Powraca wystawa "Kalejdoskop" w Młynie Wiedzy w Toruniu
Wystawa "Kalejdoskop" ponownie otwarta w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Instytucja przygotowała także towarzyszącą ekspozycji ścieżkę zwiedzania dla dzieci i młodzieży - na 30 stanowiskach prezentowane będą elementy optyki geometrycznej.
"Ekspozycja wraca do naszego centrum po dwóch latach, co jest odpowiedzią na liczne prośby nauczycieli. Pamiętają ją jako niezwykle cenną edukacyjnie. Po pierwsze ze względu na prezentowana tematykę - elementy optyki geometrycznej, a po drugie ze względu na sposób przekazu w postaci interaktywnej lekcji - ścieżki edukacyjnej" - podkreśliła dyrektorka CN Młyn Wiedzy Monika Wiśniewska.
"Kalejdoskop" stanowi 30 stanowisk, na których dzieci i młodzież będą mogli zobaczyć m.in. wielki kalejdoskop, labirynt świetlny złożony z elementów optycznych - zwierciadeł, soczewek, pryzmatów, a także lustrzane mozaiki i wykonać przygotowane przez pomysłodawców ekspozycji zadania zręcznościowe.
Wystawa ma wspomagać nauczanie fizyki w szkołach, a także rozwijać wśród młodzieży logiczne myślenie oraz umiejętność pracy w grupie. Towarzyszące ekspozycji ścieżki edukacyjne są podzielone na cztery poziomy adresowane do uczniów klas 1-3, 4-6 szkoły podstawowej, klasy 7 "podstawówki" oraz 2-3 gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.
"Taki sposób zwiedzania wystawy pozwala maksymalnie zmotywować uczniów do pracy. Ścieżki umożliwiają pracę samodzielną, w małym zespole, pełną odkryć i poszukiwań zarazem. Dzięki wprowadzonemu elementowi rywalizacji, zwiedzający są maksymalnie zmotywowani do rozwiązywania zadań" - wyjaśniła kierowniczka działu naukowo-dydaktycznego Młyna Wiedzy Katarzyna Przegiętka.
Organizatorzy podkreślają, że wąski zakres tematyczny wystawy ma na celu uzyskanie trwałego i realnego efektu poznawczego. Dobra zabawa nie musi ich zdaniem oznaczać rozpraszania uwagi odbiorcy. Chętni będą mogli odwiedzać ekspozycję do końca 2018 roku. (PAP i inf. własne)
Zobacz także
Samsung zaprezentował nowe flagowe smartfony - Galaxy S6 i S6 Edge [wideo]
2015-03-02, 10:50Koncern Samsung zaprezentował podczas odbywających się w Hiszpanii targów Mobile World Congress (MWC) dwa nowe flagowe smartfony - Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. Od poprzednich modeli wyróżnia je m.in. nowa obudowa wykonana z metalu i … Czytaj dalej »
Udany start rakiety firmy SpaceX z dwoma satelitami komunikacyjnymi
2015-03-02, 10:49Rakieta nośna Falcon 9 amerykańskiej prywatnej firmy SpaceX z powodzeniem wystartowała w niedzielę wieczorem z przylądka Canaveral z dwoma satelitami komunikacyjnymi. To trzeci start realizowany przez to przedsiębiorstwo w ciągu mniej… Czytaj dalej »
ARiMR uruchomi nową aplikacje do wysyłania wniosków przez internet
2015-03-01, 13:1115 marca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomi nową aplikację internetową 'e-wniosek' służącą do ubiegania się o płatności obszarowe; Agencja liczy, że z internetowej procedury skorzysta więcej rolników niż… Czytaj dalej »
Młodzi ludzie lekceważą kwestie prywatności w sieci
2015-02-28, 11:54Gdy dziecko wchodzi w świat internetowych społeczności, należy porozmawiać z nim o prywatności - radzą eksperci. Sami jednak przyznają, że młodzi często lekceważą kwestie prywatności w sieci; mają poczucie, że giną w tłumie… Czytaj dalej »
W Płocku ma powstać laboratorium innowacji technicznych i energii odnawialnej
2015-02-28, 10:42Filia Politechniki Warszawskiej w Płocku (Mazowieckie) planuje wybudowanie do 2020 r. za ok. 25 mln zł Centralnego Laboratorium Innowacji Technicznych i Energii Odnawialnej (CLITiEO). Dzięki tej placówce uczelnia chce rozszerzyć profil… Czytaj dalej »