Polregio: duże zainteresowanie przetargiem na system sprzedaży biletów online
Jest duże zainteresowanie ze strony firm, które zamierzają wziąć udziału w przetargu ogłoszonym przez Polregio na dostawę i wdrożenie Systemu Sprzedaży Biletów Online (SSBO) - poinformował we wtorek PAP Andrzej Okoń dyrektor Biura Informatycznych Systemów sprzedaży w Polregio.
"Zainteresowanie jest bardzo duże, bo już wcześniej przeprowadzaliśmy dialog techniczny, dlatego wiemy, że bardzo dużo podmiotów z rynku do niego się przygotowuje" - powiedział PAP Okoń.
Dyrektor powiedział, że otwarcie ofert nastąpi 27 kwietnia tego roku.
Wykonawca ma przygotować analizę przedwdrożeniową i opracować projekt wykonawczy w zakresie niezbędnym do zrealizowania zamówienia. Wykona też i wdroży system oraz aplikację mobilną, będzie też świadczył usługę asysty wdrożeniowej maksymalnie do trzech miesięcy od uruchomienia systemu i aplikacji oraz będzie świadczył usługę serwisu przez 36 miesięcy od zakończenia asysty wdrożeniowej.
W odróżnieniu od obecnego modelu nowy System Sprzedaży Biletów Online będzie własnością przewoźnika. Spółka będzie miała pełen wpływ na jego funkcjonowanie i kierunki rozwoju.
Według Przewozów Regionalnych użytkownik SSBO będzie miał możliwość wydrukowania zakupionych biletów, jak również przechowywania ich na urządzeniu mobilnym.
Polregio przewiduje, że nowy system i aplikacja mobilna mają zostać udostępnione pasażerom w IV kwartale tego roku.(PAP)
Zobacz także
Medyczny Nobel za "wewnętrzny GPS" w mózgu
2014-10-06, 12:15Tegoroczną Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny i fizjologii otrzymali: John O´Keefe oraz małżeństwo May-Britt i Edvard I.Moser za odkrycie w mózgu 'wewnętrznego GPS-u' - neuronów, które umożliwiają orientację w przestrzeni. Nazwiska… Czytaj dalej »
Wiceprezes Google: 135 tys. wniosków o usunięcie wyników wyszukiwania
2014-09-30, 20:47Google otrzymało ok. 135 tys. wniosków o usunięcie blisko pół miliona linków z wyników wyszukiwania - poinformował wiceprezes firmy David Drummond. Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł, że Google ma usuwać linki dotyczące osób… Czytaj dalej »
MKiDN: nie ma jeszcze decyzji ws. objęcia opłatami smartfonów i tabletów
2014-09-30, 19:50Ministerstwo Kultury poinformowało, że nie podjęło jeszcze decyzji, co do objęcia tzw. opłatą reprograficzną m.in. smartfonów i tabletów. Przekonuje jednak, że system opłat od urządzeń i czystych nośników wymaga unowocześ… Czytaj dalej »
Polskie uczelnie bliżej programu jądrowego
2014-09-24, 16:18Politechniki Warszawska i Wrocławska oraz krakowska AGH podpisały w środę umowę o współpracy ze spółką PGE EJ1, odpowiedzialną za budowę elektrowni jądrowej. Ta współpraca jest decydująca dla całego programu - ocenił prezes… Czytaj dalej »
W Sztokholmie stanęło matematyczne drzewo Sierpińskiego
2014-09-23, 20:18Rzeźba w kształcie drzewa, zainspirowana fraktalem skonstruowanym przez wybitnego polskiego matematyka Wacława Sierpińskiego (1882-1969), stanęła we wtorek na placu Wallenberga w Sztokholmie. Instalacja promuje polskie osiągnięcia… Czytaj dalej »