Rozgwieżdżony Toruń w obiektywie Piotra Majewskiego - zobacz to!
Jest radiowcem, ale także miłośnikiem i pasjonatem astronomii. Nasz radiowy kolega Piotr Majewski ma dla Państwa nowy filmowy kosmiczny projekt, który już dziś (22.05) będzie dostępny na jego kanale Youtube Radio-teleskop.pl.
Film „Rozgwieżdżony Toruń” powstał w ramach projektu Toruńskiej Agendy Kulturalnej „Daj sztukę”. Z Piotrem Majewskim rozmawiała Iwona Muszytowska-Rzeszotek.
Prezentacja jest efektem wielu sesji fotograficznych z różnych lat, pór roku, pór nocy i z różnych miejsc w mieście.
- Spoiwem jest Toruń. Taki był obstalunek. Toruńska Agenda Kulturalna prosiła, by zgłaszać projekty związane w jakiś sposób z Toruniem, a ponieważ mam zaszczyt i przyjemność od ponad 15 lat “astro” fotografować miasto, trochę materiału się nagromadziło. Jest więc o czym opowiadać, stąd też pojawiła się moja propozycja takiego astrofotograficznego spaceru po różnych zakątkach Torunia i okolic, często po zakątkach nieoczywistych. Znalazłem modus vivendi w postaci osobistej opowieści o tym jak powstawały zdjęcia, jakie były okoliczności ich wykonania, które efekty są łatwiejsze do uzyskania (np. Merkury jest planetą bardzo ulotną i trzeba wiedzieć, gdzie patrzeć w niebo, żeby go sfotografować). (...)
Film “Rozgwieżdżony Toruń” pojawi się w serwisie YouTube na kanale radio-teleskop.pl.
Więcej w materiale dźwiękowym Iwony Muszytowskiej- Rzeszotek, a całej rozmowy można wysłuchać w sobotę, 23 maja, po godz. 15:00 w audycji "Porozmawiajmy o kulturze".
Zobacz także
Aplikacja na telefon może pomóc w diagnozowaniu i leczeniu depresji
2015-12-12, 10:26'How Are You App” - to aplikacja na telefon, która może pomóc w diagnozowaniu i leczeniu m.in. depresji. Aplikacja gdańskiej firmy Quantum Lab jest pierwszym tego typu rozwiązaniem na polskim rynku, przeznaczonym dla osób cierpiących… Czytaj dalej »
Uber zainwestuje w Polsce 38 mln zł tworząc ponad 140 nowych miejsc pracy dla specjalistów
2015-12-10, 09:17- Jedna z najszybciej rosnących firm w historii zainwestuje w Polsce 38 mln złotych; - Do końca 2017 roku Uber stworzy ponad 140 miejsc pracy dla specjalistów w Center of Excellence w Krakowie; - Inwestycja w pierwsze Center of Excellence… Czytaj dalej »
Polacy stworzyli pierwszą responsywną stronę z wynikami sportowymi
2015-12-06, 12:51Polacy stworzyli pierwszy na świecie responsywny serwis z wynikami sportowymi, również tymi z niższych klas. Responsywny, czyli dopasowujący się do urządzenia, na którym stronę się ogląda - tłumaczył PAP współzałożyciel mWyniki.pl… Czytaj dalej »
DDoS najtańszą i najbardziej paraliżującą formą ataku w sieci
2015-12-06, 12:50Asymetria między kosztami przeprowadzenia ataku DDoS a stratami ponoszonymi przez jego ofiary prowadzi do lawinowego wzrostu stosowania tej metody ataku. Wykonanie DDoS zlecić można już za kilka dolarów. Grupa Armada Collective przeprowadziła… Czytaj dalej »
Estonia stawia na technologię chmury w trosce o cyberbezpieczeństwo
2015-12-04, 16:37W trosce o cyberbezpieczeństwo Estonia zamierza przenieść znaczną część rządowych danych do chmur obliczeniowych, by - jeśli zajdzie taka potrzeba - móc nawet zarządzać krajem z zagranicy - pisze w piątek Reuters. Czytaj dalej »