Amazon przekazał książki i e-booki sosnowieckiej szkole
100 książek, 500 e-booków i 10 czytników Kindle - przenośnych urządzeń do czytania książek elektronicznych - trafiło do Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu w ramach 3. edycji Kindloteki Amazon - programu wspierania czytelnictwa.
Przedsięwzięcie opiera się na współpracy z bibliotekami, w pobliżu których swoje siedziby ma Amazon - amerykańska firma, zajmująca się handlem internetowym. Przekazane zostają książki i czytniki e-book. W ramach Kindloteki - elektronicznego odpowiednika biblioteki - aranżowany jest też kącik czytelniczy.
Sosnowiecki "Elektronik" to pierwsza szkoła w tegorocznej edycji, do której trafiły książki i czytniki od Amazon. Wybór pozycji został uzgodniony wraz z pracownikami placówki.
"Trafiło do nas sporo książek branżowych, za każdą serdecznie dziękujemy. Osobna sprawa to czytniki. Jako szkoła informatyczna jesteśmy otwarci na wszelkie innowacje, stąd bardzo cieszy nas fakt, że teraz uczniowie także z takiej formy czytelnictwa będą mogli korzystać" – powiedział dyrektor szkoły Krzysztof Będkowski.
Inicjatywa firmy dała też początek innym przedsięwzięciom. "Doskonale wiemy, że trzeba iść z duchem czasu, stąd nasze działania m.in.: remont biblioteki, gdzie stworzymy rozbudowany dział multimediów" - dodał prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.
Program Kindloteka Amazon trwa od 2015 r. W zeszłym roku do 10 szkół m.in. z okolic Wrocławia i Poznania trafiło ok. 6 tys. książek.
Firma Amazon zamierza otworzyć centrum logistyczne w Sosnowcu jesienią.(PAP)
Zobacz także
Miłość powoduje burzę w organizmie
2014-02-14, 13:40Pierwsze uderzenie strzałą Kupidyna powoduje, że dech zamiera nam w piersiach, a serce bije, jak po długim biegu. W organizmie rozpoczyna się 'burza'. Naukowcy z Chicago postanowili sprawdzić, co odpowiada za taki stan. Czytaj dalej »
Chiński łazik księżycowy znów działa
2014-02-13, 08:21Zdalnie sterowany chiński łazik księżycowy, który od kilku dni nie dawał znaku życia po wystąpieniu anomalii mechanicznych, 'odzyskał świadomość' - poinformowały w czwartek media w Pekinie. Czytaj dalej »
Chcą odczytać genom Ryszarda III
2014-02-12, 16:17Kod DNA Ryszarda III ma zostać odczytany. Planowane przez archeologów z University of Leicester zsekwencjonowanie genomu średniowiecznego władcy Anglii ma pozwolić na lepsze poznanie jego stanu zdrowia i koligacji rodzinnych - informuje… Czytaj dalej »
Ekspert: bezpieczne korzystanie z internetu wymaga przestrzegania zasad
2014-02-11, 17:31Korzystanie z internetu przez dzieci może być bezpieczne pod warunkiem przestrzegania podstawowych zasad - powiedziała PAP Julia Gursztyn z Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK). Wtorek 11 lutego obchodzony jest jako Dzień… Czytaj dalej »
Dzień Bezpiecznego Internetu; wśród nagrodzonych polscy uczniowie
2014-02-11, 17:30Wideoblog Instrukcja Obsługi Języka Polskiego, stworzony przez uczniów ze szkoły podstawowej w Bestwinie w woj. śląskim, został nagrodzony w Dniu Bezpiecznego Internetu przez unijną komisarz ds. agendy cyfrowej Neelie Kroes. Czytaj dalej »