Microsoft Edge w wersji mobilnej na smartfony już w końcu 2017 roku
Microsoft planuje odświeżenie wizerunku swoich produktów służących do przeglądania internetu. Microsoft Edge w wersji mobilnej może trafić do użytkowników systemów iOS i Android jeszcze przed końcem 2017 roku - poinformował we wtorek serwis Numerama.
Przeglądarka Microsoft Edge, podobnie jak Internet Explorer, to produkt niechętnie używany przez korzystających z systemu Microsoft Windows. Choć koncern wciąż ulepsza swój produkt, przeglądarka domyślnie wbudowana w system Windows najchętniej wykorzystywana jest przez użytkowników do pobierania innej przeglądarki zewnętrznego dostawcy - pisze serwis Numerama.
Obecnie przeglądarka Microsoft Edge może pochwalić się około 5-procentowym udziałem w rynku i wypada znacznie gorzej niż Internet Explorer, który wciąż ma bardzo silną pozycję ze względu na utrzymanie przestarzałych systemów korporacyjnych, stosowanych zwłaszcza przez administrację na całym świecie.
Mobilna przeglądarka Microsoft Edge to - według Numeramy - szansa na zwiększenie udziału produktu Microsoft w rynku.
Aplikacja ma być wyposażona w funkcjonalność synchronizacji ulubionych, historii przeglądania oraz usług z Bing, co ma być możliwe dzięki współpracy ze specjalnymi rozszerzeniami.
Edge we współpracy z Bing ma popularyzować przeglądarkę, której wciąż daleko do pozycji rynkowej produktów takich jak Chrome czy Safari. Jak pisze Numerama, produkt Microsoftu nie może być popularyzowany w oparciu o funkcjonalność przeglądarki Google, ani o reputację systemu, w jaki wbudowana jest aplikacja Apple.(PAP)
Zobacz także
Łaziki marsjańskie rozpoczęły rywalizację
2014-09-06, 16:22Pobranie próbki gruntu, dojazd do wyznaczonego miejsca, przejazd na czas to kilka zadań czekających na łaziki marsjańskie, które w sobotę rozpoczęły rywalizację w międzynarodowych zawodach European Rover Challenge (ERC). Czytaj dalej »
"Rzeczpospolita": Polskie firmy w e-zaścianku
2014-09-06, 11:18Mimo boomu na serwisy społecznościowe tylko co szósta firma w Polsce korzysta z takich sposobów komunikacji, informuje 'Rzeczpospolita'. Czytaj dalej »
Konkurs na aplikacje przyjazne dla niepełnosprawnych
2014-09-06, 10:17Twórcy aplikacji mobilnych zapominają o tym, że ich użytkownikami chcą być także osoby niepełnosprawne - uważa Łukasz Drozda ze Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, które już po raz drugi organizuje konkurs na aplikacje przyjazne… Czytaj dalej »
30 września ruszy nowy portal dla wybierających studia
2014-09-04, 14:04Kierunki studiów zagrożone zamknięciem, bieżąca oferta 435 uczelni, liczba studiujących i kandydatów na poszczególne kierunki m.in. takie dane znajdą się w portalu Wybierz Studia, przygotowanym przez resort nauki. Oficjalnie zacznie… Czytaj dalej »
Znamy ośmiu mistrzów nauk o życiu i o Ziemi
2014-09-04, 11:44Ośmiu wybitnych naukowców w dziedzinie nauk o życiu i o Ziemi zostało laureatami siedemnastej edycji programu 'Mistrz' - Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Na realizację swoich projektów badawczych otrzymali oni łącznie prawie 2,4 mln… Czytaj dalej »