Awaria WhatsApp, przez dwie godziny nie było dostępu do aplikacji
Użytkownicy popularnego komunikatora WhatsApp w nocy ze środy na czwartek tymczasowo stracili dostęp do tej aplikacji. Awarię, której przyczyn jeszcze nie ustalono, usunięto po około dwóch godzinach.
Agencja dpa zauważa, że do awarii doszło podczas ogłaszania kwartalnych wyników finansowych Facebooka, do którego należy WhatsApp.
Gdy współzałożyciel Facebooka Mark Zuckerberg przedstawiał te dane, na Twitterze zaczęły pojawiać się pierwsze wpisy użytkowników, skarżących się, że WhatsApp na ich urządzeniach nie łączy się z internetem.
WhatsApp to bardzo popularna aplikacja z ponad miliardem użytkowników na świecie, dla których wiadomości wysyłane za pomocą tego komunikatora niemal całkowicie zastąpiły tradycyjne smsy. W ostatnich latach liczba użytkowników utrzymywała się na stabilnym poziomie. Facebook kupił WhatsApp w 2014 roku za 22 mld dolarów.
Do ostatniej większej awarii tego komunikatora doszło ponad trzy lata temu. (PAP)
Zobacz także
Naukowcy chcą zakazu stosowania w UE pestycydów niebezpiecznych dla pszczół
2016-08-17, 17:32Naukowcy apelują do Komisji Europejskiej, żeby utrzymała dotychczasowy zakaz stosowania w rolnictwie szkodliwych dla pszczół środków owadobójczych, zawierających neonikotynoidy. Czytaj dalej »
Psycholog: inteligencja jest jak mięśnie, wymaga stałego użycia
2016-08-14, 11:52Inteligencja, czyli zdolność pojmowania, rozum, jest w pewnym zakresie wrodzona, tak jak budowa ciała. Ma ją każdy. Ale inteligencja - tak jak mięśnie - wymaga stałego użycia, inaczej nie rozwija się - mówi PAP psycholog prof. Czesław… Czytaj dalej »
Nadlatują Perseidy!
2016-08-11, 11:03Jak co roku, sierpniowe noce rozbłyskują 'spadającymi gwiazdami'. Doskonale wiemy, że to nie gwiazdy lecą z nieba, lecz drobiny kosmicznego pyłu pozostawione przez komety. Czytaj dalej »
Laboratorium z Łodzi testuje technologię zwijanych ekranów telewizorów i smartfonów
2016-08-11, 08:36Elastyczne ekrany telewizorów i smartfonów, które można zwinąć jak płócienny obraz to technologie, nad którymi pracują światowi producenci tych urządzeń. Łódzkie laboratorium testuje materiały organiczne, które są w wykorzystywane… Czytaj dalej »
Polska firma opracowała unikatowy system wykrywania dronów
2016-08-09, 10:22Unikatowy system wykrywania i neutralizacji dronów może być wykorzystywany do zabezpieczenia m.in. lotnisk, rafinerii, stadionów czy zakładów karnych. ' Z dronami, niestety obok pozytywnych, wiąże się bardzo wiele groźnych zastosowań… Czytaj dalej »