Egipt zaostrza kontrolę nad internetem
Prezydent Egiptu Abd el-Fatah es-Sisi podpisał nowe prawo, które zaostrza kontrolę nad siecią - podał w niedzielę serwis BBC. Nowe "przepisy o cyberbezpieczeństwie" umożliwiają blokadę przez egipskie władze stron internetowych, które zostaną uznane za zagrożenie dla gospodarki czy bezpieczeństwa narodowego.
Jak wskazano, osobom, którym udowodni się prowadzenie takich stron czy ich odwiedzanie może grozić kara grzywny lub więzienia.
Egipskie władze przekonują, jak podkreśla BBC, że podjęcie takich działań jest niezbędne, by "wyeliminować problem m.in. niestabilności gospodarczej i terroryzm".
Według kairskiej organizacji ds. wolności słowa i wypowiedzi jeszcze przed podpisaniem nowych przepisów w Egipcie zablokowano dostęp do ponad 500 stron internetowych.
Jak przypomniał serwis, w ubiegłym miesiącu egipski parlament przyjął rozwiązania, które umożliwiają kontrolę wszelkich kont serwisów społecznościowych, które mają ponad 5 tys. tzw. followersów. Regulacje czekają na podpis prezydenta. (PAP)
Zobacz także
W weekend w stolicy mistrzostwa świata w World of Tanks
2015-04-24, 12:36W najbliższy weekend w Warszawie 12 najlepszych e-sportowych drużyn z całego świata będzie się zmagać o tytuł najlepszej na globie w grze World of Tanks. Pula nagród to 300 tys. USD. W zeszłym roku imprezę w stolicy odwiedziło… Czytaj dalej »
"Forbes": Samsung Galaxy S5 ma poważną lukę bezpieczeństwa
2015-04-24, 10:40Samsung Galaxy S5 ma lukę, która może prowadzić do przechwycenia przez cyberprzestępców kopii danych dotyczących odcisków palców użytkownika smartfona - wynika z badania firmy FireEye opublikowanego przez magazyn 'Forbes'. Samsung… Czytaj dalej »
Smartfony Apple'a podatne na zdalne ataki przez sieć bezprzewodową
2015-04-24, 10:24Analitycy firmy Skycure zajmującej się bezpieczeństwem internetowym odkryli, że smartfony iPhone są podatne na ataki prowadzone za pomocą bezprzewodowych sieci Wi-Fi. W ich konsekwencji system operacyjny urządzeń koncernu Apple przestaje… Czytaj dalej »
Google: dochód w pierwszym kwartale wyniósł 17,3 mld dolarów
2015-04-24, 08:46Amerykański koncern Google ogłosił, że dochód w pierwszym kwartale 2015 roku wyniósł 17,3 mld dolarów, co stanowi wzrost w porównaniu z I kwartałem zeszłego roku, w którym osiągnięto dochód 15,4 mld. Mimo to wyniki są gorsze… Czytaj dalej »
Apple Watch trafia do sprzedaży mimo problemów z zapasami
2015-04-24, 08:01Po dwóch tygodniach przedsprzedaży Apple Watch trafia w piątek do wybranych, specjalnych sklepów na całym świecie w tym w Berlinie, Londynie, Los Angeles czy Tokio. Urządzenie na razie nie będzie sprzedawane w zwykłych sklepach koncernu… Czytaj dalej »