Czego oko nie widziało, usłyszą uszy, i poprowadzą, dzięki totupointom!
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, jako pierwsza uczelnia w województwie, zainstalował na budynkach uczelnianych system Totupoint, czyli elektroniczne znaczniki, które pomagają w poruszaniu się po kampusie osobom z niepełnosprawnością narządu wzroku. Korzystanie z systemu jest bardzo proste.
Wystarczy ściągnąć na telefon darmową aplikację Totupoint, uruchomić ją w pobliżu wymienionych budynków. W przypadku zbliżenia się do miejsca ze znacznikiem, podana zostanie informację z głośnika dotycząca aktualnego położenia (np. „Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego”). Również w aplikacji mobilnej pojawi się informacja dotycząca tego, jakie biura, działy znajdują się w danym budynku plus numery telefonów oraz adresy stron internetowych tychże biur.
Do tej pory urządzenia zostały zamontowane w trzech miejscach UKW: Budynek E - Pawilon, Biblioteka UKW oraz Dom Studenta nr 1 „Romek”.
Szczegóły dotyczące lokalizacji totupointów:
Biblioteka UKW:
http://www.totupoint.pl/strona.php?nazwa=szczegoly_znacznika&id=e12d5100008710a8
Budynek E (Pawilon):
http://www.totupoint.pl/strona.php?nazwa=szczegoly_znacznika&id=853a5100008710a8
Dom Studenta nr 1 „Romek”:
http://www.totupoint.pl/strona.php?nazwa=szczegoly_znacznika&id=6f365100008710a8
Więcej ogólnopolskich informacji o zamontowanych w kraju totupointach na stronie: www.totupoint.pl
Zobacz także
Kujawsko-pomorskie bociany są śledzone - mają nadajniki. Bogdan już minął Zamość [zdjęcia]
2025-08-08, 11:52Mikołaj, Bogdan i Stefan to imiona trzech bocianów białych, które są monotorowane przez pracowników Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Ptaki zostały zaobrączkowane i wyposażone w specjalny nadajnik, aby można było śledzić trasę… Czytaj dalej »
Zobacz zaćmienie Słońca. Ale uważaj! Tak zrobisz to bezpiecznie
2025-03-28, 20:00W sobotnie południe (29 marca) zobaczymy częściowe zaćmienie Słońca. Pogoda ma sprzyjać, więc patrzmy! Podpowiadamy jak zrobić to bezpiecznie, aby nie stracić wzroku. Czytaj dalej »
W Bydgoszczy dyskutują o nowych wyzwaniach w neurologii
2025-02-22, 11:27Ponad 150 specjalistów z całej Polski bierze udział w siódmej edycji 'Kujawsko-Pomorskich Dni Neurologii'. Dwudniowa konferencja odbywa się w Bydgoszczy i ma odpowiadać na najnowsze wyzwania medyczne tej specjalizacji. Czytaj dalej »
Jerzy Rafalski: Nie panujemy nad okruchami, które pozostawiamy w kosmosie
2025-02-21, 17:16Obiekty - najprawdopodobniej będące częścią rakiety Falcon, której moduł wszedł w atmosferę ziemską nad Polską - znaleziono w Wielkopolsce. - Takich niekontrolowanych sytuacji jest za dużo - twierdzi toruński astronom. Czytaj dalej »
Ruszyły 53. Grudziądzkie Dni Kopernikowskie. Wielki finał w marcu
2025-02-19, 21:02W Grudziądzu - podobnie jak w Toruniu - trwają obchody urodzin najsłynniejszego polskiego astronoma. Przygotowano atrakcje. Czytaj dalej »