„Ścieżka dorastania” - wystawa dla nastolatków w toruńskim Młynie Wiedzy [wideo]
Jak przewinąć niemowlaka? Jak wygląda dzień nastolatków w Pakistanie, Chinach czy Anglii? Jak wyładować złość i co można wyczytać z naszej twarzy? Między innymi takie zadania i pytania pojawiły się na „Ścieżce dorastania”, która jest nową ofertą Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu.
Wystawa adresowana jest do nastolatków i dostępna jest w budynku Centrum Innowacyjnej Edukacji. Ekspozycja składa się z trzech tematycznych ścieżek.
- Myślę, że najważniejsze w całym procesie dojrzewania są emocje i od tego zaczynamy. Tylko zrozumienie siebie daje nam tak naprawdę sukces - żebyśmy byli po prostu szczęśliwymi ludźmi. Potem opowiadamy jak radzić sobie z emocjami na ścieżce społeczno-kulturowej. Mamy ring, gdzie można założyć stroje sumo i młodzi ludzie mogą wyładować swoje emocje - wyjaśnia Monika Wiśniewska, dyrektor toruńskiego Młyna Wiedzy.
Już od jutra zwiedzanie wystawy „Ścieżka dorastania” będzie odbywało się w dwugodzinnych turach, od wtorku do piątku w godz. 9:00 - 19:00, w soboty i niedziele 11:00 - 19:00.
Zobacz także
Światło może zastąpić igłę przy pomiarze glukozy we krwi
2015-05-10, 11:22Być może wkrótce nie trzeba będzie nakłuwać palca, by zbadać poziom glukozy we krwi. Zamiast tego wystarczy poświecić diodą na rękę, a wyniki odczytać na smartfonie. Czytaj dalej »
Odkrywcy "polskiej" komety: kolejne takie odkrycie to tylko kwestia czasu
2015-05-09, 10:39Na koncie mają już odkrycie ponad 100 planetoid i komety 'Polonia'. To jednak nie koniec misji czwórki pasjonatów astronomii: lekarza, biznesmena, studenta i ucznia technikum. W swoim obserwatorium w Chile zamontowali nowy teleskop i zapowiadają… Czytaj dalej »
Naukowcy z Polski i USA odkryli trzy nowe układy planetarne
2015-05-07, 16:27Trzy nowe układy planetarne odkrył zespół astronomów z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytetu Stanowego Pensylwanii (Stany Zjednoczone). Układy towarzyszą starzejącym się gwiazdom, a w jednym z nich jest planeta… Czytaj dalej »
Polskie start-upy potrzebują finansowania, współpracy z nauką i mniej barier
2015-05-07, 13:44Polska ma olbrzymi potencjał innowacyjności, zwłaszcza wśród mikro, małych i średnich firm, jednak nasze start-upy potrzebują lepszego wsparcia finansowego ze strony państwa, zacieśnienia związków z uczelniami oraz znoszenia barier… Czytaj dalej »
Aplikacja Grobonet ułatwia odnalezienie grobów
2015-05-06, 12:10Gdzie znajduje się grób bliskiej osoby? Na to pytanie odpowie torunianom uruchomiony właśnie portal www.torunskiecmentarze.pl. Czytaj dalej »