"Żywe laboratoria" w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym
"Żywe laboratoria" i warsztaty na czterech tysiącach metrów kwadratowych. W Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym powstanie hala dla innowacyjnych firm.
Co się w hali dla innowacyjnych firm? "Pomieszczenia służące do demonstracji usług produktów SE LIVE LAB, czyli żywe laboratoria gdzie producenci będą mogli spotkać się z użytkownikami. Mamy takie przykłady w Gdyni, gdzie producent spotkał się z użytkownikiem branży energetycznej, użytkownicy domowi mogli testować różną politykę cenową jak i sam system zarządzania energią w swoich domach" - mówi Katarzyna Delbowska, dyrektor Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.
"Impuls wyszedł od firm, które realizują projekty we współpracy z zagranicą" - mówi Andrzej Półgrabski, prezes Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.
"Chcemy umożliwić małym i średnim firmom, żeby uczestniczyły w tym procesie, tzn. żeby mogły w tym budynku rozwijać swoje nowe produkty, testować te produkty, żeby mieli szansę się rozwijać. Takie zapotrzebowanie wychodzi także z rynku pracy, ponieważ młodzi ludzie chcą uczestniczyć w takich innowacyjnych projektach" - podkreśla prezes Andrzej Półgrabski.
Oprócz hali dla innowacyjnych firm ma powstać również biurowiec o powierzchni około dwóch tysięcy metrów kwadratowych. Obydwa budynki znajdą się po południowej stronie biurowca Idea Przestrzeń Biznesu. Cały kompleks może powstać do 2020 roku.
Warunkiem przystąpienia do projektu było znalezienie partnera. To się udało - część hali jest już wynajęta przez firmę z branży medycznej, która będzie testowała tam swoje produkty. Na resztę Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny poszukuje najemców.
Zobacz także
Polskie urządzenie pomoże sondzie Rosetta
2014-11-09, 12:50Na kluczowy moment misji Rosetta - osadzenie na komecie lądownika Philae - niecierpliwie czekają polscy naukowcy. Wraz z lądownikiem, na powierzchni komety, znajdzie się też skonstruowany przez Polaków przyrząd Mupus, który będzie… Czytaj dalej »
MKiDN zleciło analizę prawną dot. opłaty od czystych nośników
2014-11-03, 20:06Resort kultury zlecił analizę prawną, która ma rozstrzygnąć, czy ewentualne obciążanie producentów smartfonów i tabletów opłatą na rzecz twórców wymagałoby zmian w prawie autorskim. To wynagrodzenie należne artystom, nie wpłynie… Czytaj dalej »
Google Polska: usuwając wyniki wyszukiwania, bierzemy pod uwagę interes publiczny
2014-11-03, 08:16Google bierze pod uwagę interes publiczny przy podejmowaniu decyzji o usunięciu wyników wyszukiwania - mówi Agata Wacławik-Wejman z Google Polska. Członkini Rady Google Lidia Kołucka-Żuk zwraca uwagę, że po wyroku Trybunału Sprawiedliwości… Czytaj dalej »
Resort nauki sprawdzi, jak naukowcy korzystają z Horyzontu 2020
2014-10-29, 13:15Od stycznia 2015 r. resort nauki zacznie monitoring instytucji naukowych pod kątem ich aktywności w unijnym programie Horyzont 2020 i realizacji zainicjowanego przez resort 'Paktu dla Horyzontu 2020' - zapowiedziała w środę minister nauki… Czytaj dalej »
Biblioteka UMK wzbogaciła się o nowy specjalistyczny sprzęt do digitalizacji zbiorów
2014-10-27, 17:30Placówka zdobyła wysokiej klasy skanery, aparaty fotograficzne i obiektywy, stół bezcieniowy, kompletnie wyposażone stanowisko reprodukcyjne. Czytaj dalej »