"Żywe laboratoria" w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym
"Żywe laboratoria" i warsztaty na czterech tysiącach metrów kwadratowych. W Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym powstanie hala dla innowacyjnych firm.
Co się w hali dla innowacyjnych firm? "Pomieszczenia służące do demonstracji usług produktów SE LIVE LAB, czyli żywe laboratoria gdzie producenci będą mogli spotkać się z użytkownikami. Mamy takie przykłady w Gdyni, gdzie producent spotkał się z użytkownikiem branży energetycznej, użytkownicy domowi mogli testować różną politykę cenową jak i sam system zarządzania energią w swoich domach" - mówi Katarzyna Delbowska, dyrektor Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.
"Impuls wyszedł od firm, które realizują projekty we współpracy z zagranicą" - mówi Andrzej Półgrabski, prezes Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.
"Chcemy umożliwić małym i średnim firmom, żeby uczestniczyły w tym procesie, tzn. żeby mogły w tym budynku rozwijać swoje nowe produkty, testować te produkty, żeby mieli szansę się rozwijać. Takie zapotrzebowanie wychodzi także z rynku pracy, ponieważ młodzi ludzie chcą uczestniczyć w takich innowacyjnych projektach" - podkreśla prezes Andrzej Półgrabski.
Oprócz hali dla innowacyjnych firm ma powstać również biurowiec o powierzchni około dwóch tysięcy metrów kwadratowych. Obydwa budynki znajdą się po południowej stronie biurowca Idea Przestrzeń Biznesu. Cały kompleks może powstać do 2020 roku.
Warunkiem przystąpienia do projektu było znalezienie partnera. To się udało - część hali jest już wynajęta przez firmę z branży medycznej, która będzie testowała tam swoje produkty. Na resztę Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny poszukuje najemców.
Zobacz także
Resort nauki przedstawił Białą Księgę Innowacji
2016-09-22, 14:13Białą Księgę Innowacji z propozycjami rozwiązań, które mają pomóc w pokonaniu problemów z innowacyjnością, przedstawił w czwartek resort nauki. Wśród propozycji jest m.in.: wprowadzenie statusu innowacyjnego przedsiębiorstwa… Czytaj dalej »
Elastyczna elektroda - polski wynalazek może znaleźć zastosowanie np. w telefonach
2016-09-22, 10:05Tania, elastyczna elektroda, nad którą pracuje dr inż. Grzegorz Wróblewski z Politechniki Warszawskiej, pomoże ochronić ekrany telefonów przed zniszczeniem po upadku z wysokości. Elektroda powstaje w technologii elektroniki drukowanej… Czytaj dalej »
Zuckerbergowie przeznaczą 3 mld USD na badania medyczne
2016-09-22, 10:03Założyciel Facebooka Mark Zuckerberg i jego żona Priscilla Chan zadeklarowali, że w ciągu dekady przeznaczą 3 mld dolarów na badania medyczne. Jak oświadczyli, ich celem jest 'zapobieżenie i wyleczenie wszystkich chorób do końca… Czytaj dalej »
Twitter łagodzi limit 140 znaków w wiadomościach
2016-09-20, 14:06Limit obowiązujący przy komponowaniu tweetów nadal będzie wynosił 140 znaków, ale Twitter nie będzie już wliczał do niego załączników - takich jak pliki wideo i zdjęcia - czy cytowanych wiadomości, poinformował serwis mikro… Czytaj dalej »
Eksperci: nowotwory głowy i szyi coraz częstsze u młodych dorosłych
2016-09-19, 18:17Na nowotwory głowy i szyi, do których zalicza się np. raka nosa, jamy ustnej, krtani, gardła (z wyjątkiem nowotworów mózgu i oka), cierpi coraz więcej młodych dorosłych przed 40. rokiem życia - alarmowali eksperci w poniedziałek… Czytaj dalej »