„Radio Planet i Komet” ląduje na Księżycu!
„50 twarzy Księżyca” to tytuł multimedialnej projekcji poświęconej 50. rocznicy lądowania na Srebrnym Globie. Filmowa opowieść zostanie wyświetlona dziś na Skwerze Lucjana Broniewicza w Toruniu.
Wieczorem opodal fontanny Cosmopolis stanie 6-metrowy sferyczny ekran, na którym widzowie zobaczą kluczowe momenty amerykańskich misji Apollo i usłyszą słowa, które przeszły do historii.
W pasjonującą podróż zabiorą nas autorzy audycji „Radio Planet i Komet” w Polskim Radiu PiK: Piotr Majewski i Jerzy Rafalski.
- 20 lipca 2019 roku nadarza się wyjątkowa okazja do wspomnień i spojrzenia w przyszłość naszego satelity. Przypomnimy m.in. sylwetki 12 „apostołów Księżyca” i zapytamy: co dalej? Jaka przyszłość czeka Srebrny Glob i w jakim stopniu ukształtujemy ją my – ludzie? Na finał spróbujemy pokazać twarz Księżyca za 1000 lat – zdradza Piotr Majewski.
Premierowy pokaz zaplanowano na godz. 22:00. Kolejne będą powtarzane co 10 minut. Impreza odbywa się w ramach toruńskiego Festiwalu Teatrów Ulicznych. Organizatorem jest Toruńska Agenda Kulturalna. Partnerem przedsięwzięcia jest Planetarium Toruń.
Zobacz także
PE chce reformy i ujednolicenia prawa autorskiego
2015-01-20, 19:42Sprawozdawczyni PE Julia Reda chce, by napisy „ten materiał wideo jest niedostępny w danym kraju” znikły z oferty online. Pojawiają się one obecnie, gdy np. w Brukseli przeglądamy polskie portale informacyjne i chcemy uruchomić… Czytaj dalej »
Rozkłady PKP Intercity na mapach Google
2015-01-20, 14:05Google Polska i PKP Intercity rozpoczęły współpracę, dzięki której na internetowych mapach Google dostępny jest rozkład połączeń przewoźnika. Osoby planujące podróż mogą sprawdzić na Google Maps czasy przejazdów. Czytaj dalej »
Sztuczny kamień z Krakowa do... malowania ścian
2015-01-20, 09:16Sztuczny kamień - superwytrzymałe tworzywo opracowane w Krakowie - ochroni przed ogniem, wilgocią i grzybem. Z materiału tego można tworzyć nie tylko cegły czy płytki, ale i powłoki do malowania ścian albo materiały izolacyjne… Czytaj dalej »
Google Glass wychodzą z fazy prototypu
2015-01-19, 14:34Od 19 stycznia Glass w obecnej wersji Explorer nie są już dostępne na rynku amerykańskim. Jednocześnie projekt kończy swoje funkcjonowanie jako jeden z programów centrum badawczo-rozwojowego Google. Czytaj dalej »
Polska może być hubem dla start-upów, eksperci: Dolina Krzemowa już istnieje [wideo]
2015-01-19, 10:34Polska może być hubem dla start-upów z Europy Środkowo-Wschodniej - przekonuje prezes PARP Bożena Lublińska-Kasprzak. Jak mówi, do branży ICT trafiło już ponad 2,8 mld zł, a w najbliższych latach będą kolejne pieniądze na s… Czytaj dalej »