Zielona drużyna promuje projekt ratowania terenów pozachemowskich
Żółw Eustachy, sowa Natalia i żaba Łęgusia pojawią się w weekend na Wyspie Młyńskiej. Przybliżą mieszkańcom Bydgoszczy temat likwidacji zanieczyszczeń po dawnym Zachemie.
Maskotki są elementem promocji projektu Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Chodzi o rozbrojenie bomby ekologicznej na terenie dawnych zakładów chemicznych.
W ramach kampanii bydgoszczanie dowiedzą się m.in. jak przebiega realizacja projektu i na czym on polega. Zaplanowano też wiele wydarzeń proekologicznych. Pierwsze z nich już dziś (20.06) i jutro (21.06) na Wyspie Młyńskiej.
- Będzie tam można spotkać maskotki kampanii rozdające mieszkańcom materiały informacyjne i ekologiczne gadżety – mówi Maria Dombrowicz, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Bydgoszczy.
Kampanijne maskotki będzie można spotkać na Wyspie Młyńskiej między 16:00 a 18:00. Wydarzenia w ramach kampanii będą się odbywać przez cały okres trwania projektu.
Na działania remediacyjne RDOŚ w Bydgoszczy pozyskała ponad 90 mln zł. Projekt remediacji zakłada oczyszczenie skażonego gruntu i wody na obszarze prawie 30 ha do 2023 roku. Jeśli zanieczyszczenia nie zostaną skutecznie zatrzymane, to projekt będzie przedłużony.
Zobacz także
Młodzież i internet. Wyniki badań przeczą stereotypom [prezentacja]
2019-07-04, 15:20Większość młodzieży właściwie wykorzystuje internet i telefon komórkowy - wynika z badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. W badaniach poświęconych używaniu nowoczesnych technologii, naukowcy przepytali… Czytaj dalej »
Ponad połowa Polaków zorganizuje urlop samodzielnie, korzystając z Internetu
2019-06-10, 13:32W tym roku, podobnie jak rok temu, większość polskich turystów (61,8 proc.) zorganizuje wyjazd samodzielnie, korzystając z Internetu, a 18,1 proc. kupi wycieczkę w biurze podróży - wynika z badania Diners Club Polska. Czytaj dalej »
Nowa odsłona serwisu internetowego SzukajwArchiwach.gov.pl
2019-06-08, 21:15Tworzenie własnych kolekcji tematycznych i udostępnianie materiałów z serwisu na portalach społecznościowych dla zalogowanych użytkowników czy zamówienie sobie wizyty w Archiwum to niektóre z nowych opcji serwisu Archiwów Państwowych… Czytaj dalej »
Plastikowe karty wkrótce znikną. Co je zastąpi?
2019-06-05, 07:18Plastikowe karty płatnicze wyjdą z użycia. Testowane są różne formy uwierzytelniania płatności, a w tej dziedzinie najważniejsze jest bezpieczeństwo transakcji - mówi w wywiadzie dla PAP Małgorzata O’Shaughnessy, dyrektor zarządzająca… Czytaj dalej »
Wiosna w pełni to szczyt aktywności kleszczy [wideo]
2019-05-18, 10:14Kleszcze piją krew od żywicieli trzy razy w ciągu całego swojego życia, wyszukują ofiary dzięki niezwykle czułym zmysłom, reagującym m.in. na ciepło i wydychany dwutlenek węgla i potrafią przeżyć kilkunastostopniowe mrozy. Właśnie… Czytaj dalej »