Polregio: duże zainteresowanie przetargiem na system sprzedaży biletów online
Jest duże zainteresowanie ze strony firm, które zamierzają wziąć udziału w przetargu ogłoszonym przez Polregio na dostawę i wdrożenie Systemu Sprzedaży Biletów Online (SSBO) - poinformował we wtorek PAP Andrzej Okoń dyrektor Biura Informatycznych Systemów sprzedaży w Polregio.
"Zainteresowanie jest bardzo duże, bo już wcześniej przeprowadzaliśmy dialog techniczny, dlatego wiemy, że bardzo dużo podmiotów z rynku do niego się przygotowuje" - powiedział PAP Okoń.
Dyrektor powiedział, że otwarcie ofert nastąpi 27 kwietnia tego roku.
Wykonawca ma przygotować analizę przedwdrożeniową i opracować projekt wykonawczy w zakresie niezbędnym do zrealizowania zamówienia. Wykona też i wdroży system oraz aplikację mobilną, będzie też świadczył usługę asysty wdrożeniowej maksymalnie do trzech miesięcy od uruchomienia systemu i aplikacji oraz będzie świadczył usługę serwisu przez 36 miesięcy od zakończenia asysty wdrożeniowej.
W odróżnieniu od obecnego modelu nowy System Sprzedaży Biletów Online będzie własnością przewoźnika. Spółka będzie miała pełen wpływ na jego funkcjonowanie i kierunki rozwoju.
Według Przewozów Regionalnych użytkownik SSBO będzie miał możliwość wydrukowania zakupionych biletów, jak również przechowywania ich na urządzeniu mobilnym.
Polregio przewiduje, że nowy system i aplikacja mobilna mają zostać udostępnione pasażerom w IV kwartale tego roku.(PAP)
Zobacz także
System antyplagiatowy w szkołach średnich
2015-09-01, 09:44Nowe narzędzie do walki z plagiatowaniem w szkołach. Od 1 września Internetowy System Antyplagiatowy Plagiat.pl dostępny jest w 3 tysiącach szkół średnich na terenie całego kraju. Czytaj dalej »
Firma z Polski dostarczy oprogramowanie dla OBWE
2015-08-27, 17:31Polska firma IC Solutions podpisała kontrakt z Organizacją Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) na dostarczenie oprogramowania do 300 elektronicznych długopisów. Urządzenia będą wykorzystywane przez obserwatorów OBWE podczas… Czytaj dalej »
U wybrzeży Alaski masowo giną wieloryby
2015-08-27, 12:09Od maja u wybrzeży wyspy Kodiak na Alasce odnotowano ponad 30 niewyjaśnionych zgonów wielorybów. Amerykańska Narodowa Służba Oceaniczna i Meteorologiczna (NOAA) zdecydowała się rozpocząć badania w tej sprawie. Czytaj dalej »
Badanie: żyjemy dłużej, ale dłużej też jesteśmy schorowani
2015-08-27, 08:30Żyjemy dłużej, ale wielu z nas żyje też dłużej w chorobie - wynika z badania przeprowadzonego w 188 krajach, którego rezultaty opublikowano w czwartek. W ciągu ostatnich 23 lat przeciętna długość życia dla kobiet i mężczyzn… Czytaj dalej »
Naukowcy: kaplica w Grunwaldzie wzniesiona w miejscu obozu Krzyżaków
2015-08-24, 16:39Kaplica pobitewna na Polach Grunwaldzkich została wzniesiona na miejscu krzyżackiego obozu: to prawie pewne, świadczy o tym nagromadzenie wokół niej znalezisk militariów, pozostałości po zdobywaniu obozu - ocenili naukowcy po tegorocznych… Czytaj dalej »