32Google wprowadził pilotażowo na rynek modularny smartfon Ara. Na razie będzie dostępny wyłącznie w Portoryko. Według ekspertów może to zapowiadać otwarcie nowego segmentu rynku - urządzeń mobilnych składających się z wymienialnych… Czytaj dalej »