Premier odwiedził festiwal programowania "HackYeah"
Premier Mateusz Morawiecki odwiedził festiwal programowania "HackYeah" w Centrum Targowo–Kongresowym Global Expo w Warszawie. Szef polskiego rządu m.in. rozmawiał z programistami, którzy w trakcie dwudniowej imprezy szukają rozwiązań m.in. z dziedzin finansów, zdrowia i edukacji.
HackYeah to konkurs informatyczny (hackathon), który rozpoczął się w sobotę i potrwa do niedzieli. W trakcie konkursu, zespoły programistów i innych uczestników spróbują stworzyć gotowe rozwiązania postawionych przed nimi problemów, będących jednocześnie zadaniami konkursowymi. Zwycięzcy mogą liczyć na nagrody ufundowane przez partnerów wydarzenia.
Premier w trakcie swojej wizyty rozmawiał z programistami, a także odwiedził stanowiska ministerstw m.in.: Obrony Narodowej, Finansów, Zdrowia, a także m.in. Banku PKO BP.
PKO BP jest jednym z partnerów wydarzenia, oprócz niego są także m.in. PKN Orlen, Totalizator Sportowy, projekt GovTech Polska, czy Visa.
Bank PKO BP tłumaczy, że filarem jego strategii jest cyfryzacja.
"Platforma rozwoju innowacji +Let’s Fintech with PKO Bank Polski+ jest partnerem głównym wydarzenia, opiekunem jednej z trzech głównych ścieżek – finanse i inwestycje, oraz autorem dedykowanego zadania w zakresie otwartej bankowości. Pula nagród dla zwycięzców zadania od PKO Banku Polskiego wynosi 60 tys. zł, a autorzy najciekawszych pomysłów mogą liczyć na przetestowanie swojego rozwiązania w systemach banku" - poinformował bank w komunikacie. (PAP)
Zobacz także
Światło może zastąpić igłę przy pomiarze glukozy we krwi
2015-05-10, 11:22Być może wkrótce nie trzeba będzie nakłuwać palca, by zbadać poziom glukozy we krwi. Zamiast tego wystarczy poświecić diodą na rękę, a wyniki odczytać na smartfonie. Czytaj dalej »
Odkrywcy "polskiej" komety: kolejne takie odkrycie to tylko kwestia czasu
2015-05-09, 10:39Na koncie mają już odkrycie ponad 100 planetoid i komety 'Polonia'. To jednak nie koniec misji czwórki pasjonatów astronomii: lekarza, biznesmena, studenta i ucznia technikum. W swoim obserwatorium w Chile zamontowali nowy teleskop i zapowiadają… Czytaj dalej »
Naukowcy z Polski i USA odkryli trzy nowe układy planetarne
2015-05-07, 16:27Trzy nowe układy planetarne odkrył zespół astronomów z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytetu Stanowego Pensylwanii (Stany Zjednoczone). Układy towarzyszą starzejącym się gwiazdom, a w jednym z nich jest planeta… Czytaj dalej »
Polskie start-upy potrzebują finansowania, współpracy z nauką i mniej barier
2015-05-07, 13:44Polska ma olbrzymi potencjał innowacyjności, zwłaszcza wśród mikro, małych i średnich firm, jednak nasze start-upy potrzebują lepszego wsparcia finansowego ze strony państwa, zacieśnienia związków z uczelniami oraz znoszenia barier… Czytaj dalej »
Aplikacja Grobonet ułatwia odnalezienie grobów
2015-05-06, 12:10Gdzie znajduje się grób bliskiej osoby? Na to pytanie odpowie torunianom uruchomiony właśnie portal www.torunskiecmentarze.pl. Czytaj dalej »