Zielona drużyna promuje projekt ratowania terenów pozachemowskich
Żółw Eustachy, sowa Natalia i żaba Łęgusia pojawią się w weekend na Wyspie Młyńskiej. Przybliżą mieszkańcom Bydgoszczy temat likwidacji zanieczyszczeń po dawnym Zachemie.
Maskotki są elementem promocji projektu Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Chodzi o rozbrojenie bomby ekologicznej na terenie dawnych zakładów chemicznych.
W ramach kampanii bydgoszczanie dowiedzą się m.in. jak przebiega realizacja projektu i na czym on polega. Zaplanowano też wiele wydarzeń proekologicznych. Pierwsze z nich już dziś (20.06) i jutro (21.06) na Wyspie Młyńskiej.
- Będzie tam można spotkać maskotki kampanii rozdające mieszkańcom materiały informacyjne i ekologiczne gadżety – mówi Maria Dombrowicz, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Bydgoszczy.
Kampanijne maskotki będzie można spotkać na Wyspie Młyńskiej między 16:00 a 18:00. Wydarzenia w ramach kampanii będą się odbywać przez cały okres trwania projektu.
Na działania remediacyjne RDOŚ w Bydgoszczy pozyskała ponad 90 mln zł. Projekt remediacji zakłada oczyszczenie skażonego gruntu i wody na obszarze prawie 30 ha do 2023 roku. Jeśli zanieczyszczenia nie zostaną skutecznie zatrzymane, to projekt będzie przedłużony.
Zobacz także
W Hanowerze rozpoczęły się targi teleinformatyczne CeBIT
2015-03-15, 23:55W Hanowerze w niedzielę rozpoczęły się największe na świecie targi teleinformatyczne CeBIT. Kanclerz Niemiec Angela Merkel apelowała o współpracę z Chinami, zastrzegając, że warunkiem jest przestrzeganie zasad. Chiny są w tym… Czytaj dalej »
Polska Akademia Dostępności pomaga dostosować strony www dla niepełnosprawnych
2015-03-15, 11:33Urzędy, organizacje i firmy chcące dostosować swoje strony internetowe do potrzeb osób niepełnosprawnych mogą skorzystać z pomocy Polskiej Akademii Dostępności, która bezpłatnie dostarcza szablony stron i narzędzia umożliwiające… Czytaj dalej »
Polska zielona technologia rozwija się i zdobywa zagraniczne rynki
2015-03-14, 11:31Technologie do tworzenia ekologicznego brykietu czy budowy domów energooszczędnych i pasywnych to największe polskie hity eksportowe z dziedziny zielonych technologii - mówi PAP koordynatorka projektu Ministerstwa Środowiska 'GreenEvo… Czytaj dalej »
Raspberry Pi 2 B - najmniejszy komputer na którym działa ISOF
2015-03-13, 09:25Popularny minikomputer Raspberry Pi, po trzech latach od premiery, doczekał się nowej odsłony. Model 2 B wyróżnia bardziej wydajny procesor quad-core ARM Cortex-A7 900 MHz i większa ilość pamięci 1 GB RAM. Płytę wyposażono w liczne… Czytaj dalej »
RPO chce większej kontroli nad sprzedażą brutalnych gier komputerowych
2015-03-13, 08:21Rzecznik Praw Obywatelskich zwróciła się do ministra gospodarki o zwiększenie kontroli prawnej nad sprzedażą „gier komputerowych o treściach przesyconych brutalnością i przemocą”. Resort odpowiada, że ważniejsza jest edukacja… Czytaj dalej »