Złoty medal i dwa srebrne. Bydgoscy naukowcy z UTP nagrodzeni w Indiach
Sukces naukowców z UTP w Bydgoszczy. Zdobyli złoty medal i dwa srebrne na Międzynarodowych Targach Innowacji w Indiach.
W targach w Indiach wzięli udział wystawcy z ponad 30 krajów z całego świata. Naukowcy z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego zdobyli trzy medale, w tym jeden złoty i dwa srebrne:
Złoty medal przyznano za rozwiązanie "Młyn z płytą międzywalcową" zespołowi, który tworzą: dr hab. Andrzej Tomporowski, prof. Józef Flizikowski, dr Adam Mroziński i dr Weronika Kruszelnicka z wydziału inżynierii mechanicznej.
Srebrnym medalem nagrodzono trenażer wybranych zabiegów przezskórnych na sercu, skonstruowany przez dr. hab. Bogdana Ligaja z wydziału inżynierii mechanicznej. Drugie srebro przyznano za rozwiązanie pn. "Fleezer - sposób i platforma sprzętowo-programowa do strumieniowania wideo dla sieci bezprzewodowych 3G, 4G i 5G, z wykorzystaniem protokołów wielościeżkowych zwłaszcza dla platform bezzałogowych". Medal otrzymał zespół w składzie: mgr Adam Flizikowski, dr Łukasz Zabłudowski, Tomasz Olejniczak.
Międzynarodowe Targi Innowacji w Indiach, odbywające się pod patronatem IFIA (Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Wynalazców), służą promocji innowacji. Głównym ich celem jest promocja i sprzedaż technologii.
Zobacz także
Resort nauki przedstawił Białą Księgę Innowacji
2016-09-22, 14:13Białą Księgę Innowacji z propozycjami rozwiązań, które mają pomóc w pokonaniu problemów z innowacyjnością, przedstawił w czwartek resort nauki. Wśród propozycji jest m.in.: wprowadzenie statusu innowacyjnego przedsiębiorstwa… Czytaj dalej »
Elastyczna elektroda - polski wynalazek może znaleźć zastosowanie np. w telefonach
2016-09-22, 10:05Tania, elastyczna elektroda, nad którą pracuje dr inż. Grzegorz Wróblewski z Politechniki Warszawskiej, pomoże ochronić ekrany telefonów przed zniszczeniem po upadku z wysokości. Elektroda powstaje w technologii elektroniki drukowanej… Czytaj dalej »
Zuckerbergowie przeznaczą 3 mld USD na badania medyczne
2016-09-22, 10:03Założyciel Facebooka Mark Zuckerberg i jego żona Priscilla Chan zadeklarowali, że w ciągu dekady przeznaczą 3 mld dolarów na badania medyczne. Jak oświadczyli, ich celem jest 'zapobieżenie i wyleczenie wszystkich chorób do końca… Czytaj dalej »
Twitter łagodzi limit 140 znaków w wiadomościach
2016-09-20, 14:06Limit obowiązujący przy komponowaniu tweetów nadal będzie wynosił 140 znaków, ale Twitter nie będzie już wliczał do niego załączników - takich jak pliki wideo i zdjęcia - czy cytowanych wiadomości, poinformował serwis mikro… Czytaj dalej »
Eksperci: nowotwory głowy i szyi coraz częstsze u młodych dorosłych
2016-09-19, 18:17Na nowotwory głowy i szyi, do których zalicza się np. raka nosa, jamy ustnej, krtani, gardła (z wyjątkiem nowotworów mózgu i oka), cierpi coraz więcej młodych dorosłych przed 40. rokiem życia - alarmowali eksperci w poniedziałek… Czytaj dalej »